https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012043177.html
17-vuotiaan tytön kauhunhetket juna-aseman lähellä Helsingissä – tuntematon mies kävi kimppuun ja raiskasi
Tyttö ehti huutaa poikaystävälleen puhelimeen ennen kuin mies puhelimen pois. Kammottavan teon jälkeen uhri juoksi autotielle hakemaan apua.
17-vuotiaan tytön kauhunhetket juna-aseman lähellä Helsingissä – tuntematon mies kävi kimppuun ja raiskasi
Tyttö ehti huutaa poikaystävälleen puhelimeen ennen kuin mies puhelimen pois. Kammottavan teon jälkeen uhri juoksi autotielle hakemaan apua.
Vastaukset 39
Vanhimmat
ulkomaalaiset
Ranskalainen rikollinen.
Saatiimpahan ainakin yksi PS:n äänestäjä lisää.
kumpi?
Outo kommentti
Viherpuna noita ulkomaisia raiskaajia suosii ja paijaa. Haluaa heitä lisää Suomeen.
Onhan näitä petoja ollut aina. Hyvä että saavat kunnon tuomiot.
Ei ole hyvä kulkea yksin ilta-yö aikaan. Se on selvä.
Kannattaa ihmiset varoa edes terveellä tavalla tällaisia aikoja ja paikkoja. Nuo rikolliset voi käydä päälle vaikka olisi ystävänkin kanssa. Se vaan on niin, että juhlintaa vähemmälle ja jos juhlii niin lähtee vasta aamulla kotiin tai auton kyydissä, jossa on suomalainen luotettava kuski.
Kyllä! Saisiko 🇫🇮 lipun kunnon takseihin?
Suomalaisille etenkin nuorille naisille kaaput päälle, jotta eivät vähäpukeisiin naisiin tottumattomat ulkomaistem miesten himot herää. Siitähän on kysymys, kun kesäisin näitä ulkomaisten tekemiä etenkin nuorten naisten raiskauksia uutisissa on tuutin täydeltä. Viherpuna suosii niitä. Kyllä osaavat kyllä syyttää suomalaisia miehiä, vaikka eivät ole mitään merkittävää edes naisille tehneet.
Nämä ovat todella pieniä rikoksia verrattuna suvivirren laulamiseen.
mrrrr
” HELSINGIN käräjäoikeus tuomitsi George-Cosmin Silagyin, 29, törkeästä raiskauksesta 5 vuodeksi vankeuteen.
Lisäksi hänet määrättiin maksamaan uhrille erilaisia korvauksia yhteensä 27 600 euroa viivästyskorkoineen.
Käräjäoikeuden tuomion mukaan tuomittu on palautettava Ranskaan, koska hänet on määrätty Ranskassa toisen rikosasian vuoksi tutkintavankeuteen. Ranska oli luovuttanut miehen aiemmin Suomeen syytteen käsittelyä varten.
Suomessa tuomitun rangaistuksen täytäntöönpanosta on sovittava erikseen maiden viranomaisten kesken.”
Olikohan edes ranskalainen alkuperältään vaan kauempaa tullut?Muuttavat nimiäänkin, kun rikoksia tekevät.
Useita kertoja viikossa nykyään näitä uutisia. Näihin ei auta,kuin karkoitukset tai Kela tukien katkaiseminen. Muut keinot hyödyttömiä.
Szilágyi (de Horogszeg, unk. horogszegi Szilágyi) oli keskiaikainen unkarilainen aatelissuku. Sen jäseniä olivat muun muassa:[1]
Mihály Szilágyi (n. 1400–1460), Besztercen kreivi, Macsón baani, kenraali, valtionhoitaja, kuningas Matias Corvinuksen eno.
Erzsébet Szilágyi (n. 1410–1483), edellisen sisar, János Hunyadin puoliso, kuningas Matias Corvinuksen äiti.
Orsolya Szilágyi, edellisen sisar, Transilvanian voivodi János Rozgonyin puoliso.
Zsófia Szilágyi, edellisen sisar, Transilvanian varavoivodi János Geréb de Vingártin puoliso.
Jusztina Szilágyi, Vlad III Draculan toinen puoliso.
Sanoin jo vuosia sitten, että kaikki aliapinat pitäisi täältä tappaa heti.
Kuolema fitun murjaaneille. Massateloitukset välittömästi käyttöön.
Totean jälleen, tässäkin yhteydessä, että passipoliisit pitäisi palauttaa kadulle, nykyisten autopartioiden lisäksi.
Kyllä! Rantanen voisi määrätä katupartiointiin!
Miksi tutkintavanki ylipäätään pääsi Ranskasta Suomeen ?
Tänne onnelaan pääsevät kaikki raiskarit, murtomiehet, toistot ja elätettävät. Sen kun rajan yli kävelee. Ei kukaan estä. Koko rajatarkastus prosessi pitäisi uudistaa ja tiukentaa rajatarkastuksia. Kaikki autot myös syyniin. Sieltä virtaa laitonta tavaraa vaik kuin paljon Suomeen.
ViherpunaRKP avasi rajat sepposeen selälleen kaiken maailman rikollisille ja se näkyy- Eikä kyllä hyvänä Suomelle.
🍆pois!
Äänestä PS!
Tottakai. PS on Suomen ja suomalaisten puolella, toisin kuin muut.
Missä on Teinien vanhemmat (Saatajat) antavat lapsiensä juoksenella yksin.
Eikös tästö ole Laissa,rankaisukin olemassa.!Lasten heiteille jättö.
Miksikäs matujen pitää aina olla raiskaamassa? Nehän matut voisi kastroida jo maahan tullessa lentokentän lääkärin vastaanotolla ja vasta sitten saisi tulla maahamme.
cccc
666
Suomen pitäisi muuttua takaisin kristilliseksi kansallisvaltioksi.
Moktar.Gubta suomi24
tykkää-ota yhteyttä se pyytää
222
Kumman niminen
Mutta keitä me oikeastaan edes olemme arvostelemaan muiden kulttuurien tapoja ja perinteitä ?
Tottakai arvostellaan, koska näiden rikollisten teot koskevat Suomen omaa väkeä. Saavat elää omissa maissaan kuten haluavat, mutta Suomessa pitää elää kunnolla eikä rikostellen.
ccxx
nyt puukotus
Mistähän saataisiin kylille pyörimään Paul Kersey tyylinen herrasmies, joka hoitaa tuollaiset epäkohdat omalla persoonallisella tavallaan kuntoon, koska virkavalta sitä ei tee.
Tuollaiset ovat kiellettyjä. Viherpuna kieltää jopa oman omaisuuden suojelemisen. Vähättelee rikoksia. Varastamisesta käyttävät sanoja toisen omaisuuden haltuun ottaminen. Rangaistus on mitätön-