Luokkajako ja eriarvoisuus kasvaa

PS ottaa rajusti etäisyyttä äänestäjiinsä.
13164
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Höpö höpö.

Ainoa ero johon persut ottaa on se sama ero joka persuilla on ollut koko ajan vasemmistovammaan.

Viimeksi kun jopa vähän ajatteleva osa vasemmistosta näki mitä se vasemmalle vino ideologinen touhu on, niin ne äänesti persuja. Äänestäjän muisti vaan on lyhyt. Ja nyt ne samat hiipparit täällä yhtäkkiä muistelee äänestäneensä persuja siksi, että voivat "pettyä" kun persut ei olekkaan mikään unelmien uuskommunistinen ideologia. 😂

No, siinähän ulisevat...

Äänestä

Näin se on nähtävä. PS petti ja hylkäsi äänestäjänsä ja Purra kiipi
monta luokka ylemmäksi rahaeliitin etuja ajamaan.

1Äänestä
  • Näin sen juurikin näkee punakoiden lasien takaa. On aina nähnyt.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Näin sen juurikin näkee punakoiden lasien takaa. On aina nähnyt.

    Totuus saa persut kipuilemaan . . .

    Äänestä

Purra lemppas äänestäjänsä kuin nallit kalliolle ja loikkas
kuokkavieraaksi rahaellitin etuja ajamaan.

1Äänestä

Sen huomaa sokea Reettakin, mutta persu ei.

Äänestä

Aloittaja on oikeassa. Tämä OrpoPurran hallitus on vienyt luokkayhteiskuntaan ., jossa duunarien asemaa heikennetään ja köyhöt ajetaan kodeistaan lähes kerjäläisten asemaan.

Äänestä
  • Kyllä tämä uusliberalistinen politiikka alkoi jo 1990-luvulla. On ollut oikeistohallituksia, joiden päätösten seuraukset näkyvät nyt. Tämä hallitus vain vei kansalaisten luottamuksen täysin. Kokoomus ajaa 10 000 suomalaisten etua ei muiden. Tyytymättömyys sai ihmiset äänestämään äärioikeistoa, kun he eivät ymmärtäneet, että talouskasvu on tyrehtynyt jo 1980-luvulla. Yritykset ovat kyykyttäneet poliitikkoja, työpaikkojen toivossa. Niitä ei vain tule kun vallitsevan talousideologian mukaan sijoittamin en kannattaa jos siitä seuraa äkkirikastuminen.

    Äänestä

Ja äänestäjät alkavat kasvavassa määrin ottamaan etäisyyttä persuihin : )

Äänestä

tannerilainen asevelisosialismi puhuttelee kurjistettuja entisiä ps:n kannattajia

Äänestä

Kun PS järjestää rasismikohun sen kannatus nousee.
PS:n kohut tulevat lisääntymään vaalien lähestyessä.
Persuhan menee kiimaan, kun PS aiheuttaa rasismikohun.

Äänestä

totuus on se että sinä seisot siinä ja minä tässä ja meillä on siksi eri asema pelkästään tässä !!! jos kaikki olisi jossain virtuaalitodellisuudessa niin siellä jokainen voi olla samassa asemassa

Äänestä

vittu mikään ole saman arvoista jos tarkasti katsotaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

PS ottaa rajusti etäisyyttä äänestäjiinsä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu