Kun Orpo ja Purra säästöjä ajaa! Nyt oli terveyskeskuksesta jo korvahuuhtelukin poistettu? Mene maksaa yksityiselle!
Onhan sentään Ukrainalle miljardipiikki auki ja ARMEIJALLE TUPUTETAAN MILJARDEJA! OSTAKAA RUOSTUVIA ASEROMUJA MITÄ HALUATTE! Naton mallioppilas, vaikka kansa kurjistuu!
Onhan sentään Ukrainalle miljardipiikki auki ja ARMEIJALLE TUPUTETAAN MILJARDEJA! OSTAKAA RUOSTUVIA ASEROMUJA MITÄ HALUATTE! Naton mallioppilas, vaikka kansa kurjistuu!
Vastaukset 28
Vanhimmat
Kokoomus on aina halunnut Suomeen eutanasian, tosin epäilen että ihmisen mielipidettä ei kysytä kun kyse on säästöistä
Evakonpoika kaulailee klounia ja lupaa lisää.... Pitää leikata terveydenhoidosta?
Miksi ihmeessä terveyskeskuksen pitäisi maksaa korvien huuhtelu?
Se on juuri sellainen toimenpide, jonka ihminen voi itse hoitaa. Terveyskeskus on vain oikeasti sairaiden hoitamista varten. Se ei ole parturi tai kosmetologi.
Oleto missä hoitolaitoksessa? Kyllä korvahuuhtelu perusterveyden hoitoa. Itsekin tarvin 2-3kertaa vuodesa. Ei se ninvaan, lerpoakorva, itseltä hoidu. Kysesunnasta .
Samalla tilasin ajan lääkärille vallitsevan kiputilan takia! Aika yli 2kk päähän! Sinusta nuija se oikein???
Minulla taas ei ollut tarvetta korvahuuhtelulle. Kuuloni oli äärimmäisen tarkka, kummassakin korvassa. Menin muista syistä terkkariin. En muista, mikä se vaiva oli, ummetus ja sen aiheuttama kipu ehkä. Joka tapauksessa höntti hoitaja ei muuta keksinyt kuin tarjota korvien huuhtelua, koska näki siellä vaikkua. Kadun vielä vuosien jälkeenkin, että suostuin. Toiseen korvaani kuulo ei koskaan palautunut ennalleen. En tiedä, aiheuttiko tuo vesiletkumies vahinkoa itse korvalle vai tunkiko hän vaikun vain syvemmälle. Ei minulla ole varaa lähteä yksityiselle sitä putsauttamaan. Jos vielä olen hengissä täyttäessäni 65, menen yksityiselle julkisen hintaan. Ellei siis sekin palvelu jo ole peruttu.
Se ei kuulu tähän yli 65 palveluun. Kumminkin apteekissa 50€! Minulla pitää, sukeltajan korvat, 2- 3 kerta vuodessa! Tätä tehty 16v. Lähtien. Aina ilmasia terveyshoidossa ennen Purraa ja Orpoa!
Tuo kuvaa hyvin sitä,. miten ihmiset haluavat valtion hoitavan kaiken.
Tämä on aina kuulunut terveyskeskuksen rutiineihin! Halutaan itsemaksavaksi yksityiselle! Mikä nuija sinusta enää kuuluu terkarille?
Mitäs jos osoittaisit mielipiteesi sille hyvinvointialueelle mille kuulut!! Hallituksen asia tämäkään ei ole!
Vai tahvo sinua! Juuri halitis on leikannut, että ne joutuu karsii palveluja! Oletko persu, vai kokoomusäliö??
Hallitus ei ole leikannut hoitopalveluista lainkaan.
Sillä ei ole siihen mitään valtuuksia. Asiat päättävät ne, jotka sinä olet alueelle valinnut.
Joka vuosi alueet saavat enemmän rahaa.
Leikkaukset eivät ole todellisuutta vaan demareiden valetta.
Kokoomuksen propagandaa
Voi sinua apukoululainen! Hallitus leikannut rahoitusta, että joutuvat karsimaan paveluja! Pitäis tyhmän persunkin tajuta!
Edellinen halöitus leikkasi yksityiskorvauksia, että julkinen hoitaisi kaiken! Nyt kenkää saava Purra toisin?
Koska Purra ja Orpo pienentävät omia palkkoja. Niinistö taisi pienentää mutta siltikin se jäi aika suureksi.
Kohta onneksi saavat kenkää! Ainakin Purra !
Velkarahalla verohelpotuksia ministeri tason tuloluokalle miljardien edestä. Julkiselta puolelta otettiin pois 332 miljoonaa ja annettin yksityisille 335 miljoonaa, eli tulonsiirto tehtiin. Osinkomiehiä autettiin tällä tavoin. Kansalla ei ollut väliä yhtään. 2 viikon hoitotakuu pidennettin 3 kk;een. Oli aika sika temppu hallitukselta. Granni mainostaa kokeilua yli 65 vuotialle että pääset 30,20 euroo maksaa yleislääkärin luo yksityiselle. Jos tarvii röntgeniä. verikokeita ym. niin sinä maksat kalliisti koko hoidon. Granni unohti mainita tämän maksupuolen. Kierosti toimi tämä ministeri Granni. Ei puhu niin kuin asia menee. Sinun kukkaroon mennään.
Hoitoon pääsee silti nopeammin kuin aikaisemmin.
Takuulla ei ole merkitystä, kun se ei toimi.
Oletko palkattu persuvalehtelija?
Enne kun soitti aamulla! Vpi saada ajwn samwlle päivälle. Ei tsrjottu 3kk jonotusta; tahvopersu!
Tiedätkö mikä on hoitotakuu?.
Ennen oli 2 viikkoa! Nyt Purra 2kk!
Terveyden hoito vauidetaan Ukrainan korruption rahoitikseen ja asesiin!
Kun katsoo Orpoa ja Purraa Ministeriaitiossa, Orpo on kuin pikku poika ,auta minua Purra ja Purrahan on saanut vallan . Taas Hallitus on tullut julki kuinka työttömyys on kasvanut ja kansa ei uskalla kuluttaa.Jälleen on yksi konkurssi tiedote tänä aamuna ja on vasta aamu, kunka monta niitä veilä tänään tulee. Syy konkursseihin, kansa ei uskalla kuluttaa ,ei ole ostovoimaa niillä ihmisillä jotka kuluttaisi , varakkaat vievät rahan ulkomaille, nytkin matkatoimistot pärjjäävät.
Kuluttamista ei kuitenkaan hidasta nykyinen hallitus vaan seuraava.
Kaikki tietävät, että SDP:n hallitus korotaa veroja,joten sitä varten täytyy säästää.
Jos poistaa rikkaiden veroalet?
Voi nuijat goolettaa valtion säästöt ja löytyy raakaa tekstiä!
säästöt: Valtio on kohdentanut sote-sektorille satojen miljoonien eurojen lisäleikkauksia ja säästöjä, joista merkittävä osa (kymmeniä miljoonia euroja) kohdistuu suoraan Helsingin ja muiden alueiden palveluihin!
Kopio goolehausta!
Sit täällä matalaotta persut kehtaa vittää, että ei leikatu!