Kun foorumilla on avaus otsikolla
"Koska sovitus tapahtuu ja keihin se kohdistuu?"
ja teksti sisältää ne ainoat kolme kohtaa Uudesta testamentista, jotka käsittelevät otsikossa esitettyä asiaa, ja sinä reagoit siihen siteeraamalla seitsemää eri katkelmaa, joista kuusi ei lainkaan käsittele kyseistä asiaa ja seitsemännessä olet sovituksen sanan raiskaajalle tyypillisesti upottannut olennaisen jakeen muiden jakeiden sekaan voidaksesi häivyttää juuuri tuon tärkeimmän jakeen, millä perusteella voit luonnehtia tätä sekasotkuasi "puhtaalla Jumalan sanalla vastaamiseksi"?
Ja kuinka voit väittää, että "ensimmäinen Raamattulainaukseni oli juuri siitä tekstikatkelmasta, jota tahdot tuoda esiin", kun nimenomaan menit ymppäämään sovituksen sanan eli jakeen 2 Kor. 5:19 ympärille muita jakeita hämärtäääksesi sen, mitä tuo jae sanoo?
(Miksiköhän kukaan sovituksen sanan raiskaaja ei koskaan, milloinkaan kykene kohtaamaan jaetta 2 Kor. 5:19 sellaisenaan saatikka, että uskaltaisi pelkuruudeltaan/kieroudeltaan sanoa, mitä se tarkoittaa??)
Kalamokselle
Anonyymi-ap
1
83
Vastaukset
- Anonyymi00001
Jeesus antoi sen avainten vallan eli sovituksen sanat vain omille 12 apostolilleen puhaltamalla heille suustaan omaa Totuuden Henkeä vain siksi ajaksi kun hän nousi taivaaseen ja kunnes taas helluntaina alkoi kaste syntien anteeksisaamiseksi ja Pyhän Hengen lahjan saamiseksi kasteessa.
Joh. 20:22
Sanottuaan tämän hän puhalsi heitä kohti ja sanoi: "Ottakaa Pyhä Henki.
23 Jolle te annatte synnit anteeksi, hänelle ne ovat anteeksi annetut. Jolta te kiellätte anteeksiannon, hän ei saa syntejään anteeksi."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell492359Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1501940Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.581875- 401710
Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1151559Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,551191- 711133
Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.831115Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103901Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.142896