maailmassa varmasti jokainen siviili pukuinen poliisi osaa huutaa ja varmasti GB:n poliisikin huusi että "ollaan polliiseja viittitkö pysähtyä"? se siitä siviili asusta sitten eli ei merkitystä onko pukua vai ei!!
poliisit siviilivaatteissa :D
Hullu
7582
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
voi huutaa mitä vaan.
Muuten: olen "polliizi" lopeta tuo paskanjauhanta edesvastuun uhalla!!!
Taidan ottaa selvää siitä edesvastuusta :D katsele vaikka sun supertietsikalta hiukan pornoa ja runkkaile niin pääsee pahimmat paineet pois :D susta taitaa tuntua siltä että muut on väärässä ja sinä sellainen kaikki tietäjä :D etpäs vain olekkaan :D
nauruhermot.
Tosta muusta: ei meillä, niinkuin teillä!
Ilmeisesti yrität puolustella Englannin poliisin toimia? Kyseessä lienee ylilyönti, jonka syyt selviävät aikanaan, jos selviävät.
Kuka tahansa voi huutaa olevansa siviilipukuinen poliisi. Uskoisitko sinä jokaista, joka ryntää kohti ja väittää itseään poliisiksi? Yksi mahdollisuus on, ettei vieramaalainen edes täysin ymmärtänyt poliisin kehotuksia.
kaveri oli muuten vain asunut GB:ssä jo ainakin 2vuotta ja sekin on vielä alakanttiin eli varmaatietoa ja väität ettei kaveri ymmärtänyt puhetta :D ja vielä sähkömies ammatiltaan? hmmmmmm?? pistää miettimään tuota kielimuuria :D
En väittänyt, ettei kaveri olisi ymmärtänyt. Sanoin sen olevan yksi mahdollisuus. Asia varmasti tullaan tutkimaan.
Tunnen joitakin Suomessa yli kaksi vuotta asuneita, joiden Suomen kieli on vieläkin vajavaista.
Mun mielestä ihan oikein että poliisi jatkaa itsemurhapommittajiksi epäiltyjen ampumista. Se on helvetin hyvä että on vielä munaa ampua päähän. Suomessa en osais edes kuvitella että tommosta vois tapahtua. Ja se on vitun huono homma.