VoiVoi ku äijä ruikuttaa kun ei hän ja hänen lapsensa saanut korvauksia Suvivirsi- tapauksessa.
Täysin oikea päätös Espoon kaupungilta ettei mitään korvauksia makseta. Ojala sanoo Iltalehdessä että väite on naurettava kun Espoon kaupunki ei näe tapauksessa mitään syrjittävää.
Totuus on se että jos tässä joku on naurettava niin se on Lauri Ojala.
Tuolla perusteella mitä Ojala tekee, kuka tahansa voi hakea kotikaupungistaan/ valtiolta korvauksia kaikesta missä on eri mieltä yleisen käytännön kanssa.
Suvivirsi kuuluu Suomen kulttuuriin eikä siinä ole mitään uskonnollista. Suvivirren kuuluu kuulua joka Suomen koulussa joka kevät koulukauden päättyessä.
Ojala voi vastaisuudessa mennä itse kouluun vahtimaan lapsiaan ettei he vahingossakaan kuule tuota ”hirveää” 😂…Suvivirttä.
Lauri Ojala
8
91
Vastaukset
- Anonyymi00001
Ei nää Ojalat osaa katsoa peiliin. Muutenhan ne ehkä jopa viisastuisi.
- Anonyymi00008UUSI
niskalaukaus....
- Anonyymi00003UUSI
Lauri Ojala on oikealla asialla, vaikka uskonharhaisia tietysti kiukuttaakin se, kun tervejärkiset eivät suostu heidän itsensä lailla palvomaan ja ylistämään Lähi-idän paimentolaisheimon mielikuvitustarinoiden, eli Raamatun, mielikuvitusolentoa, jota siinä kutsutaan nimellä "Jumala".
Tulkaa jo lopultakin järkiinne, uskonharhaiset, lopettakaa höperehtiminen ja eheytykää tervejärkiksiksi ihmisiksi.- Anonyymi00005UUSI
Niin sinähän olet tervejärkinen mutta Raamattu sanoo vain hullut sanoo että ei ole Jumalaa
- Anonyymi00007UUSI
Nimenomaan tämän tollolaurin tullee tulla järkiinsä....
- Anonyymi00009UUSI
Aikoinaan ollessani lapsi, ja koulua tietenkin kävin. En kuulunut kirkkoon, mutta kyllä sitä Suvivirttä tuli kuultua ja veisattuakin ainakin läpi kaikki peruskoulun kevätjuhlat.
Ei minulle ole siitä mitään traumoja tai vaurioita jäänyt. Kyllä ovat herkkähipiäisiä nämä nyky"nuoret" lasten vanhemmat.
Vanhemmathan niitä ovatkin, jotka haloon nostavat, lapset ei noista paljoa välitä, mitä lauletaan ja miten.
- Anonyymi00004UUSI
100%samaa mieltä tänne ei tarvitse tulla kenenkään sanomaan sääntöjä Suvivirsi kuuluu Suomeen ja olkoon kirottu joka ei sitä hyväksy
en saanut Lauri Ojala rahaa- Anonyymi00010UUSI
Ei olisi tullut mieleenkään hakea jotain korvauksia jonkun laulun tai virren takia. Onneksi ei tullut vanhemmillenikaan, olisihan se jo hävettänyt, jos ei muuta. Onko se nykysuomen sanoin, että vanhemmat olisi olleet tosi noloja, vai miten ne sanoo nykyään ?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091175
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa116988- 125906
- 91739
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten285704Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait74641Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54606Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64582Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48569- 72501