Olemme kuulemma Eu:ssa viimeisellä sijalla.
Emme kuulemma saa edes uusia lääkkeitä
koskaan käyttöön kun ne tulee markkinoille.
Lääkkeet jaetaan väestötiheyden ja määrän
mukaan.Olemme vai 0,3% Eu:sta.Meidät
pudotettiin viimeiseksi ihan yleisesti lääkehuollon
suhteen jo pari vuotta sitten.Terveys päättäjät
sanoivat että Suomi ei saa ollenkaan uusia tehokkaita
lääkkeitä käyttöön.Siksi yhä useammat lähtevät
hoidattamaan syöpäänsä ulkomaille?
Emme kuulemma saa edes uusia lääkkeitä
koskaan käyttöön kun ne tulee markkinoille.
Lääkkeet jaetaan väestötiheyden ja määrän
mukaan.Olemme vai 0,3% Eu:sta.Meidät
pudotettiin viimeiseksi ihan yleisesti lääkehuollon
suhteen jo pari vuotta sitten.Terveys päättäjät
sanoivat että Suomi ei saa ollenkaan uusia tehokkaita
lääkkeitä käyttöön.Siksi yhä useammat lähtevät
hoidattamaan syöpäänsä ulkomaille?
Vastaukset 34
Vanhimmat
Liittyminen Eu :hun taisi olla virhe? Ei taida vaan oli virhe.
No jokainen voi ajatella että jos pieni valtio Euroopassa ja ei kuulu EU ja ei ole pankkivaltio tai omista öljyä niin miten olla pois päätöksenteosta kun kuitenkin EU asioita päättää?
Persut voi lähtee venäjäl . Siel on hyvin .
Lipponen meni sinne takki auki niin kuin olisi ollut joku suurempikin tekijä. Äijälle naureskeltiin ja vedettiin tukka silmille.
Sitten kai suuntasi Venäjälle.
Kohta on vaalit suomess 0,2% vapaudenlitto joka ajaa eu eroa ei muutakun äänestätte heidät voitoon sankoin jokoin naton vastustajat onnea ja menstystä vaaleihin.
Pienen puolueen on liki mahdotonta nousta merkittäväksi tekijäksi. Vapauden liitolla on niin vähän ehdokkaita, että se ei onnistuisi olemaan vaaliykkönen, vaikka millaisen äänipotin ottaisi.
Eikä se tietenkään sellaista saa, koska media pitää huolen siitä, että näkyvyyttä saavat vain isommat puolueet.
Skandinavia plus Iso-Britannia eli vanha EFTA takaisin. Mitään pelle direktiivejä ei kukaan kaipaa.
Efta ei ole edes kuollut. Siellä on mm. Islanti ja Sveitsi ..
Kreikka,italia,portugali,espanja vanhoja rosvo valtioita.Ei suomi näitten joukoissa pärjää,ero voimaan.
Suomen EU edustajat MEP;pit eivät tee työtään ja pidä maan puolia!
Olkaa yhteydessä heihin ja vaatikaa parempaa!
Olihan aikanaan Esko Seppänen "hyvä", mutta kuitenkin viime kädessä täysin hyödytön. Pikkuinen sisäpiiri jyrää kaikki asiat mieleisekseen.
Suomalaiselta ei kysytä mitään.
Saamme vaan maksaa.
Rooli on selvä.
Puhu sinä pukille vaikka oikeassa oletkin. Meinaan että ei tämä kansa ikinä vaadi siitä eroa vaikka mikä olisi.
Ei milloinkaan tämä kansa havahdu että hetkinen, me voitais tehdä toisinkin kuin kärvistellä henkihieverissä tässä eurostoliitossa. Voitais vaikka karistaa tomut jaloista ja erota puljusta joka meitä sortaa.
Esitän vertauksen. Kun sammakkoa keitetään kattilassa, se ehtii kuolla ennenkuin tajuaa hypätä pois siitä kattilasta. Sama periaate meidän kansan kohdalla.
Osui asian ytimeen. Nuoret ei tiedä aikaa ennen euta. SE OLI VAPAUDEN AIKAA.
Totisesti
Totisesti. Eikä kukaan valittanut mistään. Ei vetänyt hernettä nenään
Minä äänestin ei ehkä totisesti ole katunut sitä. Aina vaan vakuutun siitä enemmän että se oli oikein tehty.
Grande moka.
Isompaa ei voi tehdä.
Niin mitä saimme, maksajan roolin.
Kyllä. Nimenomaan sen.
Nytkö sinä vasta sen hokasit? Minä tiesin jo siinä äänestyksessä joka oli, että se on virhe.
Hidas on hoksotin jollakulla.
Äänestin ei ehkä totisesti ole sitä katunut, päinvastoin.
Kuka ja mikä puolue olisi se joka avaisi pelin eli vaatisi eroa kommunismista? Persut lähinnä.
Jussi Halla-aho sanoi että jos eu:sta on enemmän haittaa kuin hyötyä Suomelle, silloin siitä pitkällä tähtäimellä on syytä vaatia eroa. Oikein. Minä sanon että nyt.
Norja ja Sveitsi pärjää valtavan hyvin ilman kommunismia.
Sata miljoonaa ihmistä tappaneen aatteen systeemiä
Kokoomusnilkki toimittaja Salolainen paasasi, että Suomen on oltava ensimmäisessä junassa menossa EUhu, typerä vertaus mutta tätä toisti, toisti ja toisti. Tyhmä kansa uskoi ja äänesti Kyllä EU. Oli se hurjaa aivopesua ja Erkko media etunenässä.
Vain idiootti suostuu maksajan rooliin, sen olemme saaneet.