Missä piileksii vastuun ottaja.Tuhos loistavan taksi järjestelmmän.KENENKÄ LUVALLA.SDP..olis puuttunut vahvasti tuohon tuholaiseen.SDP...ettekö saa äänestäjiä enää sotkemalla RYDMANNIN LOISTAVAN TEON.Kyllä ministerillä on oltava valtaa.Ville on paras ministeri vuosiin.kiitos ville.jatka samaan malliin.Kiuru ,älä sotke asioita.
KRISTA KIURU..herätys.BERNER MITKÄ TUHOT TEKI
Anonyymi-ap
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
SDP:n "Kuoliaaksi-Puhuja" Kiuru oli aamu-Tv:ssä _
- se - puhui -puhui -puhui ja Juontajakin Jo kyseli -että- " Mitä yrität sanoa "
Pitää muistaa, että noi SDP:läiset on niitä , Kansan-Kusettajia .
Taidonnäyte persukoulun loppututkinnosta.
Esimerkki persukoulun äidinkielen kokeesta.
SDP ajaa duunareiden etua. Huonoa on SDP:ssä sitten se, että se tuntuu ajavan liiaksi myös ulkomaalaisten etua. Se ei ole hyvä asia. Suomen demarit olisi syytä ottaa mallia Tanskan demareista.
Ota hyvä ihminen pikimmiten yhteyttä ala-asteen äidinkielenopettajaan!
Kultuurin rikastus on saatava pois Suomesta.Haitta maahan muuto.Hommatkoon SDP Änestäjänsä muilla konsteilla.Kelan piikki ei kestä elättejä.Äänestäjät tutustukaa SDP,N hölmöiyyn.VILLE Rydman on herkkua Suomen kansalle.Nyt rötös herrat saa kyytiä.KIITOS VILLE,SOHAISIT AMPIAS PESÄÄ.KIITOS.
"Kulttuurin rikastus on saatava pois Suomesta", persu laukoo edellä. Ja sitähän persut tekevät.
Vaikka Suomi ikääntyy ja tiedetään, että Suomen väkiluku ei kasva ilman Suomeen tulevia maahanmuuttajia ja pakolaisia.
Maahanmuuttajat ovat kotoutuneet ahkeriksi työntekijöiksi saatuaan työluvat, esimerkiksi länsi-Suomen ruotsinkielisille kasvihuone-viljelmille. Joten me saamme kotimaiset vihannekset edullisesti. Ja maahanmuuttajat saavat paremman toimeentulon ja useat tekevät lisäksi kehitysyhteistyötä, kun lähettävät osan palkastaan entisen kotimaansa nälkäänäkeville.
Toki yhteisöllisyys ja erilaisten kulttuurien ja kielten ymmärtäminen ja osaaminen on meidän suomalaisen kulttuurin rikastuttamista. Kun arvomaailmamme avartuu ja näkemyksemme kansainvälistyy, pääsemme eroon naiviudesta, typerästä ja ahdistavasta ajattelutavasta kuten "minä itse - pappilan mustasika".
Aloittajalle tiedoksi. Ville, nimi jota kovasti haluat kehua lienee WILLE Rydman. Genetiivissä Rydman kirjoitetaan: RYDMANIN - Rydmannin.
Mikä on mielestäsi ministeri Wille Rydmanin "loistava teko". Semmosesta "loistosta" me emme ole kuulleet mistään mitään.
Se on hyvin vaarallista, jos demokraattisessa maassa, jossa noudatetaan perustuslakia ja oikeusvaltio-peraatetta, yhdellä ministerillä olisi valta päättää koko hallituksen puolesta ja vieläpä käyttää yksin budjettivaltaa välittämättä muista hallituspuolueista tai valiokunnista - puhumattakaan eduskunnasta.