Mielenkiintoinen debatti

2105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Purra haluaa leikata eläkkeitä lisää. Purra leikkasi pienimpien eläkkeiden asumistukia reilusti heti kun hallitus aloitti. Siis eläkeläisen asumistuen indeksijäädytys tehtiin.

Mummolta vietiin vähät markat kukkarosta ja laitettiin markat varakkaiden taskuun. Että semmosta.

Purra haluaa leikata lisää eläkkeitä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012054265.html

Persut ei totisesti ole eläkeläisen asialla.

Äänestä
  • Persut ovat vain oman hillotolppansa asialla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miten käy?

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/529683b9-841a-4d64-af27-620b79cc5473

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu