Löytyykö etelä- suomesta mitään sopivaa paikkaa missä vois vapaasti ottaa aurinkoa nakuna, oleskella muutenkin ilman vaatteita, ja missä kokoontuis muitakin nakuilusta pitäviä...naisia, miehiä, ja ehkä parejakin?
Kertokaa ihmeessä!
Estoton pari
42955
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mieleen tulee Yyteri ja Pihlajasaari. Molemmat paikat on ihan virallisia nakurantoja ja täyttävät asittämäsi vaatimukset.
Pihlajasaarta en suosittele, sen pilaavat vanhat ja nuoremmatkin tirkistelijät joiden röyhkeydellä ei ole rajaa! Luin lehdestä kuinka eräs nais-toimittaja testasi Pihlajasaaren: tuomio oli tyly, ei sovellu nudisitirannaksi edellä kerrotuista syistä.
Hei
Minulla olisi yksi paikka jonka voisin näytää teille.
Se on helsingistä länteen ja näin lomakauden jälkeen siellä voi varmasti olla nakuna.
Voitte kirjoitella [email protected] jos kiinostaa.
paikka ensin kartalta ja käykää sitten testaamassa paikan soveltuvuus tarkoitukseenne.
Ilmoittakaa tämän jälkeen paikka tarkoin ajo-ohjeineen tällä palstalla, nin saatte juuri sitä, mitä haluatte. Etenkin, kun kerrotte, koska olette itse paikalla nakuilemassa.
Lainsäädäntömme ei kiellä sinänsä nakuilua edes yleisellä paikalla.
Muualla jokamiehenoikeuksiin kuuluu oikeus ottaa aurinkoa asumattomilla rannoilla tai muualla luonnossa.
Epäsiveellinen käytös julkisella paikalla johtaa sakkoon, mutta edes ryhmäseksin harjoittaminen syrjäisellä paikalla ei ole rikos, jos se ei herätä muussa maailmassa pahennusta ;-) (pysykää piilossa muulta maailmalta).