Kuka kunnassa päättää kaava alueella olevan puun kaadosta ,omalta tontilta.Kiitos.
Puun kaato kaava alueella
12
229
Vastaukset
- Anonyymi00001
Minä olen kaatanut kaavaalueella puut omalta tontilta omalla luvalla. Turhaa maksaa siitä kunnalle että antavat luvan saman puun kaatoon joka muutenkin pitäisi kaataa. Kukas kunnassa päättää sen kuka saa vieraslaiturissa vakituiseen pitää laivaansa tukkimassa niiden vieraiden veneilijöiden rantautumista. Ei ole munaa sillä kunnan pikkukympillä saada sitä touhua loppumaan.
- Anonyymi00003
Popparit esiin😅 katkeroitunut insinööri taas maininnut rosvolaivan🤣
- Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Popparit esiin😅 katkeroitunut insinööri taas maininnut rosvolaivan🤣
Se on vesilahden varjolaiva. Onkoos satamamaksut kunnossa.
- Anonyymi00005
Saikos aloittaja vastausta asialliseen kysymykseen,minusta ei..............
- Anonyymi00006
Soitto kunnan virastoon järkevämpää kuin täältä kysellä. Siellä ne tietää mitä saa kaataa ja mitkä kaadettavat vaatii maisemaluvan.
- Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
Soitto kunnan virastoon järkevämpää kuin täältä kysellä. Siellä ne tietää mitä saa kaataa ja mitkä kaadettavat vaatii maisemaluvan.
Sain kunnasta 4 erilaista vastausta.Joten asia ei sieltä selvinnyt.
- Anonyymi00009
Anonyymi00007 kirjoitti:
Sain kunnasta 4 erilaista vastausta.Joten asia ei sieltä selvinnyt.
Älä valehtele, onko taas känkkäränkkä päällä?
- Anonyymi00008
Muista että anteeksi saa helpommalla ( ja myös halvemmalla) kuin luvan 😊
- Anonyymi00010
Oliskohan ympäristötarkastajan työkenttää?
- Anonyymi00011
Jos tontilla on kirjanpainajan raiskaamia kuusia,ne on viisainta poistaa ja eikä siinä tarvi lupia kysellä kun antaa vaan mennä nurin ja polttopuiksi.
- Anonyymi00012
Kiitos ja hyvästi ,poistun lopullisesti seurastanne.
- Anonyymi00013
Kenelle se muka kuuluu jos omalta tontiltaan kaataa puun,ei ainakaan kunnan vetelille.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1701083
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132847- 84783
- 51728
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55529Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä294525Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37521Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215479- 49477
Kalle irtisanoutui
Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin53454