Vapaamuurareihin kuuluminen on tae rikastumiseen tässä maassa

Anonyymi-ap

Vapaamuurareihin kuuluminen on tae rikastumiseen tässä maassa
ja muuallakin, he ovat niin sanottua"Eliittiä".
Vapaamuurarit ilmaisevat itsensä symbolien kautta, joissa esiintyy mm. Kolmio.
Kolmio viittaa mm. Egyptin pyramideihin ja Egyptissä Faaraot olivat kuninkaita ja valtaeliitin jäseniä, joita orjat palvelivat.
Tämä jako on edelleen olemassa, Eliitin ulkopuolella olevat ovat orjia, jotka hyödyttävät Eliittiä ja heitä riistetään hallituksen toimesta jatkuvasti, jotta Eliitti saisi itselleen lisää valtaa ja rahaa.

8

222

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001
    • Anonyymi00002

      Rapparerihin ei rahattomia oteta, eli sillä ei rikastuta, vaan ovat valmiiksi sellaisia. Ts. kansalaisten pohjasakkaa, jotka vaikka tappavat sukunsa rikastuakseen. Nämä ovat siis meitä tähän asti hallinneet, mutta se on nyt loppu ja he ovat pelin hävinneet ja meillä alkaa uusi aika meidän omilla ehdoilla ja se on jotakin, mitä kaikki ei pysty heti ymmärtämään kaiken paskan jälkeen. Vahva suositus ottamaan asioista selvää, koska kohta alkaa rytistä.

    • Anonyymi00003

      Jäin miettimään tuota aloituksen "saavat lisää valtaa."

      Rappareita on ollut kaiketi tässä nyt muutama sata vuotta.

      Saatanan tunareita kun eivät siis ole tuossa ajassa saaneet jo kaikkea 100% valtaa itselleen.

      Ja jos ovat, niin miten sitä valtaa voi sen 100% jälkeen enää lisätä?

      • Anonyymi00004

        No, mieti nyt suomea.
        Tehdäänkö tässä maassa sellaisia päätöksiä, jotka hyödyttävät tämän kansan elämää?
        Ei todellakaan tehdä. Yli 340.000 työtöntä ja velkaa jo 200 miljardia euroa, eikä vieläkään SOI HÄLYTYSKELLOT HALLITUKSESSA.
        Ukrainan sodalle riittää miljardeja jaettavaksi loputtomiin, mutta ei koskaan tämän maan kansan hyväksi. Lisää rahaa halutaan itselle, vaikka se tarkoittaisi tämän maan tuhoa. Eivät ne hyväpalkkaiset EU ja NATO virat ilmaiseksi tule.


      • Anonyymi00007
        Anonyymi00004 kirjoitti:

        No, mieti nyt suomea.
        Tehdäänkö tässä maassa sellaisia päätöksiä, jotka hyödyttävät tämän kansan elämää?
        Ei todellakaan tehdä. Yli 340.000 työtöntä ja velkaa jo 200 miljardia euroa, eikä vieläkään SOI HÄLYTYSKELLOT HALLITUKSESSA.
        Ukrainan sodalle riittää miljardeja jaettavaksi loputtomiin, mutta ei koskaan tämän maan kansan hyväksi. Lisää rahaa halutaan itselle, vaikka se tarkoittaisi tämän maan tuhoa. Eivät ne hyväpalkkaiset EU ja NATO virat ilmaiseksi tule.

        Jos oikeasti olet Suomalainen niin et sitten tajua että Venäjä pitää pysäyttää ekassa stopissa, kuten olisi pitänyt muinoin tehdä monelle muulle, vaikkapa Hitlerille.

        Seuraavana olisi Suomi.

        Mutta laajemmin.

        Et siis pidä suunnasta mikä Suomessa on tänään.

        Mikä estää lähtemästä muualle?

        Vaikka sinne Venäjälle sitten.

        Kukaan ei estä, toistaiseksi raja ulos on auki.

        Mikset lähde?


    • Anonyymi00005

      Höpö höpö. Kuka vain voi liittyä niihin ja nähdä itse ettei se ole mikään salainen eliittikerho.

      Mutta antaa salaliittolaisten fantasioida niin. Sehän on tietynlaista mainosta ja komiikkaa kuinka he panikoivat asiasta.

      • Anonyymi00006

        Niihn ei liitytä vaan kutsutaan ja sillä varmistetaan että pinkka on kunnossa. Missähän maailmassa itse oikein olet?


    • Anonyymi00008

      Mitä eroa on vapaamuurareilla ja prosenttijengeillä (liivijengit) ?

      No ei juuri paljon mitään, koska kummassakin organisaatiossa joutuu maksamaan joka kuukausi kymmenykset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      25
      1828
    2. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      126
      841
    3. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      123
      647
    4. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      578
    5. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      89
      551
    6. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      88
      540
    7. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      531
    8. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    9. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      62
      495
    10. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      26
      474
    11. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      267
      470
    12. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      34
      463
    13. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      8
      446
    14. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      31
      425
    15. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      422
    16. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      416
    17. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      51
      415
    18. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      9
      409
    19. Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.

      Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as
      Ikävä
      27
      396
    20. S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi

      Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan
      Maailman menoa
      6
      395
    Aihe