Kokoomus ja persut valehtelevat KAIKESTA

Anonyymi-ap

Ylen rahoitus varmaankin nousee ja saa lisää äärioikeistolaiseen uutispimennon pitämiseen, yhteiskunnan vakavista isoista ongelmista ja sananvapauksien estämiseen köyhyyteen pakotetuilta kansalaisilta. Vaalivalheista suurin että leikkaisivat Yleltä - yksikään puolue ei sitä tee.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18635046/600-000-000-ylelle-joka-vuosi#comment-142138399

KokPersut valehtelivat alustaan alkaen, että lakkauttavat Ylen ja leikkaavat budjetin, kun ovat olleet eduskunnassa ja nyt hallituksessa, Ylen budjettia on kasvatettu, saatu näyttämään että olisi leikattu, vaikka on suurennettu.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/19406954/puhuuko-yle-lainkaan-totta-tanaan#comment-142528233

https://keskustelu.suomi24.fi/t/19407279/yleisradio-kayttaa-kansalaisten-hatatilaa-hyvakseen-aarioikeistorahastukseen

46

330

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00002

      Jos oot tyhmä tai vasuri, niin et vaan ymmärrä. Ei se tarkoita että kukaan valehtelee.

      • Anonyymi00008

        persu valehtelee


      • Anonyymi00010
        Anonyymi00008 kirjoitti:

        persu valehtelee

        persut huijasi kansan


      • Anonyymi00012

        MEE HOITOON!


      • Anonyymi00038
        UUSI
        Anonyymi00008 kirjoitti:

        persu valehtelee

        Aina.


      • Anonyymi00050
        UUSI
        Anonyymi00008 kirjoitti:

        persu valehtelee

        Ja jojoomus valehtelee!


    • Anonyymi00003

      Yle on vasemmistolaisuuden pesä. Dei koulutuksineen mukana LGBT Pride Ilmastovammaisuus monikultturin väkisinsyöttäminen ja kaikki sekopäisyys.

      • Anonyymi00009

      • Anonyymi00025

        Kysypä niiltä Ylen toimittajilta ovatko he vasemmistolaisia. Esimerkkinä Seija Vaherkumpu, Sakari Sirkkanen, Annika Damström jne.

        Tietosi ovat vanhentuneet. Eihän aamuohjelmassa, uutisissa tai ajankohtaisohjelmissa edes käsitellä politiikkaa tai päivän tärkeitä ajankohtaisia uutisia. Pelkkää potaskaa ja tositeeveetä. Ja Petteri Orpon lörpötyksiä ja itsekehua.


      • Anonyymi00027
        Anonyymi00025 kirjoitti:

        Kysypä niiltä Ylen toimittajilta ovatko he vasemmistolaisia. Esimerkkinä Seija Vaherkumpu, Sakari Sirkkanen, Annika Damström jne.

        Tietosi ovat vanhentuneet. Eihän aamuohjelmassa, uutisissa tai ajankohtaisohjelmissa edes käsitellä politiikkaa tai päivän tärkeitä ajankohtaisia uutisia. Pelkkää potaskaa ja tositeeveetä. Ja Petteri Orpon lörpötyksiä ja itsekehua.

        Juuri näin.


      • Anonyymi00045
        UUSI
        Anonyymi00025 kirjoitti:

        Kysypä niiltä Ylen toimittajilta ovatko he vasemmistolaisia. Esimerkkinä Seija Vaherkumpu, Sakari Sirkkanen, Annika Damström jne.

        Tietosi ovat vanhentuneet. Eihän aamuohjelmassa, uutisissa tai ajankohtaisohjelmissa edes käsitellä politiikkaa tai päivän tärkeitä ajankohtaisia uutisia. Pelkkää potaskaa ja tositeeveetä. Ja Petteri Orpon lörpötyksiä ja itsekehua.

        se on EU-politiikkaa, eli kansan aivopesua... oikeat ongelmat unohdetaan, tilalle jotain ilmasto, woke, nato-humppaa , jne


    • Anonyymi00004

      Linkkaat suoli24, omia kirjotuksias,ompa luotettava lähde....🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🫣🫣🫣🫣🫣🫣🫣

    • Anonyymi00005

      Räsänen, Lindman, Näkkäläjärvi, Tuppurainen, Kiuru....totuuden torvet! Aikanaan Marin! Hävetkää, jos kykenette.

      • Anonyymi00021

        Purra Orpo Katainen Stubb Häkämies Halla-aho Soini Sipilä eivät varmasti häpeä


    • Anonyymi00006

      Kokoomus ja Perussuomalaiset pääosin johtavat Yleä. Näillä on miehitys Ylen johtajistossa ja hallintoneuvostossa. Nämä tahot päättävät asioista.

    • Anonyymi00007

      Totta.

    • Anonyymi00011

      JOO

      • Anonyymi00014

        JOO
        SIIS SANNA MARININ HALLITUS VALEHTELI

        JOHTAJA
        OLI
        ONNETON
        ELI SANNA


      • Anonyymi00028
        Anonyymi00014 kirjoitti:

        JOO
        SIIS SANNA MARININ HALLITUS VALEHTELI

        JOHTAJA
        OLI
        ONNETON
        ELI SANNA

        Porvaripropagandaa öyhötyksesi.


      • Anonyymi00046
        UUSI
        Anonyymi00028 kirjoitti:

        Porvaripropagandaa öyhötyksesi.

        Sanna oli Suomen paras pääministeri.

        Siksi putinisti-oikeisto huijasi ja pelasi hänet pois vallasta


    • Anonyymi00013

      Yleisradio ei esim. uutisoi TUPLAELÄKKEISTÄ, joita valtiolta jaetaan varakkaille korkeakoulutetuille perintö- ja verosuunnittelija-sijoittajille, mm. taiteen ja kulttuurin jne verukkeella.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/19378200/palkatonta-tyota-sukujen-yritysten-tilojen-valtion-eteen-tehneille-2-500ekk-elakkeet

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/19410154/minja-koskelasta-uusi-paaministeri-vasemmistosta-hallituspuolue

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/19410118/mitaan-quothoitajapulaaquot-ei-ole-olemassakaan-se-on-tekaistu-rahastusvaite#comment-142569963

      Pitäisi lakkauttaa välittömästi tuollaiset lainvastaiset tuplaeläkkeet, kun enemmistöllä eläkeläisistä on riittämättömät eläkkeet, jo EU:n antamien useiden varoitustenkin mukaan, mutta muutenkaan eivät vastaa lähellekään ajanmukaisia todellisia, pakollisia elinkustannuksia Suomessa.

    • Anonyymi00015

      Äärioikeisto Ylessä pyörittää sisäpiiriensä rahankahmintaa niin uutisina kuin tv-ohjelmina, mainitunlaisille tuplaeläkeläisille, salaa tietoa, ns. virallinen media. Kattia kanssa mikään riippumaton se ole, niin vinossa äärioikealle kuin olla ja voi.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/19408750/yleisradio-antaa-ymmartaa-israelin-linko-asekaupan-vastustajien-olevan-quotaktivistejaquot

      Yle politikoi aktiivisesti äärioikealle verokeitaisiin. Koettaa leimata kaikkia Usan kansalaisuuden ottaneiden Kok-suursijoittajien hävittäjä-linko-drone-ase-ym liioitellun suuria ja kestämättömän hintaisia hankintoja vastustavat, palestiinahuivi kaulassa kulkeviksi aktivisteiksi. Ylen äärioikealle politikointi verokeitaisiin, on härskiä.

    • Anonyymi00016
    • Anonyymi00017

      Punayle alas
      T. Kansa

    • Anonyymi00018

      Kuopion Natsit
      Kuopion katukuvassa liikkuu äärioikeistoa ihannoivia teinejä.

    • Anonyymi00019

      Vasemmistolaiset ovat luvanneet, että jos oikeisto voittaa tulevat vaalit, että Suomi laitetaan yhdessä kuntoon. Muutenhan meillä ei itsellämmekään SUOMALAISILLA ole muuta, kuin köyhyyttä ja kurjuutta, jota SDP TUOTTAISI.

    • Anonyymi00020

      Meillä on valahtelijoiden hallitus!

    • Anonyymi00022

      Lisää riikalle jauhoa

    • Anonyymi00023

      Orpo S E O N N U T

    • Anonyymi00026

      Kela kaljaa

      T. JauhoRiikka

    • Anonyymi00029

      Ne ovatkin lähinnä hupipuolueita, oikeita Kummeleita.

    • Anonyymi00030

      ...!!

    • Anonyymi00031

      Niin valehtelee

    • Anonyymi00032

      Kamalia valehtelijoita!

    • Anonyymi00034

      Valheita ja pelottelua!

    • Anonyymi00035

      Kokoomuksen maine menee orpon mukana!

    • Anonyymi00037
      UUSI

      Raamattu antaa meille vihjeet:

      ”Luopuminen” Arkkipiispa Suomessa on luopunut Jeesuksesta, Ei ota rakkautta vastaan totuudesta. Vaan arkkipiispa rukoilee ja ylistää Zelenskyytä.
      ”Ottaa jumalan paikan” Zelenskyy on julistanut Ukrainan uudeksi Israeliksi ja hän sen johtajana.
      ”Antikristusksen ulkonäkö” Zelenskyy täyttää tämän. Kasvoiltaan röyhkeä ja juonista taitava.
      ”Laittomuuden ihminen” 2014 Ukrainassa alkoi laittomuudet ja Zelenskyy nosti laittomuudet ihan uudelle mittapuulle.
      ”Kun luopiot täyttäneet syntiensä mitan” Länsimaat kumartaa antikristusta Zelenskyytä.
      Hän on väkevä voimassa mutta ei omassa voimassaan. "pieni sarvi" Joka alkanut vainota kristittyjä

      Silloin ilmestyy tuo laiton (vaaleitta johdossa oleva Zelenskyy) jonka herra Jeesus on surmaava suunsa henkäyksellä. Ja kaikki ne tuomitaan jotka ovat mielistyneet vääryyteen, eikä ota rakkautta vastaan totuudesta.

    • Anonyymi00039
      UUSI

      Mitähän ne touhuaa kansalta salassa taas kerran!

    • Anonyymi00040
      UUSI

      Räyhänhenki pitää häätää orposta! Huhuu kokoomus! Viekää orpo manaajalle.
      Ja persut Purralle sama!

    • Anonyymi00041
      UUSI

      VALHE PURRA, VALHE ORPO

    • Anonyymi00042
      UUSI

      Vasemmistoaate perustuu valheeseen. Se lupaa muttei anna

      • Anonyymi00047
        UUSI

        Vasemmistoaate siis lupaa ihmiselle kaikki etuisuudet automaattisesti mutta ei pysty antamaan koska raha ei kasva puussa. Se raha pitää ensin ansaita. Mutta tämähän ei käy. Se raha pitää tulla kuin manulle illallinen. Näin vassut ajattelee


    • Anonyymi00043
      UUSI

      Otsikko asiaa!

    • Anonyymi00044
      UUSI

      nyt on hyvä alotus...

      voisi tehdä kisan kuka löytää onko porvari joskus jostain puhunut totta...

    • Anonyymi00048
      UUSI

      Menossa on taas suuren luokan kusetus!

      t. Raid

    • Anonyymi00049
      UUSI

      Kokoomus on valheen puolue!

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      14
      1369
    2. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      204
      1333
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      145
      1179
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1007
    5. 134
      959
    6. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      73
      923
    7. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      847
    8. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      47
      832
    9. Kehtaisitko kulkea mun kans yleisillä paikoilla

      vaikka käsi kädessä?
      Ikävä
      68
      794
    10. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      397
      776
    Aihe