Kiinalaiset

8769
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

miksi???????????????????????????

Äänestä
  • Kiinalaisten mielestä liha maistuu paremmalta kun eläin kärsii kuollessaan. Tiedä sitten syökö ne kiinalaiset supikoiriakin...?

    Äänestä

  • Kiina boikottiin kirjoitti:

    Kiinalaisten mielestä liha maistuu paremmalta kun eläin kärsii kuollessaan. Tiedä sitten syökö ne kiinalaiset supikoiriakin...?

    Tuskallisesti kuolleen eläimen liha on pullollaan stressihormoneja, joista tulee pieneen pilveen.

    Samaan vaikutukseen pääsee kyllä syömällä vähän enemmän pelkästään stressaantuneen ja kuolemanpelon vallassa tapetun eläimen lihaa, jota löytyy suomalaisiltakin lihatiskeiltä. Vain lammas on riittävän tyhmä tullakseen teurastetuksi epäilemättä mitään.

    Sika varsinkin on hyvä valinta jos haluaa päänsä sekaisin lihaa syömällä. Sen hormonitoiminta on hyvin lähillä ihmisen hormonitoimintaa ja se on riittävän älykäs tietääkseen koska ihmiset suunnittelevat sen tappamista. Samalla kyllä menee hormonitoimintakin sekaisin muutamaksi päiväksi ja säännöllinen käyttö saattaa johtaa sairastumiseenkin.

    Varmaan siksi juutalaiset ja muslimit pitävät ja alkukristitytkin pitivät sikaa saastaisena eläimenä. Ei silloin tuhansia vuosia sitten tiedetty hormoneista mitään, mutta terveysvaikutukset kyllä nähtiin.

    Äänestä

  • Kiina boikottiin kirjoitti:

    Kiinalaisten mielestä liha maistuu paremmalta kun eläin kärsii kuollessaan. Tiedä sitten syökö ne kiinalaiset supikoiriakin...?

    poikkeaa ilmeisesti melkoisesti kiinalaisesta. Esimerkiksi peuran metsästyksessä pyritään siihen, ettei eläin huomaa metsästäjää vaan saadaan tarkalla laukauksella nirri pois välittömästi. Sanotaan, että pelästynyt peura kusee lihansa, jolloin sitä ei kannata edes ampua, jos ollaan tarkkona makuasioissa.

    Äänestä

  • makuaistimus kirjoitti:

    poikkeaa ilmeisesti melkoisesti kiinalaisesta. Esimerkiksi peuran metsästyksessä pyritään siihen, ettei eläin huomaa metsästäjää vaan saadaan tarkalla laukauksella nirri pois välittömästi. Sanotaan, että pelästynyt peura kusee lihansa, jolloin sitä ei kannata edes ampua, jos ollaan tarkkona makuasioissa.

    Sen liha maistuu paskalta jos sitä ei tapa kivuttomasti.

    Äänestä

tuo ilon kirja kertoo syyn. ihminen on luotu hallitsemaan muita eläimiä. kiitä tuosta ilon kirjaa. kristinuskon jumalan tekosia.

Äänestä

ole noita koirankiduttajia? Eihän siitä viimeisestä koirien takavarikosta ole kauaakaan. Laitetaanpa hei, joo Suomi poikottiin!!!!

Äänestä
  • ette pystyisi boikotoimaan edes Sudanilaisia suolakurkkuja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TEURASTAJAT kirjoitti:

SAIRASTA!!!!:

http://www.peta2.com/takecharge/swf/fur_farm.swf

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu