Jäi jutut kesken...
Minne se lääkäri aloitus hävisi?
Anonyymi-ap
24493
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Siivottiin pois, koska aihe ei kuulu ikäväpalstalle.
Miks ne pitää poistaa? Voisivat jäädyttää ettei uusia kommentteja enää mut vois lukea jos haluaa.
Ihan hyvä kun otettiin pois. Vois ottaa myös lemotusjutut. Ja uhkailuvihjailut.
Siinä oli liikaa totuutta mitä massat ei halua kuulla. Varsinkaan lääkärit.
Siitä ei kun selaamaan saattaa mennä helposti vuosi pari kun etsit
Ei tarvii selata kun on poistettu. Joku lääkärikyrsä otti nokkiinsa kun itse huippuälykkäänä täällä ali-ihmisten joukossa pätee olematonta olemistaan eikä siedä kritiikkiä.
Minkälaisia ovat nykyajan hoitohenkilöstö noin niinkun ylipäätään. Tuntuu että kuormittuneita ja kiireisiä. Ei päätä paljon paina muiden kunto eikä asioihin tartuta tarvittavalla vakavuudella. Täällä niin moni lähtee ennen aikojaan eikä se todellakaan ole mikään ihme
Ai se yhden ammattikunnan maalitusketjuko?
Just se ammattikunta jolla on parhaat pikkujoulut
Ihan selvästi. Muista palautua. Ota se aika itselle sentään. Asioilla on tapana kertautua vanhetessa. Laatu syntyy alkuun itsekkyydellä ja se muuntuu ajan myötä taianomaisesti.
Hurrrrjja.
En minä ainakaan haluaisi elää gorillalaumassa, vaikka jostain sellaisesta löytyisikin vapaa paikka. Iloitsen ihmisyhteisöstä, jossa ihmisiä autetaan -ei käännytetä ovelta pois, kun on kivut ja säryt ja sairaudet -sanota vaan lapsista lähtien, että mene pois. Vaikka jotkut sillä alalla toimiikin eettisesti väärin tai joku tekee virheen, moni tekee uskomatonta työtä.
Samoin mielelläni asun oikeassa talossa, enkä puussa, vaikka joku onkin rakennusalalla ollut epärehellinen tai taitamaton, ja tehnyt huonoja taloja. On myös hyviäkin. Ja parrmpua nekin puut ja luolat.
Puu-Käpylässäkö asut, jossa palaa taloja harvakseltaan?
Lääkärit ovat alansa osaajia, kunhan ei erehdy hakeutumanterveydenhuollon pariin mielenterveysasioissa. Turhinta mitä on heti uskomus- ja energiahoitojen ohessa.
Healing 🤯
Olen havainnut että koska terveydenhuoltomme ei toimi, niin on edullisinta minun hankkia oikeiden oireiden sijasta vaan skitsofrenia diagnoosi. Tulee halvemmaksi kuin kuvantaminen ja säästäähän se lääkäreiden aikaakin, kun ovat töissä 25/7 ja rahat tiukilla heilläkin..
Siitä sitten kaikki kuntoutustuet ja eläkkeet. Pimeät työt ja sellaista.
Alkuperäinen aloittaja ketjusta, joka poistettiin.😎
Mites sellasen vaan hankkii. Pitää olla hyvä näyttelemään hullua?
Kyllä se Paavo mielellään paperit kirjoittaa ja lääkkeet määrää. Tuttu mies.
Se on aika yksinkertaista. Joko olen oikeassa että minulla on iatrogeeninen vaiva, johon en saa hoitoa koska lääkärit ovat huonoja, tai sitten kuvittelen kaikki koska minulla on skitsofrenia. Psykologi jo teki esityötä kun havaitsi normaali oireita aikoinaan ja epäili kehittyvää prosessisairautta, että nyt se on win-win tilanne.
Lääkäreitä ei sovi arvostella, he ovat ihmisten tukijoukko ja selköranka, joilta saa apua arjen haasteisiin.ehkä siksi
En ala väittelemään asiasta, sillä onhan mulla skitsofrenia🤭
Voipi olla ja mulla skitsofrenia.
Okei. 😄
Jään sitten työkyvyttömyys eläkkeelle ja tienaan pimeästi käyttörahaa 😋