Niitähän markkinoitiin 90-luvulla "gamechangereinä", mutta taisi hiipua; eräs voimamies mainosti kapselia kielensäkin päällä, vaipuen sittemmin aaltoihin. :( Lisäravinteista ei kreatiinin lisäksi moni ole selvinnyt "ajan kestotestistä".
Onko kokemuksia ternimaitokapseleista?
Anonyymi-ap
1350
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Joutavaa höpinää , ruokaa vain ihminen syö.. kreatiinit sun muut täyttä humpuukia
Ei kreatiini ole suinkaan humpuukia mutta ei tietenkään välttämätöntä.
En huomannu mitään kun ostin ja kyllästyin ,
toki muistan taas että "pitäs tulla" toisto tai pari lisää, mutta tarviiko
tuota niin vakavasti ottaa? hmm..
Ei se köyhien väännöllä paljon siitä kummene hommat..
Voitko ystävällisesti kertoa, paljonko otit päivittäin?
Luontaistuotteet ovat täysin turhia. Haitallisia maksalle. Nostavat maksan alat-arvoja.
se oli CM semmoinen musta muovitörppö, siitä jonkun verran veteen
ei tuo kallista, ehkä otan joskus lisää, siitä kun oli lehdissä taannoin että muutakin hyötyä?
Valikoimiin siis, mutta en tykkää jauhoja yleensä sekoitella, parempi olis
kiinteä muoto..
Tuokin myytti perustuu aika harvoihin keisseihin , ja jotkut asenteelliset lääkärit vähän pelottelevat niillä soppelisti.
Itselläni muuten pitkään koholla ollu ALAT-arvo n. 90-120 (viitearvo <50 ) tippui normaaliksi sen jälkeen kun olin vuoden käyttänyt D-vitamiinia 10 000 IU/250 ug päivittäin.
(Alkoholi ei taida olla luontaistuote? - se on yhteiskunnan tuhoisin myrkky kaikille soluille, ei ainoastaan maksalle. )
Kyllä niitä ternimaitokapseleita saa vieläkin ja saa muuten ihan neste muodossakin tiloilta ja luontaistuotekaupoistakin sekä k-kaupoistakin pakastettuna,,,
OK. Taitaa olla luontaistuotekaupoille käynyt harvennus, kun nettikaupoista saa edullisemmin?
Ennen kävin niissä , mutta nyt tilaan verkosta, mitä tarttee.
Täyttä kusetusta. Karman laki iski.
Montako miljoonaa vuotta ihminen on maapallolla toikkaroinut ja ruoka on monipuolisempaa kuin koskaan niin mihin ihmeeseen näitä kaikenmaailman superpilleleitä tarvitaan? Täyttä hölmöjen huijausta.
Ihmiskunta on n. 6000-7000 v. vanha,mutta evoluutio-sadunkertojat toki venyttävät mielikuvahistoriansa varmaan tuhatkertaiseksi, noin suurinpiirtein! :)
Turvallisinta on ollut asua vedessä
Hai kalat olleet satoja tuhansia vuosia.