Trump lähettää Ebola-kansalaisiaan hoitoon Eurooppaan

Siis MITÄ ?
Mikä viiden tähden lasaretti velkainen Suomi on Trumpin omille kansalaisille ja vieläpä suomalaisten veroilla ???
Yhdysvaltain presidentti Donald Trumpin hallinto aikoo lähettää ebola-virukselle altistuneet kansalaisensa ensin Keniaan.
Jos altistuneilla todetaan tartunta, heidät lähetetään Euroopassa sijaitseviin hoitolaitoksiin. Asiasta uutisoivat muun muassa Axios, Politico ja NBC News.
Trumppi siis vetäytyy monista yhteistyöhankkeista, mm. Natosta , mutta koska ei kerää kunnon veroja , hoidattaa sairaansa Euroopassa ?



https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f5b89cb4-9d5f-447f-b4ce-74bf887de922
25225
4Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Edesvastuutonta. Mutta Soteamme riisutaan jo nyt. Heikkoutemme Suomessa on lässyt päättäjät ja politiikka, jolla vielä hoidetaan jenkkejen muutkin sairastuneet.

2Äänestä

USA vetäytyi mm. maailman terveysjärjestöstä WHO:sta

3Äänestä
  • Ja Natosta vetäytyy.

    2Äänestä

  • Ditä suuremmalla syyllä hoitakoot omansa.

    3Äänestä

Millä rahoilla ?

2Äänestä

Miksei jenkit hoida itse OMIA kansalaisiaan ?

4Äänestä
  • Trumpilla on synttärijuhlat tulossa niin se ei halua tautia pilaamaan juhliaan.

    2Äänestä

Kaikki pitäisi ampua jo ihan lähtökohtaisesti.

4Äänestä

Jenkeissä riittää aseita ja ammuttavaa.

3Äänestä

Ei Trumppi omista Eurooppaa.

3Äänestä

No mitenpä muutenkaan taudin saisi leviämään ympäri maailman yhtä tehokkaasti?

Voi tietysti käyttää sitä hiljattaisen tautiristeilijän vinkkiä; viedään huvipursi potilaineen Kanarialle ja sieltä lennätetään koko porukka Hollantiin, josta sitten kukin lähtee omaan maahansa. Kymmeniä eri kansallisuuksia kun rahdataan parin oikein kansainvälisen paikan läpi, maksimoidaan taudin epidemisoituminen.

1Äänestä
  • Turismillahan se koronakin saatiin leviämään.

    Äänestä

Trump näyttää mallia miten tulee toimia. Ei Ebola tautisia maahan. Näin tulisi kaikkien maiden toimia.

2Äänestä
  • Muut maat ei silti toimi jenkkejen kaatopaikkana.

    3Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Muut maat ei silti toimi jenkkejen kaatopaikkana.

    Ei hätää. Suomi hoitaa maailman kaikki sairaat ja raskautetut . Suomalaiset veronmaksajat saa itse kuukausitolkulla jonottaa jollekin hammaslääkärille eikä sairaanhoitajat edes kirjoita reseptejä. Polutus on siis pitkä. Kunto ei välttämättä ole.
    Mutta jos Trumppi määrää, Soteen annetaan taas lisärahaa epolapotilaita varten.

    2Äänestä

Afriikasta taudit halutaan leviämään eurooppalaisiin. Kiinasta leviää myös ja tottakai Indista monet taudit.

2Äänestä

Trumpin vellihousu pelkurihallinto.

3Äänestä

Trump luulee rakentavansa usasta paratiisia. Mutta tuomiot tuleekin taivaasta. On myrskyjä, on maanjäristyksiä, on tulvia, on avaruusrakettien räjähdyksiä, on sink holeja, jne jne. Ei pahuus jää tuomiotta.

2Äänestä

Ei noita pidä ottaa vastaan, hoitakoot USA omat Ebolansa.

2Äänestä
  • Suomi ei kykene hoitamaan omiakaan potilaitaan. mm. syöpälääkkeet on jo vanhanaikaisia, muussa Euroopassa on tehokkaammat lääkkeet. Tänne ei kannata jenkkejä tuoda sairastelemaan ja suomalaisia tartuttamaan.

    2Äänestä

Trumppi vois painua vaikka Afrikkaan. Onko ihan normaalia olla oranssin värinen ?

2Äänestä

Jätkä voi sählätä, miten haluaa. Kun ei tarvitse välittää tulevaisuudesta. Toinen jalka jo haudassa. Miksikö sanon näin, pian kuoleva kehuu terveydellään.

2Äänestä
  • Trumppi ja Putin on antikristuksia.

    2Äänestä

  • Anonyymi00025 kirjoitti:

    Trumppi ja Putin on antikristuksia.

    Putinille käy jo huonosti, koska on Trumpin alentamisen vuoro...

    1Äänestä

Mikä logiikka?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Siis MITÄ ?
Mikä viiden tähden lasaretti velkainen Suomi on Trumpin omille kansalaisille ja vieläpä suomalaisten veroilla ???
Yhdysvaltain presidentti Donald Trumpin hallinto aikoo lähettää ebola-virukselle altistuneet kansalaisensa ensin Keniaan.
Jos altistuneilla todetaan tartunta, heidät lähetetään Euroopassa sijaitseviin hoitolaitoksiin. Asiasta uutisoivat muun muassa Axios, Politico ja NBC News.
Trumppi siis vetäytyy monista yhteistyöhankkeista, mm. Natosta , mutta koska ei kerää kunnon veroja , hoidattaa sairaansa Euroopassa ?



https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f5b89cb4-9d5f-447f-b4ce-74bf887de922

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu