https://www.hs.fi/politiikka/art-2000012095741.html
Historian Paskin hallitus koskaan tässä maassa. Saa loppua jo.
Kaatakaa jo se hallitus
23
66
Vastaukset
- Anonyymi00001
Eihän sitä saa millään nurin, koska jokainen roikkuu epätoivoisesti hillotolpassa.
- Anonyymi00002
On se kumma miten englannissa on pääministeri vaihtunut jo 6 kertaa. Suomessa pidetään väkisin historian surkeinta ja osaamattominta pääministeriä virassa, vaikka syytä olisi ollut erota jo ajat sitten.
- Anonyymi00004
Aivan,kukaan ei halua luopua suojatyöpaikastaan ja lisäksi sillä vakanssillaan voi palkata sukuloisen avustajaksi loisimaan.
- Anonyymi00013
Anonyymi00002 kirjoitti:
On se kumma miten englannissa on pääministeri vaihtunut jo 6 kertaa. Suomessa pidetään väkisin historian surkeinta ja osaamattominta pääministeriä virassa, vaikka syytä olisi ollut erota jo ajat sitten.
Odottakaa vain rauhassa seuraavaa eduskuntaäänestystä.
- Anonyymi00003
Mene sinä vaan kaataa niitä puita.
- Anonyymi00006
Harjoitus tekee metsurin!
- Anonyymi00005
Paras hallitus pitkiin aikaan. Seuraava on se todellinen katastrofihallitus näillä näkymin. Hierovat ja tappelevat taas 4 vuotta saamatta mitään aikaan.
- Anonyymi00014
Tämä hallitus kumminkin sai Suomen nousuun, 15 vuoden jälkeen.
- Anonyymi00015
Anonyymi00014 kirjoitti:
Tämä hallitus kumminkin sai Suomen nousuun, 15 vuoden jälkeen.
Eikä saanut, yli 340.000 työtöntä ei ole mitään "talouskasvua".
- Anonyymi00018
Anonyymi00014 kirjoitti:
Tämä hallitus kumminkin sai Suomen nousuun, 15 vuoden jälkeen.
Onko Suomi muka nousussa nyt? Epäilenpä suuresti.
- Anonyymi00007
Epäonnistunein hallitus koskaan. Näpertelee jollain coopin ja pirkan rajoittamisen ja alkoholin kuljetuksen kanssa, vaikka muut tärkeät asiat on ihan päin sitä
- Anonyymi00021
Marinin oli yhtä huono.
- Anonyymi00008
Minkälainen hallitus sitten tulisi tilalle ilman ennenainaksia vaaleja ?
- Anonyymi00009
Vassarin rääkyminenkö sen kaataa?
- Anonyymi00010
Tuskin nykyistä huonompaa tulee enää koskaan. Onneksi PS painuu ensi keväänä ikuisesti unholaan.
- Anonyymi00011
Eikös sulla Taavetti olisi taas päikkäreiden aika? Sä alat aina kiukuttelemaan väsyneenä.
- Anonyymi00016
Aloittaja on tuskissaan, joten apua voisi tulla esimerkiksi töihin menosta!
- Anonyymi00019
Mistä sinä tiedät mitä aloittaja tekee?
- Anonyymi00017
Nyt olisi hyvä hetki tosiaan kaataa se. Vielä joutuu puoli vuotta odottelemaan.
- Anonyymi00020
Voisitteko kertoa miten Suonen lain mukaan muodostettu enemmistöhallitus kaatuisi?
Opposition välikysymykset ja epäluottamuslauseet ovat samaa kastia, täysin turhaa höpinää jolla ei mitään valtaa mihinkään.- Anonyymi00022
Juuri näin !
Koirat haukkuu, mutta karavaani kulkee !
- Anonyymi00023
Paras hallitus vuosikymmeniin ja sekös vassaria vituttaa XD
- Anonyymi00024
>>>>>>>>>>>>>>En ole vasuri vaan persu ja silti vituttaa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2422111- 1881627
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461282Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50992- 41816
- 14790
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30771Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21750Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24735Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637