Vahvan säästämisen aikaa

Pitkän linjan säästäjät menestyneet
590
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Onnea menestyneille. Kesällä säästyy lisää koska kuluerät supistuvat.

Äänestä

Rahat sijoitetaan tuottaviin yksiköihin...

Äänestä

Hankinnat vähentyneet tulot lisääntyneet...

Äänestä

Eihän se ihme ole kun menestyy.

Äänestä

Kun aloitin työuran, niin oli oma työhuone, yhteinen taukohuone, kirjasto työpaikalla ja kuntosali. Nyttemmin pitää kulkee oma reppurina pitkin avokonttoreita, joissa parhaat paikat on vallattu pysyvästi.

AY liitot on iha kampawiineriporukkaa varsinkin akkojen Akava, mennynä puolet oikeuksista! Ja Ek tietää tän AY löysäilyn!

Voi Mooses!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pitkän linjan säästäjät menestyneet

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu