Pyh ihmiset. Eivät ihmiset välitä, että kiusataan!
En ole yhtä vahva henkisesti muut ovat.ja siksi en saa kiusaamista ikinä loppumaan. Ei se lopu, kun vain yksin yritin saada loppumaan. Ei riittänyt henkiset voimavarat saamaan kiusaaminen loppumaan. Vain lapsuuden perhe on ikinä puuttunut kiusaamiseen!! Eivät kukaan muu!
Kiusaaminen tuhonnut elämäni
4
136
Vastaukset
- Anonyymi00001
Minua kiusattiin koko peruskoulun ajan. Vanhemmat eivät auttaneet, opettajat eivät välittäneet ja muut koululaiset vain nauroivat ja pilkkasivat. Kesällä ennen lukiota tapasin japanilaisen miehen, joka alkoi opettaa traditionaalista karatea. Lukion ensimmäisellä luokalla minua ei enää kiusattu ja sain ensimmäiset oikeat kaverit. Olin kuitenkin katkera ja odotin tilaisuutta. Se tuli välitunnilla, jolloin helposti vedin turpaan kolmea pahinta kiusaajaani. Sen jälkeen kakki kunnioittivat minua ja tytötkin muuttivat käsitystään minusta. Tähän päivään mennessä kukaan ei ole uskaltanut hyökätä päälle ja ei kannattaisikaan, kun olen mustan vyön omistaja 20 vuoden harjoittelun tuloksena. Kova jätkä ei ole se, joka uhoaa saadakseen muiden huomion - oikeasti kova on sellainen, jonka ei tarvitse uhota, koska tietää mihin pystyy tarvittaessa!
- Anonyymi00002
Itseluottamuksen kasvattaminen on tärkeintä, sillä se auttaa pärjäämään.
- Anonyymi00003
tänä keväänä tajusin viimein ketkä olivat oikeita käärmeitä. jätin lopullisesti hyvästit. ei kyllä tule ikävä. 😂⚒️
- Anonyymi00004
Parempi on olla vähän, mutta hyviä kavereita. Niiden kanssa pärjää aina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2522308- 1921694
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä481367Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501045- 41846
- 15827
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31810Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23778Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25776Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647