Pullojen palautuksilla tukea Ukrainaan!

Onhan tuo hyvä idea tuokin

https://yle.fi/a/74-20229637

Saisiko automaatteihin suoran tuen Ukrainalle?
36284
8Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 36

Vanhimmat

Se on sitten jotain 0,0....0666% hallituksen lähettämän tuen määrästä.

Äänestä
  • Tukea Ukrainaan on lisättävä ja monipuolistettava!

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Tukea Ukrainaan on lisättävä ja monipuolistettava!

    "Tukea Ukrainaan on lisättävä ja monipuolistettava!"

    Zelenskyin korruptoituneet politrukit ovat kiitollisia kaikesta rahasta mitä heidän tileilleen vain lahjoitetaan.

    Äänestä

Hienoa!


Sinne voi rahan lisäksi viedä muutakin hyödyllistä.

Äänestä

Nykyisessä Suomessa jokainen tarvitsee itse kaikki sentit.


Poliittinen eliitti tosin kuvittelee, että Suomi olisi jotenkin rikas. Pelkkää rupuköyhälistöä on suomalaiset.

Asumistuki ja halvat vaatteet toki peittävät ulkoisesti köyhyyden.

2Äänestä
  • Ei läheskään kaikki ole suomessa köyhiä kuten sinä olet.

    Äänestä

PASKAPUHETTA, SUOMI TUKEA TARVITSEE!
MUUTTAKAA SINNE UKRAINAAN ASUMAAN, SENKIN MAAN PETTURIT!!!

4Äänestä
  • Kyllä ALS- taudin tutkimus koskettaa monia suomalaisia!

    Hienosti tuettu, tuokin.

    Äänestä

  • Aina voit tukes suomea kukaan ei sinua estä tukemasta. Voinko vielä kysyä oletko tukenut millä summalla suomea?

    Äänestä

Laitetaan myös Suomi kauniiksi!

Istutetaan ja kylvetään auringonkukkia ympärillemme ja minne saa vain kasvamaan.

Äänestä

Automaattien lahjoitusnappi: Monissa kaupan ja ruokakaupan palautusautomaateissa on nykyään "lahjoita" tai "hyväntekeväisyys" -nappi.

Kohteet: Kun palautat pullot ja tölkit, voit valita, että panttirahat ohjataan suoraan hyväntekeväisyysjärjestöille sen sijaan, että ottaisit kuitin rahana.

Tuo tekoälyltä.

Onnistuisiko tuo? Jotta panttirahat Ukrainaan?

Äänestä
  • "Onnistuisiko tuo? Jotta panttirahat Ukrainaan?"

    Onnistuu varmasti, kun sinne laitetaan selvästi kyltti, että rahat menee Ukrainan korruptoituneille politrukeille.

    1Äänestä

Pääsääntöisesti kaikki keräysrahat ovat suurta kusetusta.

1Äänestä
  • Voi laittaa rahat ja tavarat yksityshenklöiden mukaan, jotka käyvät avustusautoja Ukrainaan viemässä.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Voi laittaa rahat ja tavarat yksityshenklöiden mukaan, jotka käyvät avustusautoja Ukrainaan viemässä.

    Ne rahat katoavat jo lähtiessä, mutta ihan ok että laitat. Verorahojen lahjoittaminen Ukrainan eliitille ei ole.

    1Äänestä

No voi laittaa auringonkukkia kasvamaan johonkin lähiympäristöön.

Muistaa toki esikasvattaa niitä kunnolla.

Äänestä
  • Kauppareissun varrelle?

    Äänestä

Julkisuushakuista kun laittaa rahat kolmeen eri paikkaan ja kertoo myöhemmin sen "salaisen" paikan mihin lahjoittaa.

Summa kuitenkin pieni reilu tonni eikä mikään sata tonnia josta voisikin useampaan osoitteeseen lähettää.

Äänestä
  • Niinpä tuskinpa olisi tehnyt lahjoituksia ilman median paikalla oloa.

    Äänestä

  • Niinhän kertoikin!

    Hyvä niin

    Äänestä

Maailmassa tulee olemaan vielä muitakin sotia, rahoitetaanko niitäkin?
Vai onko tämä ryssien kylätappelu ainut mihin Suomi/suomalaiset ovat valmiita tunkemaan rahansa?
Venäjällä ei tule tapahtumaan yhtään mitään vaikka Suomesta lähetetään kaikki rahat Ukrainaan, Ukrainalaiset sen sijaan ostelevat Bugatteja ja sadan metrin mittaisia huvilaivoja idioottien rahoilla.

1Äänestä
  • Hölmöläisten rahoilla ne politrukit siellä ostelee ja elävät leveästi ja nauravat hölmöläisille.

    1Äänestä

Kyllä Ukrainalaiset saavat valtavasti kaikenlaisija tukija kun Suomalaiset kärsii..

1Äänestä

En koskaan unohda 2004 tsunamin spr mainosta Tapaninpäivänä.
Rahaa ei ollut jos sitä ei kerätä jälkikäteen?
Lähes turpaanvedolla olen tuonjälkeen kerääjiä uhkaillut.

Äänestä

Hyvä, kun edes niitä auringonkukan siemeniä käy laittamassa multiin matkanvarrelle!

Äänestä

Pullojen palautuksilla tukea Ukrainaan!

Hulluinta mitä oon kesäkuussa lukenut.

1Äänestä

Kaikki tuki mitä vain on mahdollista järjestää lisää korruptoituneitten politrukkien tilejä ja rikastumista Ukrainassa, että sinne vain lisää rahoituksia.

1Äänestä

Ymmärtäisin täysin aloittajaa jos olisi pitkä hellekausi takana koska se tunnetusti pehmentää vähemmän älykkäiden päätä.Vai vielä rahaa ukrainaan voisiko vähempi älyistä ideaa olla.

1Äänestä

Vuoden tuokin ukkeli ollut pidätettynä Ukrainassa joka vapaaehtosesti kuljetti tavaraa ja vahingossa ajoi ukkelin kumoon joka oli tien varressa.

Äänestä

Ukrainan hyväntekeväisyys yhdistys keräsi sairaalatarvikkeita Suomesta pölli ne pimeille markkinoille, varasto olikin tyhjä kun piti kuljetus lähtee Ukrainaan..

2Äänestä

Kaikki persaukkiset makaryyneillä elävät. Muistakaa lähettää puistoista keräilemänne pullopalautusrahat lähettää ukrainan sotateollisuuden avuksi.

Äänestä
  • Yks touhohan mätti puolipäivää tyhjiä tölkkejä palautusautomaattiin ja sai palautuslapuilla koottua yli tonnin ukrainan sotaan. On meitä olemassa kaikenlaisia.

    1Äänestä

  • Anonyymi00031 kirjoitti:

    Yks touhohan mätti puolipäivää tyhjiä tölkkejä palautusautomaattiin ja sai palautuslapuilla koottua yli tonnin ukrainan sotaan. On meitä olemassa kaikenlaisia.

    Mainos kikka sodan puolesta. Kellään peeaukisella tuollaiseen ole varaa.

    1Äänestä

Jokainen tyylillään ite oisin käynyt palauttaa noita vaikkapa kuukauden välein mutta käyhän se noinkin hahaha bauahaha.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onhan tuo hyvä idea tuokin

https://yle.fi/a/74-20229637

Saisiko automaatteihin suoran tuen Ukrainalle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu