Somalitaustaiset välttelee armeijaa?

Suomen puolustamista ei pidetä tärkeänä.
13146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Somaleilel ja kaikille muslimeille on aivan pikkulapsesta saakka opetettu ja päntätty päähän, että Koraanin ja Islamin sanat menevät aina maallisten lakitekstien ylitse.

Siksi muslimisomali ei koskaan pidä suomalaisia lakitekstejä itseään sitovina, koraani menee aina edelle.

Koraanissa sanotaan, että suomalaiset kristinuyskoiset ovat vääräuskoisia, ja kaikki heidän sanomansa ja tekemänsä on syntiä.

Äänestä
  • "Anonyymi00001
    2026-05-20 23:52:45
    Somaleilel ja kaikille muslimeille on aivan pikkulapsesta saakka opetettu ja päntätty päähän, että Koraanin ja Islamin sanat menevät aina maallisten lakitekstien ylitse."
    --------------
    Mutta että entäpä tämä:
    "Koraani tunnustaa jeesuksen"

    Mutta.

    "Juutalaisuudessa Jeesusta ei pidetä Jumalan Poikana, eikä hänellä ole mitään asemaa juutalaisessa uskonnossa. Juutalaiset uskonoppineet pitävät Jeesusta vääränä messiaana, joka yritti vapauttaa juutalaiset Rooman vallasta siinä epäonnistuen."

    https://fi.wikipedia.org/wiki/Juutalaisuuden_käsitys_Jeesuksesta

    Odotan kuittaustasi.

    Äänestä

Kuvitteliko joku sellaista?

Äänestä

...mutta Kelan rahoja pidetään ja pieniä tuomioita raiskauksista.

Äänestä

Kaksi mamupoikaa oli prisman kassalla duunissa noin 22.00 kun kävin.

Äänestä
  • En ikinä mene matu kassalle.

    Äänestä

Musset rikkoo uskontoaan tuon tuosta. Varastaa, huoraa, ryyppää, käyttää huumeita, valehtelee, kutsuu jumalaansa nimeltä, jne. Kuulemma selviää kaikesta kun allah ei näe.

Äänestä

Katujengeissä ovat kyllä kovanaamoja, mutta armeijan touhuja katselevat kuten käpykaartilaiset.

Äänestä

Somalit takaisin Somaliaan viipymättä!🏴‍☠️👎

Äänestä
  • Mistä sää enää nykyisin somalin erotat suomalaisesta? Ihonväristäkö.

    1Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Mistä sää enää nykyisin somalin erotat suomalaisesta? Ihonväristäkö.

    Somalit ottaneet mallia Halla-ahosta, Tynkkysestä, Keskisarjasta... näitä riittää persuissa.

    1Äänestä

Totuus on että jos rytinä alkaa niin nämä häipyvät ensimmäisenä. Eivät puolustaneet kotimaataan joten mitä voisi odottaa toiminnasta tälläkään. Kermat kakusta ja eteenpäin kun paikat kuumenee. Suksikoot vittuun.

Äänestä
  • Valehtelet. Sata varma että minä kantasuomalaisena otan hatkat ensimmäisenä. Saa saatana mun puolesta puolustaa ne suomea jotka tätä somaliläävää pitää puolustamisen arvoisena.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomen puolustamista ei pidetä tärkeänä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu