Ei hyvä luoja

Ei nyt voi rakentaa Liisan linnaa.
Vaasa Group sanoi ei ole rahaa..
Paljonko sille firmalle Alavus syytti rahaa..
Omillaan ei kannata rakentaa velkaa on niin piristi.
Fasadi on tyhjä. Oikeustalo tyhjä.
Ei nyt voi rakentaa kunnan tupaa..
Lassen porukka vaan huutaa vanhaa hokemaa.
Eikö jo riitä kun talous on kuralla
16436
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Onko kyseessä petos

Äänestä
  • Nyt hankkeet seis!

    Äänestä

Ja tällä taloudenpidollako Alavus on hyvä veturi kuntaliitokselle. Samanlaista suhmurointia on joka paikassa, puurot ja vellit on monella sekaisin.

Äänestä

4 Milj€ meni,.

Vastineeksi 2 liikenneympyrää ja kaupungintalon rakennepiirrustukset.

Tehkääpä perässä.

Vittu mitä touhua! Kuka ottaa vastuun?

Äänestä
  • Sinne fasadille koko homma

    Äänestä

Jos nyt vaan ähtäriin se kunnantalo kun sielä hyvä. Ja olisko teillä enää varaakaan kun tuota pääomaa tarvita ähtärin sotkujen maksuun ynm. T nimimerkki naapuri vauraasta kunnasta

Äänestä
  • Ei uusia monumentteja. Töysässäkin on virasto.

    Äänestä

Kyllä Alavus tekee hiljaista hiipumista mitä tulee palveluihin. Mikä ihmeellisintä, pitää saada esim.uusi Tk muine palveluineen vaikka nyt toimiva Tk on mielestäni ihan hyvä ja toimiva.
Keskustan liikkeet jääneet moni tyhjäksi lappu ovissa. Toiveajattelua, että saataisiin tänne edes Lidl (tai joku muu)mitä monet tuntuvat toivovan.

Äänestä

Onneksi Ähtärissä on kaikki tarvittavat rakennukset valmiina👍🙏

Äänestä
  • Stoppi Lisdun hullutus rakennuksille.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Stoppi Lisdun hullutus rakennuksille.

    Ei mitään miljoonien kivilinnoja.

    Äänestä

No se on tiedetty jo pitkään , ettei mitään rakenneta.

1Äänestä
  • Ähtärissä oli pörinää.
    Ne avasi Tokmannin.
    Akka osti 1 e tavaraa pikkuleipiä. Fairy tiskisineet, tuulilasi pesu neste 4 litran astia, jne jne ..
    Kyllä on halpaa Ähtärissä

    Äänestä

Nyt ne kaikenmaailman valittajat prilin eteen. Nyt näette valitustenne tuloksen. Ei tule keskusta eikä kaupungintaloa. Jos nämä valitukset olis jääny tekrmättä, olisi tontilla jo rakennuksia, ja kova pöhinä. Loputkin palvelut katoaa tai menee Ähtärin keskustaan. Että sellasia rutupukkeja, vaan lisää.

Äänestä

Samoin on Ähtärissä nämä ns.sheriffit ovat valituksillaan ajaneet Ähtärin ja Alavuden pakkoliitosliitos neuvotteluihin.🤮

Äänestä

Onneksi Ylisen Jarmo pitää meteliä. Mihinkään muuhun ei siitä oliskaan. Ja naapurin Pena ei vielä huomaa että alkaa seniiliys puskee pintaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei nyt voi rakentaa Liisan linnaa.
Vaasa Group sanoi ei ole rahaa..
Paljonko sille firmalle Alavus syytti rahaa..
Omillaan ei kannata rakentaa velkaa on niin piristi.
Fasadi on tyhjä. Oikeustalo tyhjä.
Ei nyt voi rakentaa kunnan tupaa..
Lassen porukka vaan huutaa vanhaa hokemaa.
Eikö jo riitä kun talous on kuralla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu