Irakilaiskaksoset jäävät ilman Suomen kansalaisuutta. Helsingin hallinto-oikeuden ratkaisu asiasta jää voimaan, sillä korkein hallinto-oikeus hylkäsi viime viikolla veljesten valituslupahakemuksen.👍👍👍👍👍
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/riskihenkiloina-pidettyjen-irakilaisveljesten-kansalaisuushakemus-kaatui-lopullisesti-kaksikko-vaatii-perusteluja/9354286
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/riskihenkiloina-pidettyjen-irakilaisveljesten-kansalaisuushakemus-kaatui-lopullisesti-kaksikko-vaatii-perusteluja/9354286
Vastaukset 3
Vanhimmat
Oikeuslaitos ruuhkautunut noiden 2015 tulijoiden tekemistä rikoksista ja asiat etenevät liian hitaasti.Nämäkö ovatkin lisänneet juttujen määrää??? Pitääkö kaikki mennä näin hitaasti eli kestää vuosia päättää ja sitten vielä käyttävät hyväksi kaikki sivistysvaltion suomat valituskeinot? Montako vuotta ovat jo olleet yhteiskuntamme elätettävänä ja oikeuden kulut siihen päälle?? Pitäisi olla nopeampi tapa palauttaa ei toivotut tulijat??
Mutta Päivi Nerg sanoi, että me tunnetaan kaikki tulijat, kun joku esitti epäilyksen noiden motiiveista!
Nuoria sotilaan näkoisiä MIEHIÄ ohjattiin 35000 Ruotsin puolelta meille, kuka se ministeri oli, joka kävi siellä sopimassa Ruotsin viranomaisten kanssa? Markkinoitiin, että tulee naisia ja lapsia! Katinkontit!
Nazimalla ja kumppaneilla oli selvät tieto ja sävelet, että vokkibisnes valmiina kuppaamaan jopa 100 e/ vrk per lärvi meidän verovaroista!
Kansalta ei kysytty, vaikka oli huoli turvallisuudestamme.
Ja vieläkin vihervasemmisto haluaa lisää lisää lisää noita!
Todella pelottavaa, että Suomeen lasketaan tuollaisia ihmisiä. Meillä on kyllä sekopäisiä väkivaltarikollisia ihan riittävästi omastakin takaa.
Rikostilastothankertoo, millaista porukkaa saatiin.
Ei tullut sitä korkeakoulutettua porukkaa Balkanin reitiltä🙈