NÄKYY FOREST FINN KOHTA 80 TUHATTA

Anonyymi-ap

AIKA OUTOA ARILLA VAATEKAAPPI KEITTIÖN SÄHKÖHELLAN VIERES KEITTIÖS 😂 ET ONKO TALOS NIIN HUONOSTI KAAPPITILAA JOTTA KEITTIÖN KAAPIS PIETÄÄN VAATTEITA JA KENKIÄ TOS VIDEOL VAAN NÄKYY ET KEITTIÖS.

28

262

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Aivan kämäset on kaikki tilat,tuossa pikkukömmänössä kaikenkaikkiaan.

      • Anonyymi00002

        50 LUVUN KEITTIÖKAAPITKIN NÄKYY OLEVAN KUN ULKORAKENNUKSET OK MU SISÄL EI .RUOKAKOMEEOSSA PIETÄÄN VAATTEITA JA KENKIÄ TÄNÄÄN MENEE 80 TUHAT ARIL RIKKI 😂


      • Anonyymi00003
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        50 LUVUN KEITTIÖKAAPITKIN NÄKYY OLEVAN KUN ULKORAKENNUKSET OK MU SISÄL EI .RUOKAKOMEEOSSA PIETÄÄN VAATTEITA JA KENKIÄ TÄNÄÄN MENEE 80 TUHAT ARIL RIKKI 😂

        https://youtu.be/JbIjbE2AeU4?is=c4Tw-NvoPStp1iTf

        Osanneeko tuo nainen edes ruokaa laittaa, hymyilee vaan kun mies kuvaa:
        "Ethän juutuppeen laita"
        "Eee'nh"


      • Anonyymi00008
        Anonyymi00003 kirjoitti:

        https://youtu.be/JbIjbE2AeU4?is=c4Tw-NvoPStp1iTf

        Osanneeko tuo nainen edes ruokaa laittaa, hymyilee vaan kun mies kuvaa:
        "Ethän juutuppeen laita"
        "Eee'nh"

        Tilaajia 80 000? ja videoita katsottu 2-3 tuhatta kertaa???


      • Anonyymi00021
        UUSI
        Anonyymi00003 kirjoitti:

        https://youtu.be/JbIjbE2AeU4?is=c4Tw-NvoPStp1iTf

        Osanneeko tuo nainen edes ruokaa laittaa, hymyilee vaan kun mies kuvaa:
        "Ethän juutuppeen laita"
        "Eee'nh"

        Ilmankos Arilta ei oo tullu koskaan ruuanlaittovideoita.. kun ei oo mitään ruoka-aineitakaan, mistä sitä laittaa😉(Vitsi, vitsi)
        Voisinpa elää noin; ottaisin ison ruokakomeron "parempaan" käyttöön.. Laittaisin sen täyteen esim. askartelutarvikkeita ja kierrätysjuttuja, kuten tyhjiä kahvipusseja. Nyt se on vielä puolittain ruoka-aineiden vallassa.
        Ruuanlaitto on ollut aina kaikkein tympein kotityö!🤮Se on hukkaan heitettyä aikaa! Voisin käydä päivittäin jossain syömässä edullisen aterian.


      • Anonyymi00026
        UUSI

        "Aivan kämäset on kaikki tilat,tuossa pikkukömmänössä kaikenkaikkiaan."

        Silti kummasti tuo ‘kämänen pikkukämppä’ kiinnostaa niin paljon, että sitä tutkitaan frame kerrallaan päivästä toiseen. 😄

        Monella näyttää olevan sellainen erikoinen harrastus, että toisten keittiöt, kaapit ja neliöt pyörivät mielessä enemmän kuin oma elämä.

        Ja jos paikka on muka niin hirveä, niin aika hyvin se silti kerää katsojia, kommentteja ja vuosikausien päivystyksen Suomi24:ssä.
        Kaikkein kovin sisustusasiantuntija löytyy yleensä nimimerkin takaa katsomasta videota jo heti julkaisupäivänä. 😄


      • Anonyymi00027
        UUSI
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        50 LUVUN KEITTIÖKAAPITKIN NÄKYY OLEVAN KUN ULKORAKENNUKSET OK MU SISÄL EI .RUOKAKOMEEOSSA PIETÄÄN VAATTEITA JA KENKIÄ TÄNÄÄN MENEE 80 TUHAT ARIL RIKKI 😂

        "50 LUVUN KEITTIÖKAAPITKIN NÄKYY OLEVAN KUN ULKORAKENNUKSET OK MU SISÄL EI .RUOKAKOMEEOSSA PIETÄÄN VAATTEITA JA KENKIÄ TÄNÄÄN MENEE 80 TUHAT ARIL RIKKI 😂"

        50-luvun keittiökaapitkin näyttävät aiheuttavan jo melkein kansallisen kriisin. 😄
        Aika moni vanha talo Suomessa on sisältä vanhanaikainen, eikä kaikki remppaa kotejaan Instagram-näyttelyiksi.

        Hauskinta tässä on ehkä se, että toisen asumista analysoidaan kuin rakennustarkastuksessa:
        kaapit väärin, kengät väärin, tavarat väärin, elämä väärin. 😄

        Ja jos suurin ongelma videossa on se, missä joku säilyttää vaatteitaan, niin aika vähissä taitaa olla oikeat ongelmat.”


      • Anonyymi00028
        UUSI
        Anonyymi00003 kirjoitti:

        https://youtu.be/JbIjbE2AeU4?is=c4Tw-NvoPStp1iTf

        Osanneeko tuo nainen edes ruokaa laittaa, hymyilee vaan kun mies kuvaa:
        "Ethän juutuppeen laita"
        "Eee'nh"

        "https://youtu.be/JbIjbE2AeU4?is=c4Tw-NvoPStp1iTf

        Osanneeko tuo nainen edes ruokaa laittaa, hymyilee vaan kun mies kuvaa:
        "Ethän juutuppeen laita"
        "Eee'nh""

        Siinäpä taas oikein kovatasoinen analyysi ihmisestä: kahden lauseen perusteella päätellään jo ruoanlaittotaidot, parisuhde ja älykkyys. 😄

        Aika usein näissä ketjuissa käy niin, että videon sisältö unohtuu kokonaan ja tilalle tulee joku outo tarve arvioida ihmisten koteja, ilmeitä, puhetyyliä ja arkea suurennuslasilla.

        Ja tuo ‘ethän juutuppeen laita’ -heitto kuulostaa enemmän ihan tavalliselta huumorilta kameran edessä kuin miltään syvältä draamalta.
        Mutta Suomi24:n CSI-yksikkö pystyy näköjään rakentamaan siitäkin kokonaisen henkilöhistorian. 😄


    • Anonyymi00004

      Jotain vikaa näppäimistössä?

    • Anonyymi00005

      Onko näössä vikaa, kun täytyy isot kirjaimet ottaa käyttöön?

      • Anonyymi00006

        SULLA VIKAA PÄÄS VAI 🤣😆


    • Anonyymi00007

      Kaikkien talot ja tilat ei ole niinkuin sinulla

    • Anonyymi00009

      Ensimmäisen kerran näin elläisäin, että vaatteita säilytetään keittiössä sähköhellan vieressä!?
      Mitä säilyttänevät jääkaapissa, tuskin ainakaan ruokaa.

    • Anonyymi00010

      Miksi Ari on estänyt Artsin ja Sinen ovat koittaneet soittaa mutta Ari ei vastaa ihmettelivät mistä asiasta Ari on heihin suuttunut tällä ei tada olla juurikaan ystäviä enää

      • Anonyymi00013

        Varmaan siks kun ne on Timon ystäviä.


    • Anonyymi00011

      Miksi Koillis-Savo tai Savon Sanomat lehden toimittajat eivät koskaan haastattele Tainaa ja kysy mitä hän itse ajattelee elämästään taiteilijaksi itsensä luulevan muusana?
      Onko hänellä itsellään mitään muuta omaa elämää kuin palkkatyö ja palvelijan työ vapaa-aikana.

    • Anonyymi00012

      Ihminen joka ei oikein saa sanaa suustaan on vaikea haastateltava.
      Usein ihminen, ja joskus myös mediatoimittaja joka osaa kuunnella ja lukea kehonkieltä saa myös ökisijän puhumaan.

      Puhumattoman kanssa keskustelu antaa kuulijalle paljon enemmän kuin suupaltin höpäkön kuuntelu,

    • Anonyymi00014

      Vanha raamatullinen sanonta:
      "Hiljaiset perivät maan" ei oikein sovellu tähän äänekkäiden tubettavien mannilaisten ja maalattujen lisvapiippien aikakauteen.

      Vai soveltuuko sittenkim?


      Somekulttuuri suosii äänekkäitä, aggressiivisia ja jatkuvasti näkyvyyttä hakevia ihmisiä.
      Mutta vanha sanonta edelleen tänään ja huomenna väittää, että pitkällä aikavälillä kestävimmän jäljen jättävät ne:
      -jotka kuuntelevat ennen kuin huutavat
      -rakentavat enemmän kuin repivät
      -eivät tarvitse jatkuvaa huomiota todistaakseen arvoaan

      “Maan periminen” ei tarkoita kirjaimellista valtaa, se voidaan ymmärtää myös niin, että:
      -hiljaiset säilyttävät ihmisyytensä
      -heihin luotetaan
      -he rakentavat pysyviä suhteita ja yhteisöjä
      -heidän vaikutuksensa kestää kauemmin kuin hetkellinen meteli.

      Nykyisessä mediaympäristössä äänekkyys näyttää usein voittavan, koska algoritmit palkitsevat reaktioita. Mutta arkielämässä ihmiset edelleen yleensä:
      -luottavat rauhallisiin enemmän
      -kuuntelevat harkitsevaa ihmistä pidempään
      -väsyvät jatkuvaan performanssiin

      Sanonta:
      "Hiljaiset perivät maan" ei tarkoita:
      -ole heikko ja anna kaikkien kävellä ylitsesi.

      Vaan enemmän:
      “Todellinen voima ei tarvitse jatkuvaa melua.”
      Ja ehkä juuri siksi tuo lause on säilynyt tuhansia vuosia, vaikka jokainen aikakausi on ollut täynnä oman aikansa “äänekkäitä höpättäjiä

      • Anonyymi00017
        UUSI

        Tuo on kyllä hyvin sanottu. Suuna päänä joka paikassa olevat henkilöt käyvät pitkän päälle hermoille. He eivät osaa kuunnella muita vaan ovat joka asia besserwissereitä.


      • Anonyymi00029
        UUSI
        Anonyymi00017 kirjoitti:

        Tuo on kyllä hyvin sanottu. Suuna päänä joka paikassa olevat henkilöt käyvät pitkän päälle hermoille. He eivät osaa kuunnella muita vaan ovat joka asia besserwissereitä.

        Harvinaisen järkevä kommentti tähän ketjuun nähden. 😄
        Tuossa sentään pohdittiin ilmiötä eikä vain laskettu toisten kaappeja, kenkiä ja ilmeitä.

        Ja kyllähän tuossa on perääkin: nykyinen some palkitsee usein juuri kovinta ääntä, nopeinta provosointia ja jatkuvaa näkyvyyttä. Algoritmi tykkää metelistä, vaikka ihmiset eivät aina pitkällä aikavälillä tykkäisikään.

        Silti on aika ironista, että samalla kun kirjoitetaan ‘äänekkäistä tubettavista mannilaisista’, koko Suomi24-ketju pyörii käytännössä heidän ympärillään päivästä toiseen. 😄
        Hiljaisista ei synny 200 kommentin ketjuja.

        Ja lopulta moni muistaa paremmin ihmisen, joka vaikutti aidolta ja rauhalliselta, kuin sen joka huusi kovimmin jokaiseen kameraan ja kommenttiosastoon.


    • Anonyymi00015
      UUSI

      Voivatko kaikki - pian kai jo 100 000 - kanavan tilaajaa olla niitä, jotka tilailevat kanavia noin vain? Kyllä määrä kertoo ehkä myös siitä, että videoilla on myös jotain joka kiinnostaa.
      Ja jos vaatekaapin sijainti keittiössä jotakuta hiertää, niin eipä sitä silloin suuria sanottavia (lue asiaa) tällä ihmisellä ole.
      Hienoa Ari!

      • Anonyymi00023
        UUSI

        Joitakin tuo komeron sisältö todella tuntuu hiertävän. Koettakaa kestää!😄
        FF ja Lady ovat itse päätelleet, että ko. komero on paras paikka vaatteille. Se saa kelvata meillekin.
        Lady on fiksu ihminen, eikä turhia höpise. Eikä ole mikään "palvelija". Kyllä se on paremminkin toisinpäin. Arvostan kumpaakin.👍
        Tuonikäisessä talossa ei yleensä ole liikoja komerotilaa. Tuvan seinässä oli usein vain muutama "viistuumanaula" vaatteita varten ja ehkä joku piironki liinavaatteille.


    • Anonyymi00016
      UUSI

      Olivatko kuvat asuintalon keittiöstä, vai varastotiloista, joissa myös keittiö,??

      • Anonyymi00019
        UUSI

        Talon sisältä.


    • Anonyymi00018
      UUSI

      Siis ns. verstaalta.

    • Anonyymi00020
      UUSI

      Ystäviä? Hah hah hah hahhah....hah hah haaaa.......

    • Anonyymi00022
      UUSI

      Kommentit on sitä luokkaa, että kouluja ei ole käyty loppuun saakka ja eletään sitä ryysyrannan Jooseppi aikaa vielä tällä vuosisadalla. Torpassa vaan haistaan ja juorutaan muka kaikkiviisaina ukkokuppanoina.

    • Anonyymi00025
      UUSI

      "NÄKYY FOREST FINN KOHTA 80 TUHATTA

      Anonyymi-ap
      2026-05-20 12:42:24
      Ilmoita
      AIKA OUTOA ARILLA VAATEKAAPPI KEITTIÖN SÄHKÖHELLAN VIERES KEITTIÖS 😂 ET ONKO TALOS NIIN HUONOSTI KAAPPITILAA JOTTA KEITTIÖN KAAPIS PIETÄÄN VAATTEITA JA KENKIÄ TOS VIDEOL VAAN NÄKYY ET KEITTIÖS."

      Siinäpä taas tärkeimmät uutiset Suomesta vuonna 2026:
      YouTube-kanavan tilaajamäärä kasvaa ja samaan aikaan Suomi24:n sisustus- ja kaappitilatarkastusyksikkö tekee hätäanalyysiä keittiön kaapeista. 😄

      Toisilla elämässä suurin murhe on se, missä joku säilyttää kengät.
      Normaalit ihmiset taas katsovat videon ja jatkavat päiväänsä ilman kansallista vaatekaappitutkintaa.

      Ja aika hyvinhän tuo kertoo kanavan kiinnostavuudesta, että 80 tuhannen tilaajan lähestyessä porukka zoomailee videolta hellan viereisiä kaappeja CSI-tutkijoiden innolla.
      Kohta varmaan tehdään rakennusvalvonnalle ilmoitus väärin sijoitetusta sukasta. 😄

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      143
      3196
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      40
      3002
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      110
      1463
    4. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      145
      1217
    5. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1087
    6. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1057
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      60
      1017
    8. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      979
    9. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      23
      833
    10. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      41
      827
    Aihe