https://www.monkeyisland.fi/copy-of-b%C3%A4ndi-2
Koe Suomen kirkkaimmat tähdet nyt yhdessä showssa!
Queens on the Road tuo lavalle unohtumattoman spektaakkelin kun lavalla nähdään Suomen tähtitaivaan kirkkaimpia tähtiä - yhdessä paketissa. Näe, kuinka peruukit lentelevät villisti, asut säihkyvät kilpaa valojen kanssa ja henkeäsalpaavat erikoistehosteet täyttävät tilan taialla! Uppoudu esitykseen, jossa jokainen hetki on täynnä energiaa, loistoa ja yllätyksiä – elämys, joka saa sydämesi sykkimään ja jättää sinut sanattomaksi.
Lavalla yhdistyvät huikea energia, näyttävät liikkeet ja oivaltava komiikka tavalla, joka tempaa sinut mukaansa alusta loppuun. Tämä show ei ainoastaan viihdytä, vaan yllättää, naurattaa ja saa sinut kokemaan enemmän kuin odotitkaan.
Queens on the Road tuo myös Monkey Islandiin maineikkaan ja super suositun Sucker’s Bingon, josta he nappasivat Suomen ennätyksen vuoden 2025 Taiteiden Yön yli 5h yhtäjatkoisesta drag bingon juontamisesta ja järjestämisestä Esplanadin puistossa. Bingon aikana tiedossa villejä vitsejä, punoittavia poskia, sekä loistavia palkintoja onnettaren suosimille kotiin viemiseksi.
Viihtyvyyden takaavat drag tähdet aina yhtä herkullinen Candy Sucker sekä tajunnan räjäyttävä Nova Star.
Perjantaina 12.6.2026
Sucker’s Bingo klo 18:00 Ilmainen
Drag Show klo 20:00
Liput 10€
Monkey Island / @monkeyislandalavus
Järviluomantie 24, 63300 Alavus
Drag Bingoa Monkey Islandissa Ilmainen osallistuninen
12
361
Vastaukset 12
- Anonyymi00001
Täytyykin mennä kuolaamaan muita mekkomiehiä. Itseäni ahdistaa kun en uskalla tällä pikkukylällä olla oma itseni. Tosin naapurin isäntä käyttää minua hyväkseen, välillä kävelyni on hankalaa. Kivuliainta oli Tummelin loputtua, hain uuden purkin Hankkijalta.
- Anonyymi00008
Tässä kiinnostavaa vain että mitä on Bingossa voittoina?
- Anonyymi00002
Viihteessä ja kulttuurissa Drag tarkoittaa esiintymismuotoa tai taiteenlajia, jossa leikitellään sukupuolirooleilla pukeutumisen ja meikin avulla (esiintyjinä drag queen tai drag king).
Sateenkaarisanasto suomeksi Seta ry
https://seta.fi › Sateenkaaritieto - Anonyymi00003
monikulttuurista rikastumista alavurella
- Anonyymi00004
ja ähtärille kans?
https://www.youtube.com/watch?v=TreRz752V3k&list=RDTreRz752V3k&start_radio=1
- Anonyymi00005
Hienoa että tänne maaseudullekin saadaan tällaista seksuaalivähemmistöihin liitettyä kulttuuria.
- Anonyymi00012
Oliko 'Lapuan miehet' lapuahovista eturivissä? vai peräti sivuaitiossa lavanreunalla?
- Anonyymi00013
Anonyymi00012 kirjoitti:
Oliko 'Lapuan miehet' lapuahovista eturivissä? vai peräti sivuaitiossa lavanreunalla?
Helsingin Sanomat, kulttuuri:
https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000008080098.html
- Anonyymi00006
Eikö Niuvanniemessä ole tilaa??
- Anonyymi00009
onko tämä bingo pakollinen kaikille?
- Anonyymi00010
Jeesus tulee pian! Oletko valmis?
- Anonyymi00011
Mitä tämä tarkoittaa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791376
- 851263
- 1021013
- 48849
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40743Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83626Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7556Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44512