Suomalaisissa yrityksissä nykyään surkeaa johtoa...

Eipä ihme että tulosta ei synny, ei kukaan työntekijä viihdy yrityksessä jossa on huono johto, konkka on silloin jo ovella, miksi tätä ei tajuta firmoissa, no siinäpä se, huono johto ei näe tätä tai halua nähdä koska itsellä on suojatyöpaikka.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hyvä aloitus.

Äänestä

Tilalle siis ulkomaisia johtajia ?

Äänestä

Suomalaiset johtajat eivät kelpaa ulkomaille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Eipä ihme että tulosta ei synny, ei kukaan työntekijä viihdy yrityksessä jossa on huono johto, konkka on silloin jo ovella, miksi tätä ei tajuta firmoissa, no siinäpä se, huono johto ei näe tätä tai halua nähdä koska itsellä on suojatyöpaikka.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu