Miksi te keput veditte taas herneen nenänreikään?

Anonyymi-ap

8

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Syö sinä vaan pähkinänkuoria

    • Anonyymi00002

      Me ollaan niin herkkiä ja meillä kaikilla syrjäseudun eläteillä on vähintään yksi sukulainen töissä maa-ja metsätalousministeriössä.

      • Anonyymi00003

        Suuri osa sukulaisista ovat kunnanvirastossa hyväksymässä puolison maatalousveroilmoitusta ja loput valtiolla maatalouden tukihakemuksia hyväksymässä.


    • Anonyymi00004
    • Anonyymi00005

      Suomen metsätalous on kaukana vastuullisuudesta. Puut kaadetaan avohakkuilla jo varsin nuorena, maapohja revitään auki ja istutetaan hyönteismyrkyillä kyllästettyjä ja kloonattuja, yhden lajin taimia. Seuraavat vuodet kaadetaan, bensa käryten "väärät puut" maarisukoksi. Tämä toistetaan jotta keski-ikäisetkin metsät kuolevat maisemastamme. Linnut, lepakot, nisäkkäät kuolevat pesiinsä metsäkoneiden jyristellessä. Ei nauti ihminen, ei eläin eikä hyönteinen.
      Ps. minulta kaatui juuri Tapaninpäivän myrkskyssä iso alue kokonaan puuttomaksi jättikokoisia mäntyjä. Näin se ilmastomuutos etenee ja toimii, kun on viljelty turvepeltoja itsekkäästi.

    • Anonyymi00006

      Eikö sekään enää riitä kepuille, että Vanhasen hallitus lopetti jo Ympäristökeskukset ja korvasi ne yksipuolisesti vain teollisuuden etuja ajavilla Ely-keskuksilla!

      • Anonyymi00007
        UUSI

        Heille ei riitä mikään.


    • Anonyymi00008
      UUSI

      Jos turhia kuluja täytyy karsia ne on tehtävä eduskunnasta Tanskan kokoinen hallinto riittää Suomelle. Eli 30 edustajaa vähemmän valitaan kansaedustajia seuraavissa vaaleissa. Ei tälläinen järjestelmä toimi ovat, kun kakarat hiekkalaatikolla. On siellä fiksujakin edustajia, mutta vähemmistössä. Ja pääministeri vihaa omia kansalaisiaan!!!!!! Yksi edustuspaikka jokaiselle edustajille. Hillotolppa paikat pois niin rahaa riittää muuhunkin kun politiikkojen pesseeseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      198
      2454
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      58
      1325
    3. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1187
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1137
    5. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      1078
    6. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1059
    7. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      97
      1049
    8. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      122
      1048
    9. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      985
    10. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      982
    Aihe