"Suuri joukko EU-maita patistaa perustamaan palautuskeskuksia EU:n ulkopuolelle
Tanskan ja Italian aloitteesta tehdyn kirjeen on allekirjoittanut 19 EU-maata. Suomi puuttuu joukosta."
Viisaammat maat alkoivat jo toimimaan
16
<50
Vastaukset 16
- Anonyymi00001
Tuo sata varma ettei porukat noista palautuskeskuksista mihinkään lähde. Muuttuvat vaan kooltaan kaupungeiksi joita eu maat sitten joutuu elättämään sukupolvesta toiseen.
Voitashan matu laittaa vaikka suomessa "palautuskeskukseen" jos tuo palautuskeskus olisi se juttu joka saa matun poistumaan.- Anonyymi00002
Kalliilla rahalla saadaan lähinnä esteettinen haitta vähenemään suomen katukuvasta. Kulut varmaan jopa kasvaa per matu.
- Anonyymi00006
Ei sinne päinkään. Matut ovat palautuskeskuksissa piikkilanka-aidan sisäpuolella. Ihmisen vapauden kaipuu on niin suuri, etteivät matut siellä viihdy, jos vapaaksi pääsee palaamalla takaisin kotimaahansa.
- Anonyymi00011
Anonyymi00006 kirjoitti:
Ei sinne päinkään. Matut ovat palautuskeskuksissa piikkilanka-aidan sisäpuolella. Ihmisen vapauden kaipuu on niin suuri, etteivät matut siellä viihdy, jos vapaaksi pääsee palaamalla takaisin kotimaahansa.
Israeli kokeillut tuota. Palestiinalaiset pistettiin aidattuun avovankilaan mutta eine sieltä mihinkään lähteneet.
- Anonyymi00003
Datakeskukset on turhia ne voisi muuttaa palautuskeskuksiksi.
- Anonyymi00004
Suomi tarvitsee rikollisia.
- Anonyymi00005
Änkeävät suomeen, kuten tähänkin asti rikolliset.
- Anonyymi00007
maahan muutto alkoi väärin kun rahaa saa tekemättä mitään, niin maahan ei tulla työn perässä,
- Anonyymi00010
Suomihan on koko maailman sosiaalitoimisto ja jos rahat ei riitä niin laitetaan loputkin sairaalat kiinni.
- Anonyymi00008
Liian kallista perustaa yhden maan. Pitäisi perustaa yhteinen, ja sitten maksaa vain sen käytöstä.
- Anonyymi00009
jokainen somali, ja arabi, ja aitten nämä ukrainan rintamakarkurit. pois suomesta. tulevat m,aksamaan aika paljon.
- Anonyymi00012
"Ruotsi maksaa Virolle vankien sijoittamisesta. Sopimuksen mukaan Ruotsi maksaa Virolle noin 8 500 euroa kuukaudessa jokaista vankia kohden."
Paljonko suomen pitäs maksaa "palautuskeskukselle" per sinne lähetetty matu.- Anonyymi00013
Vankiloiden ei niin viihtyisiä tarvi olla. Palautuskeskusten pitäs varmaan olla viihtysämpiä. Tuskin hinta noin alhaiseksi jäisi.
- Anonyymi00014
Anonyymi00013 kirjoitti:
Vankiloiden ei niin viihtyisiä tarvi olla. Palautuskeskusten pitäs varmaan olla viihtysämpiä. Tuskin hinta noin alhaiseksi jäisi.
Ei ne mitään viihdekeskuksia tule olemaan.
- Anonyymi00015
Anonyymi00014 kirjoitti:
Ei ne mitään viihdekeskuksia tule olemaan.
Tuskin sinne voidaan vaan muutama virkailija pistää asioita hoitamaan jos paikka ei ole todella viihtyisä. Matut tressaantuis ja laumana raiskais ja tappais noita sinne lähetettyjä "virkailijoita".
Paikan pitäs olla huippu viihtyisä...tai sitten sinne pitäs palkata jumalaton määrä vartijoita jotka takaa "virkailijoiden" koskemattomuuden alueella olevien matujen suhteen.
- Anonyymi00016
Meillä vaan pöyristellään, kuinka rasistisia me kantikset osataan olla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1421630- 1511103
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät70970Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi330934- 68753
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56733- 69681
- 38644
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7611Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33581