Tää toi se suvivirsimies joka saa korvauksia niin on oikeassa. Eihän hän ole millään muotoa loukkaantunut kuultuaan tuon biisin, vaan eikö siinä ole kyse laista, joka kieltää kouluja pakottamasta oppilasta kuuntelemaan uskonnollisia lauluja ja saarnoja ja opetusta joka on vastoin oppilaan vakaumusta.
Js nyt kun koulu tälläiseen syyllistyi, niin korvausvaatimus on oikeutettu. Tämmösiä ne naurettavat lait ovat. Jos minä haukun keekeriä keekeriksi, minut tuomitaan rasistiksi koska tosikoilta puuttuu huumorintaju.
Js nyt kun koulu tälläiseen syyllistyi, niin korvausvaatimus on oikeutettu. Tämmösiä ne naurettavat lait ovat. Jos minä haukun keekeriä keekeriksi, minut tuomitaan rasistiksi koska tosikoilta puuttuu huumorintaju.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Suomessa saa suvivirsi kuulua kaikkialla, korkealta ja kovaa.
tottakai mutta ketään ei saa kouluissa pakottaa kuuntelemaan. Onko liian vaikea tajuta tätä?
Kyllä voi, onko liian vaikeaa sullenoudattaa perustuslakia.
Suomen päättäjäisiin sopisi paremmin laulu High way to hell. Näin ehdottomasti kokoomus-Suomessa
Tossahan on vaan testattu tota lakia ja hyvällä menestyksellä.
Tottakai koululaisille kuuluu oikeus kuulla vaihtoehtoja. On vanhempien tehtävä vakuuttaa se oma mukula siitä omasta vaihtehdosta, omalla käytöksellä ja sanoin. Meuhkaava ateisti nolaa lapsensa ja osoittaa olevansa diktatuuria kannattava pölvästi.
En osallistu matematiikan opetukseen, koska se sotii vakaumustani vastaan?
Tai en osallistu samalle tunnille samalle tunnille, jossa puhutaan muunsukupuolisuudesta.
Kyllä on mennyt erikoiseksi, jos ei kestä erilaisuutta.
Normaali ihminen vaan naureskelee, että onpa erikoista toimintaa.
Muunsukupuolisuus pitää opettaa sellaisena kuin se on: ei ole normaalia. Sitten tulee opettaa että on aatteellisia ihmisiä jotka yrittävät saada teidät uskomaan asiasta jotain muuta. Lapsia ja nuoria kuuluu varoittaa aktivisteistä, jotka julistuksellaan voivat pilata heidän elämän.
Lapsilla on jo piltteinä omat vakaumuksensa asioista.
On myös ammatikseen valittajien maa.