Minä tein kantani selväksi: En alistu Ruotsin määräysvallan alle NATO:ssa. En Saksan enkä ranskan, iso-Britaniasta puhumattakaan.
Minä (en sanonut valassa sanaakaan) olin mukana puoustamassa emokraattista Suomea jolla oli kolmikanta voimassa. En luvannut puolustaa pankkiireita, USA:ta tai muita euroopan maita.
Suomen kansaa puolustan nytkin, tosin ruokahuollolla. Mutta en aseellisesti. Ja kun aikoinani jätin eroanomukseni niin sitä edelsi kahden tunnin haastattelu jossa paikalla oli etelä-suomen kenraali. Upseerin erottaminen kun silloin taarvitsi alueen komentajan allekirjoituksen.
Suosittelen. Nukun yöni paremmin eikä minun tarvitse hankkia varusteita kohta alkavaa sota varten. Ja kun nuoremmat ryntäävät rintamalle niin jonkunhan täytyy pitää naisväki kylläisenä...
Erosin NATO:on liittymisen vuoksi
Anonyymi-ap
4
50
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
Tää on sama jamppa joka kuulemma erosi jo Efta-sopimuksen, EU:hun liittymisen, Lipposen naaman ja Kataisen hallituksen takia.
- Anonyymi00002UUSI
Jeesus tulee.
- Anonyymi00004UUSI
Aloittaja on siis munun komennuksessa toimittamassa muonaa rintamalle. Mahtaa "entistä upseeria" sellainen kismittää, mutta mehän kaikki tiedetään että et edes jaksanut alokaskautta suorittaa.
- Anonyymi00005UUSI
Toivottavasti vaimo löysi oikean miehen tuon lapasen jälkeen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521181
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.901167Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.171030- 17878
Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet45793Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne112768Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n64722- 12697
- 38609
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..70591