Espoon valittajat

Anonyymi-ap

On hyvin tunnettua Espoossa ja sen ympäryspaikkaunnilla, että siellä kauheita valittajia ja hiiriä, valitetaan kaikesta mahdollisesta, ollaan olevinaan maailman napa.

6

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Luulevat olevansa muita ylempiarvoisia, kokemuksesta tiedän.

    • Anonyymi00002

      Eräskin kerta humalainen nuori nainen (Tanja) alkoi sättiä varttuneempaa mieshenkilöä joka toimi palvelualalla ja toimi annettujen ohjeiden mukaan, haukkui alempiarvoiseksi häntä, mokomakin juoppo..

      • Anonyymi00003

        Onkohan tämä niitä levottomia?


      • Anonyymi00004
        Anonyymi00003 kirjoitti:

        Onkohan tämä niitä levottomia?

        On se ainakin joskus.


      • Anonyymi00006
        Anonyymi00003 kirjoitti:

        Onkohan tämä niitä levottomia?

        Justiinsa se levoton, änkyräpäissään.


    • Anonyymi00005

      Koska espoolaisilla on asiat verrattain hyvin, ovat enimmäkseen varakkaita nousukkaita tai rikkaiden sukujen perillisiä, niin jostain täytyy aina valittaa, etteivät muut kadehtisi liikaa. Eivät kehtaa näyttää onnellisilta vrt. etenkin amerikkalaisiin, jotka eivät kulje naama mutrussa vaan aina pää pystyssä ja osaavat näyttää vähäisenkin onnistumisensa esimerkkinä itseään köyhemmillekin, jotta kaikki ymmärtäisivät mahdollisuutensa olla oman elämänsä tekijöinä.
      Espoolaiset tavantallaajathan taas ovat jotenkin aivan oma rotunsa nyrpeinä hapannaamoina ja jopa ilkeinä vähänkin hyvin toimeen tulevien kanssaihmistensä suhteen. Jos naapurilla on vaikkapa parempi auto, niin yksistään se on paha asia.
      Espoohan ei ole mikään maailman napa ja sen kaikki espoolaiset tietävätkin. Siksi moni muuttaa lopulta jollei nyt ulkomaille, niin vaikka ihanien ihmisten Turkuun. Turusta on lyhyt matka laivalla Ruotsiin, niin sekin helpottaa ketutusta kun pääsee halvalla vähäksi aikaa reissaamaan erilaiseen ympäristöön.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      130
      1896
    2. 121
      1365
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1150
    4. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      59
      1061
    5. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1049
    6. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      277
      1036
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      136
      1024
    8. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      84
      842
    9. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      58
      819
    10. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      77
      816
    Aihe