Koulukyydit

Missä oli tänään koulukyydit, lapset odottelivat kyytiä vaarallisen ja vilkasliikenteisen valtatien varressa?
16627
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Pittää kysyä sivistystoimenjohtajalta. Ai niin, eihän se vastaa ikinä yhtikäs mihinkään!
Saman moinen tyhjäntoimittaja kuin muutkin meijän vastuunpakoolijat.

Äänestä
  • Vieläkö se on täällä? Vai muuttiko Lappiin

    Äänestä

Missä on vilkas valtatie. 😆😆😆😆

Äänestä
  • Mesi zoo on avattu Jyväskylästä päin hirveästi liikennettä aamulla.

    Äänestä

Kumpi on vaarallisempaa odottelu tien varressa vai kuljetus katsastamattomalla autolla. Siinäpä dilemma

Äänestä
  • Hyvä kysymys?

    Olisi edes vakuutukset.

    Äänestä

Menkää marisijat,vaikka puutarha hommiin jos ei muuta,tekemistä ole.

Äänestä

Pitäisipä lapsukaisille opettaa ihan pienestä lähtien, että kun on tien vieressä kevyen liikenteen väylä, niin sitä pitkin olisi kulkeminen kävellenkin turvallisempaa kuin autoja täpötäynnä olevalla tiellä.

Äänestä

Joskus kyllä ajatuttaa kuka näitä alotuksia viljelee..

Äänestä
  • Persut vain tänne kirjoittelee ja keskenään lukee näitä.

    Äänestä

Laiskat läsöperseet voisivat juosta tai pyöräillä kouluun.

1Äänestä

Eikös ähtäriläiset maksa siitä Peuralle isot rahat, että hänen autonsa tulevat aamulla edes paikalle?

Jos tämä on persujen vaatimus niin he ovat taas oikeassa.

Äänestä

Onneksi oli edes hyvä sää lasten odotella. Aivan käsittämätöntä toimintaa.

Äänestä

Nyt on jo valtatien varressa odottelukin hirveän vaarallista. Jos vaikka ohi kaahaava auto suistuu tieltä lapsijoukkoon, taikka lapsosten tappelun tuoksinassa muutama painiottelija möyriikin keskellä tietä. Onneksi meillä on Seriffi ja apuseriffi. Vinkki heille, niin pysyy koltiaiset kurissa ja Herran nuhteessa.

Äänestä

Tuleeko huomenna bussi normaalisti?

Äänestä
  • Vain taivas tietää...

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Missä oli tänään koulukyydit, lapset odottelivat kyytiä vaarallisen ja vilkasliikenteisen valtatien varressa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu