Jeesus kutsuu

Anonyymi-ap

7

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kunnon lahkolaisherjoja pitää olla.

      Mihin kadonneet?

    • Anonyymi00002

      Rauhaa!

      Ja hän kutsuu iankaikkisesti.

      Martti Simojoki: Päivän sana 24.5.

      .... Ja Ilmestyskirjassa sanotaan autuaista, että he saavat janoonsa ammentaa elämän veden virrasta VIELÄ KIRKKAUDENKIN MAASSA.....

      Muistaakseni Raamattu päättyy sanoihin TULE, HERRA JEESUS.
      Näin sanoo apostoli Johannes Uudessa Jerusalemissa. Eli sielläkin vielä on tarve kohdata Jeesus tai se mistä hän puhui.

      Välillä löytää kirjoja joissa on todella Kristuksen ja seurakunnan tuntemusta. Itse en tiedä näistä mitään ilman sellaisia kirjoja. Videoita en ole löytänyt yhä vieläkään joissa olisi tuntemus kohdallaan. Sen sijaan ääninauhoissa sellaisia uskon olevan. Esim. Jean Roos. Olen paria nauhaa kuullut pienen matkaa. En voi varmuudella suositella kuitenkaan mitään. Entä te?

      • Anonyymi00003

        Hyvä huijaus elää kauan.


      • Anonyymi00004
        Anonyymi00003 kirjoitti:

        Hyvä huijaus elää kauan.

        Mutta maailma ja maailman henki aina rapauttaa saavutetun kristillisen kasvatustyön pohjamutiin niin että usko sammuu ja lähes katoaa maailmasta. Niinpä 300 vuoden välein tulee aina uusi inkarnaatio uudistamaan uskon hetkeksi voimaan.

        On pahojen maailmanvalta Kali yoga jonka aikana usko on kuin sydämen syke. Tietyin väliajoin voimistuva sykähdys joka laimenee ja pitää odottaa seuraavaa sykäystä.

        Jopa puhtaiden kaupungissa Uudessa Jerusalemissa odotetaan säännöllisesti Kristuksen tuloa palauttamaan ja voimistamaan usko takaisin.

        Elävien vesien virrat kuvaavat tätä prosessia.


    • "....todelliseen parannuksaan. Tässä saarnassa on laki ja armo oikeassa suhteessa"

      Vastaus:
      Jeesus sanoo Matt. 6. luvussa: "Olkaa täydelliset, niin kuin teidän taivaallinen Isänne täydellinen on"
      Kysymys: Voitko mainita nimeltä yhdenkään ihmisen, Jeesusta lukuun ottamatta, joka tässä maailmassa on pystynyt tekemään parannusta omassa elämässään, niin että hän olisi yhtä täydellinen ja synnitön kuin itse Jumala? Olisi kiva saada hänen nimensä ja yhteystietonsa.

      Ainoa mahdollisuus täyttää tämä Jumalan laki on ARMO. Jeesus täytti koko lain meidän puolestamme, kun Hän kuoli meidän edestämme Golgatan ristillä noin 2000 vuotta sitten. Tätä armon ilosanomaa meidän tulee julistaa kaikelle kansalle, eikä lakia, jota yksikään ihminen ei pysty täyttämään.

    • Anonyymi00005

      Jos fariseuksilta kysytään, Jeesus täytti lain ja oli juutalainen mahdollisimman huonosti.

    • Synnin seuraukset ovat kuolema, ihminen elää erossa jumalasta tänä päivänä, matkalla kohden tuhoaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      179
      1766
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      108
      987
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      94
      874
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      19
      693
    5. 52
      674
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      42
      578
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      166
      531
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      518
    9. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      25
      497
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      193
      466
    Aihe