Vassari kuvittelee elättävänsä koko yhteiskuntaa

Todellisuudessa vassarin vuodessa maksama tulovero ei riitä edes yhden lapsen peruskoulupaikan vuosikustannuksiin.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tiedätkö mikä tässä on se juju?

Ei riitä sinunkaan tulisi koulutukseen, ei poliisin tai terveydenhuollon kustannuksiin!

Tästä saat kiittää vasemmistoa!!

Sinun ei tarvitse maksaa 50 tuhatta euroa jos umpisuolesi poksahtaa!

USA edustaa toista tapaa. Siellä maksat kaikesta. Koulusta ja terveydestä.

Silti, silti USA on maailman velkaisin maa. Ja rikollisuus on hurjaa, vankiloissa ihmisiä yli 2 miljoonaa. Asunnottomia ihmisiä kaduilla. Jos istut bussissa näet heitä kadulla tekemässä tarpeita viemärin kansien päällä!

Kiitä vasemmistoa että Suomi toimii toisin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Todellisuudessa vassarin vuodessa maksama tulovero ei riitä edes yhden lapsen peruskoulupaikan vuosikustannuksiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu