Joukko kehitysmaalaisia poikia raiskasi kantabrittityttölapsia puukolla uhaten ja tekonsa kuvaten, ja mitä siitä seurasi?
Tuomari antoi 10 vuoden lähestymiskiellon kolmelle raiskaajalle, koska nämä "olivat niin nuoria", "vähäisen älykkyyden omaavia" sekä "eivät ymmärrä suostumuksen rajoja" - raiskaajille, jotka puukolla uhaten ja tyttöä pilkaten raiskasivat 90 minuuttisen session verran ajan yhtä uhriansa, joka omien puheidensa mukaan haluaa enää kuolla.
Sen sijaan vihapuheesta saa Briteissä ihan oikeata vankilaa, ja sitten joku vielä ihmettelee miksi vihaiset Britit ovat kaduilla.
https://www.thesun.co.uk/news/39172359/schoolboys-jailed-rape-girl-knifepoint/
Tuomari antoi 10 vuoden lähestymiskiellon kolmelle raiskaajalle, koska nämä "olivat niin nuoria", "vähäisen älykkyyden omaavia" sekä "eivät ymmärrä suostumuksen rajoja" - raiskaajille, jotka puukolla uhaten ja tyttöä pilkaten raiskasivat 90 minuuttisen session verran ajan yhtä uhriansa, joka omien puheidensa mukaan haluaa enää kuolla.
Sen sijaan vihapuheesta saa Briteissä ihan oikeata vankilaa, ja sitten joku vielä ihmettelee miksi vihaiset Britit ovat kaduilla.
https://www.thesun.co.uk/news/39172359/schoolboys-jailed-rape-girl-knifepoint/
Vastaukset 73
Vanhimmat
Britanniasta ja sen monikulttuurista on tullut oksettava ilmiö
https://x.com/TRobinsonNewEra/status/2057531732446908627
Ranskassa meno on melkein samanlaista. Uhreina ovat aina kantaväestön naiset.
https://x.com/Gdams70/status/2057684612751516130
No, jos nykynaiset näyttävät samalta, ja käyttäytyvät kuin katuhuorat 50 vuotta sitten, niin eipä ihme.
N. 10-15 vuotta sitten siellä oli myös raiskaustapaus jossa "huippuosaaja" todettiin syylliseksi törkeään raiskaukseen, mutta jätettiin tuomitsematta , koska tuomari ei halunnut pilata nuoren, lahjakkaan vasta lääkäriopintonsa aloittaneen tulevaa uraa.
Näin korkealla tasolla "woketus" oli silloin ja kiljuminen kuinka "huippuosaajia" tarvitaan, ettei edes uskallettu tuomita "lahjakasta" poikaa.
Tämä oli varmasti hyväksyttävä selitys uhrille.
Selvää että "woken" kultakaudella ei olisi viety edes oikeuteen ilman syyllisyyttä.
Pitää vain toivoa että tuo on jo ohitse ja tälläiset laitetaan käymättä tuomioistuimessa kotimatkalle, erään lautapelin sääntöjä mukaellen.
Jo 70-80-luvuilla Ruotsissa ei maahanmuttajia ylinopeudestakaan pysäyttäessä eikö sakotettu eikä tuomittu, vaan niiden annettiin samointein jatkaa vaan matkaa.
Kun on eri lait, niin näinhän se mamujen röyhkeys ja tunto kuuluvaksi johonkin "yläluokkaan" saadaan kasvamaan niin röyhkeäksi, ettei niillä ole enää mitään rajaa, niin kuin on Suomessa, Ruotsissa, Tanskassa, Norjassa ja lähes koko muuallakin Euroopassa jo käynyt.
Paljonkohan lie mamut aiheuttaneetkaan Ruotsinkin ennen niin fiksussa liikennekulttuurissa ja teillä erilaisia kolareita...? Suhteutettuna veikkaisin räikeää yliedustusta. Ne on liikenteessä usein turhan aggressiivisia, impulsiivisia eikä usein järkikään näytä käkkäräpäätä pahemmin pakotttavan.
Ja sitten on älyltään suomalaisen kehitysvammaisen tasolla olevien mamujen saatava raiskaa niitä naisia? Entäs suomalaiset naiset??
Somalien saapuessa tänne Suomeen suoraan Moskovasta 1990-luvun alussa, oli tulijoiden asenne ylimielinen ja he vaativat (eivät siis pyytäneet) kaikkea mahdollista.
Asenne oli sellainen että jo silloin saattoi odottaa vaikeuksia tulevan jatkossa.
Vieraaseen maahan ei tulla sillä asenteella että "me tultiin tänne ja me määrätään nyt".
Eli naisten syy? Selvä.
Suomessa ollut uhreina lapsia,jopa vanhuksia!!!
Ketään,ei edes pojat tai miehet ole säästyneet joutumasta uhreiksi!
Sinä kehtaat syyttää uhreja!!!
Vähättelet karmeita tekoja ja puolustelet raiskaajia.
Olet kuvottava!
Eipä ollu ongelmaa niistä silloin.
Norjassa oli hiljattain samanlainen tapaus, jossa kehitysmaalainen raiskaaja sai vain 6 kuukautta vankilaa, koska tämä todettiin älyllisesti vajaavaiseksi.
(No, senhän takia se pitää tietenkin saada ehdottomasti nopeasti takaisin kaduile raiskaamaan lisää nuoria naisia!)
Kehitysmaalsiset on usein älyltään vajavaisia.
Aivan oikein. IQ of nations haulla löytyy tulokset.
Afrikan Sarveen jäivät tai jätettiin esihistoriallisena aikana vähä-älyiset.
Älykkäät lähtivät Afrikasta.
Monet uusii tekonsa,Suomessakin.
Ei sillä ole uhrien kannalta mitään merkitystä uusiiko tappaja/raiskaaja/kiduttaja tekonsa vai tuleeko hänestä mallikansalainen. Ei sitten mitään merkitystä. Vain oikeudella on.
Britit yrittävät kaikin keinoin "hyvittää" entiset hirmutekonsa. Nyt hintaa maksavat tavalliset ihmiset, siis, oikeat, aidot britit. Ehdottomasti tekopyhin kansakunta jolle edes Ruotsi ei pärjää. Ei auttanut enää brexitkään, kun vasemmistolainen kaksinaamaisuus oli 60-luvusta lähtien alkanut syrjäyttää kristinuskoa rock and rollin ja "vapaamielisyyden" avulla. Myöhäistä päkistää, kun velli on jo Jameksissa. Britit maksavat menneisyytensä synneistä nyt, kuten koko Eurooppa omistaan.
Briteissä ollaan helisemässä, koko maa on etninen ruutitynnyri täynnä vihamielistä etnistä ainesta, jota koetetaan hyssytellä pidättämällä kantaväestöä "viharikoksista".
Tällä hetkellähän Britanniassa pidätetään PÄIVITTÄIN enemmän ihmisiä "vihakirjoittelusta" kuin mitä tehdään KOKO maailmassa yhteensä.
Britanniassa parisuhdeväkivaltatapaukset lisääntyvät jalkapallo-otteluiden aikana.
Suomessa kantikset raiskaavat ja tappavat nuoria naisia mm. Valkeakosken tapaus. Älylkisesti ihan vajavaisia ylilautailijoita kuten Pirkkalan koulutyttöjä puukottanutkin.
Kukaan ei taatusti puolusta noitakaan ihmisjätteitä, ja aivan liian pienet tuomiot ovat noistakin tapauksista saaneet monet. Alaikäiset kotimaisetkin raiskaajat ovat päässeet ilman tuomioita kokonaan - mikä keittää kenen tahansa oikeudentajua (lukuunottamatta bleeding heart-liberaaleja)
Tilastollinen fakta kuitenkin on se, että kantasuomalainen on etnisten tunkeilijoiden viharikosten(kuten raiskaus, pahoinpitely, ryöstö, murha) kohteena jatkuvasti, ja asetelma on hyvin harvoin toisin päin.
Tälle pitäisi tehdä jotakin, jokaista kantasuomalaisen raiskannutta etnistä tulisi lähtökohtaisesti syyttää rasistisesta viharikoksesta.
Etniset tekijät "koreilevat" muutenkin erityisesti seksirikostilastoissa suhteessa moninkertaisesti, ja siitä ei pidä vaieta.
Kummasti miehet pitävät eniten ääntä raiskauksista. Harvemmin joutuvat itse raiskausten kohteiksi mutta patsastelevat kukkoina tunkioilla niistä kiekumassa.
Vuoden 2026 alkupuoliskolla Suomessa on menehtynyt useita naisia väkivaltatapauksissa. Esimerkiksi huhtikuun 2026 puoliväliin mennessä mediassa uutisoitiin jo yhdeksän naisen saaneen surmansa, mikä on poikkeuksellisen korkea luku aiempiin vuosiin verrattuna.
Ei kukaan ole kieltänyt etteikö meillä ole ongelmatapauksia omastakin takaa.
Juuri siitä syystä emme tarvitse "tuonti-ilmiöitä" vaan vähäiset resurssit on käytettävä omiin ongelmiin, vai olisiko mahdollista lähettää omat "ongelmat" kehitysmaihin ?
Se olisi kotimaisille ongelmille varmasti hyvä pelote.
Ala katsoa peiliin sen maassa maan tavalla -ajatuksen kanssa.
Väestön kasvun perään on toitotettu vuosikausia. On sama missä ovat syntyneet kun toimivat kuitenkin kuten suomalaiset
Kuinka heikko voi ihmisen itsetunto olla ?
Olen eri vastaaja, mutta ei kukaan kyllä hyväksy suomalaisiakaan raiskaajia - ja sitäkin vähemmän todellakaan mitään kehitysmaalaisia etnisiä hädänalaisen teeskentelijöitä, jotka saapuvat maahan pahat mieliessään saalistamaan rasistisesti kantaväestön naisia ja lapsia.
On kyllä, ja mikä huomattavaa niin tsekkaapa vaikka huviksesi mikä oli romanien osuus näissä tapauksissa. 500 vuotta ei ole heille riittänyt integraatioksi, mitenkä mahtaa käydä muiden maahan lappaavien kehitysmaalaisten etnisten ryhmien kanssa?
Ja on myös hullua miten miehet tuntuvat pitävän näistä enemmän ääntä, miksi helvetissä eivät naiset saatika feministit?
Rikotilastoissa näkyy tulijouden yliedustus.
Suomessa moni poika,ja aikuinen mies on joutunut uhreiksi.
Googlaa löydät kyllä uutiset.opit
Jutussa ei mainita sanallakaan tekijöiden taustoja.
No eipä tietenkään.
Johtuen siitä että kyseessä on alaikäiset tekijät,mitään henkilötietoja ei silloin julkaista. Valitus tuomiosta on tehty,poliitikot ovat ottaneet kantaa ja syyttävä sormi osoittaa enemmänkin someen ja siellä rehottavaan misogyniaan,jota andrewtatet levittävät. Ei löytynyt kommentteja joissa olisi maahanmuutto mainittu.
Se on kirllettyä.Voi vaikuttaa maahanmuutyomyönteisyyteen,ja jopa äänestäjiin.
Siksi maahanmuuttoon pitää puttua nyt.
EK - laittaa turpansa kiinni ja lopettaa ihmiskaupan.
EK LAKKAUTETAAN.
EK kyykyttää kaikkia tasapuolisesti voittojen kerrämiseksi eturyhmilleen.
Ruotsinlaivan 18 v.tytön joukkoraiskuu ei Suomen poliisia tahtonut kiinnostaa . Ruotsin poliisi siten vapautti heidät . Pitihän ali elukoiden tukholmasta naattia . Palasivat uhri ja elukat kuitenkin samalla paatilla suomeen . Ja poliisi laski kunniaihanuudet vapauteen . Tuomiot siirretään muutaman vuoden päähän . Että rangaistus ajankulumisem vuoksi ikään kuin poistuu ?
Uhreista ei sanota olivatko he kantabrittejä. Eikä tekijöiden sanota olevan maahanmuuttajia. Ja sillä kun ei ole väliä ovatko uhrit kantabrittejä vai ei,aloittaja nyt vaan haluaa lietsoa öyhöttäjiä. Mamu tyttö jos olisi uhri niin eihän se ketään haittaisi. Medialukutaito kunniaan,kiitos
Lähes järjestäänhän nämä kehitysmaalaisten uhrit ovat kantabrittejä.
Ei voi olla kehitysmaalainen jos on englannissa. Suomalainen taas on kehitysmaalainen koska asuu suomessa ja suomi on entinen kehitysmaa. Englanti ei ole koskaan ollut.
Kehitysmaalaisia ovat kaikki etniset maahantunkeutujat, jotka eivät länsimaissa elä länsimaisten arvojen mukaisesti, vaan kivikautisten barbaaristen perinteidensä mukaisesti.
Miehiä tulijoista 90,9%
Näitä apinoita ei oikeuslaitos pysäytä. Ainoastaan vapaa tappaminen yksityisesti. Etsi ja tapa -tyyppinen lähestymistapa on ainoa toimiva keino pitkässä juoksussa
Se aika vielä koittaa...
Toivottavasti pian.
Kun se aika koittaa niin kantaväestö on ottavana osapuolena, niin kuin se on nytkin. Ja niin kuin luonnossa, jos eliöllä ei löydy agressiivisuutta puolustaa itseään niin se on tuomittu kuolemaan pois ja sukupuuttoon.
Minä aion olla sitten maahanmuuttajien puolella kun julkinen tappaminen alkaa.
Kunnon vasuridesanttimenoa, et ole ainoa maanpetturi siinä vaiheessa. Niitä on jo nyt mädättämässä Suomea tuohon pisteeseen.
Muistathan vain, että eivät islamistit ja muut tummat etniset tosiaankaan ole sinun puolellasi sitten kun kaikki on ohi.
Hieno valinta, hienolta mieheltä.
https://metro.co.uk/2026/04/26/migrant-14-raped-girl-allowed-walk-free-takes-classes-consent-28121582/
Jättivät rankaisematta naispoliisin tohjoksi hakanneenkin.
Britit on saastuneet oikeuslaitosta myöten islamisteista.
Ne ovat ansainneet häviönsä, koska ovat munattomia lampaita.
Suomessa mamut saavat KELA:n harkinnanvaraisia tukia joita kantikset eivät ikinä saa vaikka niitä kuinka hakisivat.
Koska muuten rassissmi.
Siinä Suomi, kannattaa veroja maksaa, paskan saat pyytämättäkin.
Tuomarit ovat miehiä. Tai vanhoja naisia.
Rasistikortin pelkoisia idiootteja tai jotain bleeding heart-liberaaleja ne näissä tapauksissa ovat.
Muslimi saastan invaasio on ihmisyyden ja yhteiskunnan tuho
Nigel Faragen joukoilla on kiire Pelastaa Englanti Muslimeista vapaaksi . Toivon mukaan kaikki menee hyvin ! Ja ettei kaikki nuoret tytöt tule joukkoraiskauksien uhreiksi .
Noin se nyt taitaa vain olla, pian muutos ei demografisen muutoksen takia ole enää mahdollinen.
Ainahan voi tanssia jos tulee uhkaava tilanne kulttuurien kohdatessa:
https://www.youtube.com/watch?v=H31aRC3eOOI
Suomalais Tamperelais ämmät täyspimeinä . Kehtaako nuo tuon jälkeen liikkua ihmisten ilmoilla ? joutaisi armeijan harjoitusmaaleiksi
Eipä oo auttanut.
Tuo menee absurdista vitsistä, vaikea tuota on mitenkään muuten ymmärtää, että miksi uhkaavassa tilanteessa pitäisi alkaa tanssimaan sillä lailla, että raiskaaja kokee sen enemmänkin kutsuna käydä kiinni.
Britanniassa on suuria mielenosoituksis.
Kansa kyllästynyt maahanmuuton ongelmiin.
Koko euroopassa samat ongelmah.
Olihan Suomessakin joukkoraiskauksia.
Miksei puolueet ota asiaa esille?
Eikö ole rohkeutta?
Britanniassa mielenosoituksiin osallistuneet leimataan äärioikeistolaisiksi, kuten Suomessa uutisoidaan. Haluamattaan todistavat että vain äärioikeistolaiset puolustavat matujen uhreiksi joutuneita, puukotettuja, tapettuja, raiskattuja ja ryöstettyjä.
Matujen tekemiä rikoksia pyritään jatkuvasti peittelemään pauhaamalla rasismista, eikä suinkaan kyetä huomiomaan mistä johtuu kansalaisten kyllästyminen ko.peittelyyn.
Äärioikeisto ei esim. Brittien tapauksessa ole ollenkaan haitallinen juttu.
Jonkinlainen epäpyhä liitto voisi olla vielä mahdollisuus.
Miesvoimaa voisi saada kasaan yhdistäytymällä.
Osa poliisivoimistakin voisi liittyä.
Kyllä siellä jotain tarttis tehdä.
https://x.com/BasilTheGreat/status/2059145444622553296
Britannia on pettänyt Oman kansansa!
Siksi kansalaiset osoittavat joukkoilla mieltään maahanmuuttoa Vastaan!!!
( suomessa media jättää tästä uutisoimatta,miksi?)
Koko euroopalla on nyt viimeiset hetket herätä järkyttäviin ongelmiin!
Raiskaus= silmitöntä,sairasta vihaa uhria kohtaan!!!!
Sodassa raiskauksia käytetään vastustajaa vastaan!
Suomessa ja euroopassa tekijät sepittelee samoja mantroja,herkkäuskoisia hämätäkseen.
Britannia on melkein samanlainen paskaloukko mitä tulee nuorten tekemiin raiskauksiin kuin Suomikin.
https://x.com/JChimirie66677/status/2059033864438165785