Moi,
Olen huomannut että entisen kesälahden kunnan alueella esiintyy paljon vähemmän rottia kuin kitteen ydiseuduilla. Mikähän lie syynä, eikö kiteeläisiä kiinnosta hygienia? Vai loukuttavatko kesulaiset paremmin?
Toisena asiana, että onko kellään kokemusta rotan grillaamisesta? Olis meinaan saalista sen verran että vois alkaa hyödyntää jotenkin. Parhaita reseptejä yms? Ideaa myös viimeaikaisille ruokafestareille jollekin käyvä myymään, kysyntää uskoisi olevan. Ei viittis kissoille jatkuvasti syöttää.
Ajatuksia kesun ja kitteen rotista
6
176
Vastaukset 6
- Anonyymi00001
Kiteeläisten päistä rottia löytyy enemmän verrattuna kesuun. Taas torakkapäisiä löytyy enemmän Kesälahdelta
- Anonyymi00002
Siun sotelta löytyy usseempikkii
- Anonyymi00003
Rotat kuuluvat kaupunkiin, ei ne mitään pahaa tee. Karhut ja sudet pahempia.
- Anonyymi00004
Rupu kunta Kesälahti, Kiteen elätti varis. Pelasivat jopa lottoa kunnan varoilla. Kitee otti elättivariksen riesakseen. Kaupan päälle sai Kesälahen valtavat velat.
- Anonyymi00005
Kesälahti köyhä elätti lokki joten rotatkin syöty nälkäisiin suihin.
- Anonyymi00006
Kesälahtelaiset on niin toksisia että kyllä ne torakatkin kaikkoaa. Mitään ei Kitee olevinaan tee heidän hyväkseen vaikka tuohta sinne kuolevaan kylään on kyllä upotettu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l236738- 67655
Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni36610Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34538En pyytele enää koskaan anteeksi mitään sinulta
Olet ollut kohtuuttoman kylmä ja tyly tilanteeseen nähden.45427- 30424
- 38416
Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona27396- 37387
- 41371