KELA- tukien saajilta äänioikeus pois

Ei ole oikein, että tukipummit saavat päättää, ketkä päättävät tukien suuruudesta
26171
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Rikkaat kyllä tappaisivat köyhät nälkään jos saisivat yksin päättää. Uusia köyhiä orjiksi saa tuotua.
Kyllä tämä rikkaiden ahneus ja verorahojen riisto on tuhonnt Suomen. Wahlros ym.rikkaat maanomistajat saavat tukia enemmän kuin Kela maksaa köyhille.

2Äänestä
  • Johan sieltä on ehdotettu,että kaikki tuet pois ja eikös nalle ehdottanut että työttömät pakolla töihin pienemmillä palkoilla

    1Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Johan sieltä on ehdotettu,että kaikki tuet pois ja eikös nalle ehdottanut että työttömät pakolla töihin pienemmillä palkoilla

    Työhän on laiskoille se vihon viimeinen tapa saada rahaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Työhän on laiskoille se vihon viimeinen tapa saada rahaa.

    Ai kaikki noin 400.000 työtöntä on laiskoja vai? Siinä sitä kokoomuksen "osaamista"

    Äänestä

  • Köyhätkin voivat tappaa tuollaiset rikkaat kuten nalle.
    Vankila vai nälkäkuolema, mitä veikkaatte kumman köyhä valitsisi?

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Työhän on laiskoille se vihon viimeinen tapa saada rahaa.

    Varastavat ja kiusaavat heitä,jotka on työllänsä tienanneet sen mitä heillä on!kommareita ovat,eivä taida olla liialla järjellä varustettuja! Juovat ainoat kelatukensa,ruoa hakevat rikollisilla keinoilla,on uudet autot???????varastettujako ovat vai miten muuten.....jollain kierolla pelillä .....myyvät anastamansa ....!,eivät älyä eddes hävetä,mut kyllä kurikka seuraa orrenpäässä heidän touhujansa!tähän on suomi mennyt!

    Äänestä

Sun perseeltäskin pitää ottaa äänioikeus pois, vain suhupierut on sallittuja

Äänestä

Sopii jos otetaan äänioikeus pois myösyritystukien saajilta, maataloustukien saajilta, virkamiehiltä, sotilailta ja kaikilta muilta, jotka saavat suoraan tai välillisesti rahaa valtiolta. Ei taitaitaisi jäädä montaa äänestäjää?

1Äänestä

Persut ja kokoomus ovat ajaneet Suomen lamaan. Kun he häviävät ensi keväänä pois päätöksenteosta, Suomi lähtee nousuun.

Äänestä
  • Suomen valtiotahon tasolta tapahtunut alasajo alkoi jo lähes 40 vuotta sitten silloisen presidentti Mauno Koivisto (sd) kokoomuksen pääministeri Harri Holkerin (kok) ja valtiovarainministeri Erkki Liikasen toimesta.

    Tuolloin presidenti Koivistolla oli paljon nykyistä enemmän valtaa, hän käytännössä johti ja ohjasi hallituksia, hän ohjasi sekä Holkerin että sitä seurannutta Esko Ahon (kesk) hallitusta.

    1Äänestä

  • Ei sinuakaan ole älyllä ja tiedoilla siunattu. Ilmankos vassaripropaganda uppoaa teihin tyhmiin.

    Äänestä

Rikkailta ja hyvätuloisilta äänioikeudet pois ja verotus 99% ja jos muuttaa maasta pois niin koko omaisuus sitten köyhille pakolla

1Äänestä
  • Te ette kyllä muista kattoo,kuka on köyhä tai muuten huono tuloinen,olette sitä poorukkaa,ette itte viitti laittaa tikkuu ristiin,vaan kaikki pitäis saada ilmaiseksi ja meno on sen mukaista,mielisairaala olis teidän paikka! Ei teidän kans pärjää edes lähellä asuvat,ette tajua Suomen lakeja.....

    Äänestä

Perinteinen kommunistien tapa ratkoa omia henkilökohtaisia ongelmia
on
työntää pskatalikko
työnantajan vatsasta läpi.

Näin kaikki vaikeudet katoavat
mystisesti.
ellei jopa tai¨anomaisesti.

Eikö vaan ?

Äänestä

Nalle Wahlroos ei edes asu Suomessa, sen kartano vaan on Salossa. Kartanolle jättiverotus !

2Äänestä

Menen töihin vaalien ajaksi ja sitten taas pum pum pummin kelalta rahaa :-D

Äänestä

Sinulta lääkkeet pois! Tuen ostoksiasiasi kela-tuen muodossa.

Äänestä
  • Sinä et tue ketään, vaikka saamastasi yleistuesta meneekin 20 % veroa

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Sinä et tue ketään, vaikka saamastasi yleistuesta meneekin 20 % veroa

    12 %. Normaalia veroa, jos kustannetaan tiestö sinunkin allasi. Kakarasi koulut jne.

    Äänestä

Menkää töihin senkin palstan aamupäivän loiseläjät!

Äänestä
  • Mitäs itse täällä kirjoittelet? 🤣

    Äänestä

  • Mene itse töihin äläkä mölyä loinen

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Mitäs itse täällä kirjoittelet? 🤣

    Oletko kuullut eläkkeistä ja pääomatuloista, suosittelen sinullekin.

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Mitäs itse täällä kirjoittelet? 🤣

    Yrittäjä, jolla ei kauppa käy tai elåkeläinen.

    Äänestä

Aloittaja itse on surkea persaukinen juoppo ja työtön samaten!

1Äänestä

Voi perureppanan NAZIA

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei ole oikein, että tukipummit saavat päättää, ketkä päättävät tukien suuruudesta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu