Vihreiden puheenjohtajan Sofia Virran osallistuminen Erikoisjoukot -sarjan kuvaukseen ja tietyllä tavalla aiheeton poissaolo eduskuntatyöstä on herättänyt vilkasta keskustelua. Tämän innoittamana julistankin kilpailun siitä, kuka tietää Suomen ainoan istuvan kansanedustajan, joka on kuollut rintamalla (vuonna 1941)?Onko sotaan osallistuminen rintamalla hyvä syy olla poissa eduskuntatyöstä?
Kansanedustajien poissaolot
Anonyymi-ap
1
<50
Vastaukset
- Anonyymi00001
Miten tämä liittyyä ateismiin? Kyseinen kansanedustaja oli aivan ilmeisesti teisti. Hänen sanoittamansa Isänmaallinen virsi laulettiin aina suviseurojen avajaisissa ja siitä tiesin, että kesä on tullut. Osin tuon innoittamana päätin antaa elämäni Isänmaalle ja lähdin upseerin uralle:
https://www.youtube.com/watch?v=p7AQpmZA86E&list=RDp7AQpmZA86E&start_radio=1
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1952043
- 1331138
- 1131063
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa21805- 58796
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34721ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42628Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175574Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45538- 9522