On hyvin tunnettua Espoossa ja sen ympäryspaikkaunnilla, että siellä kauheita valittajia ja hiiriä, valitetaan kaikesta mahdollisesta, ollaan olevinaan maailman napa.
Espoon valittajat
6
196
Vastaukset
- Anonyymi00001
Luulevat olevansa muita ylempiarvoisia, kokemuksesta tiedän.
- Anonyymi00002
Eräskin kerta humalainen nuori nainen (Tanja) alkoi sättiä varttuneempaa mieshenkilöä joka toimi palvelualalla ja toimi annettujen ohjeiden mukaan, haukkui alempiarvoiseksi häntä, mokomakin juoppo..
- Anonyymi00003
Onkohan tämä niitä levottomia?
- Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Onkohan tämä niitä levottomia?
On se ainakin joskus.
- Anonyymi00006
Anonyymi00003 kirjoitti:
Onkohan tämä niitä levottomia?
Justiinsa se levoton, änkyräpäissään.
- Anonyymi00005
Koska espoolaisilla on asiat verrattain hyvin, ovat enimmäkseen varakkaita nousukkaita tai rikkaiden sukujen perillisiä, niin jostain täytyy aina valittaa, etteivät muut kadehtisi liikaa. Eivät kehtaa näyttää onnellisilta vrt. etenkin amerikkalaisiin, jotka eivät kulje naama mutrussa vaan aina pää pystyssä ja osaavat näyttää vähäisenkin onnistumisensa esimerkkinä itseään köyhemmillekin, jotta kaikki ymmärtäisivät mahdollisuutensa olla oman elämänsä tekijöinä.
Espoolaiset tavantallaajathan taas ovat jotenkin aivan oma rotunsa nyrpeinä hapannaamoina ja jopa ilkeinä vähänkin hyvin toimeen tulevien kanssaihmistensä suhteen. Jos naapurilla on vaikkapa parempi auto, niin yksistään se on paha asia.
Espoohan ei ole mikään maailman napa ja sen kaikki espoolaiset tietävätkin. Siksi moni muuttaa lopulta jollei nyt ulkomaille, niin vaikka ihanien ihmisten Turkuun. Turusta on lyhyt matka laivalla Ruotsiin, niin sekin helpottaa ketutusta kun pääsee halvalla vähäksi aikaa reissaamaan erilaiseen ympäristöön.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1952063
- 1331149
- 1131063
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa21805- 58796
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34731ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42628Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175574Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46547- 9532