Suomen kieli maailman vanhimpia kieliä

Onko tuo kuulemani totta? Hä
4135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei voi olla vaikiaa pikkulapsekki sitä osaa

Äänestä
  • Täällä puhutaan aivan omaa kieltä ja sitä ei ymmärrä kuin paljasjalkainen tasa pää

    Äänestä

Ruotsinkieliset selvästi viisampia rikkaimpia,tasapäät sukurutsareita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lapuan-nössö kirjoitti:

Onko tuo kuulemani totta? Hä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu