Niin lukekaapa näitä venäläisten kommentteja mitä mieltä he ovat sodasta ja tuosta idiootista kääpiöstä nimeltä Putin.
Mitään voittoa ei ole tulossa.
https://youtube.com/shorts/2NzjJJohcAI?is=Q0pg252OaPt8wzyR
Mitään voittoa ei ole tulossa.
https://youtube.com/shorts/2NzjJJohcAI?is=Q0pg252OaPt8wzyR
Vastaukset 107
Vanhimmat
Osa venäläisistä on sitä mieltä että Saatana on asettanut hänet Venäjän johtoon ja hän tulee tuhoamaan Venäjän.
No mitäs tiltut on asiasta mieltä, te olette ainoita jotka yhä palvovat Putinia ja Venäjää, edes venäläiset ei itse sitä tee vaan häpeävät ja ovat vihaisia.
Miksi tiltut ei kommentoi?
Poju ei ehdi, kun pitää paahtaa toisissa ketjuissa spämmiä.
Luuletko että jonkun haaveet tai mielipiteet muuttaa geopoliittisia realiteetteja? On siinä varsinainen lumihiutale.
Jonkun? Nyt on kyse lähes koko kansan mielipiteestä joka on kääntynyt jyrkästi Venäjän johtoa ja Putinia vastaan.
Kyllä Putin täydellisessä kusessa on siitä ei ole epäilystäkään.
Höpö höpö, Putinilla on edelleen laaja kannatus Venäjällä, eikä sitä mikään youtube pätkä muuta miksikään. Nuo pätkät on tehty tyhmiä varten, niihin ne uppoaa kuin häkä.
Hevonpaskaa.
Koeta kestää, karvastahan se on heti aamusta.
Hänellä EI OLE ENÄÄ LAAJAA KANNATUSTA VENÄJÄLLÄ, maassa, jossa EI PIDETÄ KOSKAAN suoria ja rehellisiä vaaleja!
Lyhyesti: Venäjä hyökkäsi laittomasti 24.2.2022 Ukrainaan!
Sodan syy: Putin uskoi hetken olevansa ”uusi Pietari Suuri” ja nyky-Venäjällä olevan pyhä tehtävä palauttaa takaisin tsaarin ajan ulkorajat (joiden sisalle myös Suomi mahtuu!). Niinpä hän aloitti sodan ja valitsi ensimmäiseksi kohteeksi Ukrainan. Neljän vuoden sotimisen jälkeen vaikuttaa tehtävä ylivoimaiselle Venäjän resursseille!
TÄMÄN PITI OLLA VASTA ALKU!
PUTIN TULEE JÄÄMÄÄN HISTORIAAN MIEHENÄ, JOKA LOPULLISESTI ROMAUTTI VENÄJÄN!
Epäilen, että ainakin toinen kannattajista on jo nähnyt tuon videon! Mahdollisesti molemmat?
Ilmankos putinatsit rakastaa videoita ja linkittää niitä väliin maanisella kiihkolla. Usein osoitteessa lukee "rumble". 🤪
Putin on täydellisessä umpikujassa, sotaa ei pysty enää jatkamaan, ja jos sota loppuu niin henki lähtee.
Ei käy kateeksi.
😁
Lyhyesti: Venäjä hyökkäsi laittomasti 24.2.2022 Ukrainaan!
Sodan syy: Putin uskoi hetken olevansa ”uusi Pietari Suuri” ja nyky-Venäjällä olevan pyhä tehtävä palauttaa takaisin tsaarin ajan ulkorajat (joiden sisalle myös Suomi mahtuu!). Niinpä hän aloitti sodan ja valitsi ensimmäiseksi kohteeksi Ukrainan. Neljän vuoden sotimisen jälkeen vaikuttaa tehtävä ylivoimaiselle Venäjän resursseille!
TÄMÄN PITI OLLA VASTA ALKU!
PUTIN TULEE JÄÄMÄÄN HISTORIAAN MIEHENÄ, JOKA LOPULLISESTI ROMAUTTI VENÄJÄN!
Niin, miksi ukrobien harjoittama vaino meni niin pitkälle, että piti tulla väliin?
Trollauksesi on heikkotasoista 😐
Satunnaiskävijälle selitystä: "Ukrobi" on sekasotku sanoista ukrainalainen ja mikrobi, ja sen tarkoitus on demonisoida ukrainalaiset niin että heitä voidaan rinnastaa taudinaiheuttajiin, jotka, kuten kaikki tiedämme, on tuhottava viimeiseen yksilöön.
Hyökkäyssodassa kohteen epäinhimillistäminen ja paholaismaistaminen ovat tärkeä osa työmaata, minkä jo Volodkan esikuva Adolf tarkoin piti mielessään.
Annetaan kaikessa rauhassa Venäjän jauhaa jauhelihaksi ukroja, kyllä sieltä ratkaisu vielä sotaan löytyy...
Se vain kyllä että Ukraina niitä venäläisiä jauhaa.
Venäjä on jo voittanut sodan. Enää taistellaan siitä kuinka pahasti Ukraina häviää.
Ja sitten heräsit.
😂😂😍
🤭🤭🤭
🤡🤡🤡
Venäjällä sotilaat tuumaa että on aika kääntää aseiden piiput kohti Kremliä.
👏👏👏
https://unn.ua/en/news/ex-military-of-the-russian-federation-stated-that-the-army-could-turn-weapons-against-the-kremlin-and-demanded-a-meeting-with-putin
Venäjä voittaa tuon sodan, sehän on jo täysin selvää.
😂😂😂
Venäjä on hävinnyt tuon sodan, asia on täysin selvä.
Huono provo !
Voi lotossakin sanoa että voitin päävoiton! Kun ostaa kaikki mahdolliset rivit. Putin on siihen Ukrainassa valmis, jotta saisi sanoa voittaneensa. Tosiasiassa Venäjän menetykset ovat jo nyt interfaaliset. Vaaditaan loistavaa mielikuvitusta jos mitä tahansa lopputulosta haluaa sen jälkeen kutsua voitoksi.
Kapina diktaattori putleria vastaan
"Tällä hetkellä kymmenet, sadat, tuhannet sotilaamme mätänevät zindaneissa (rangaistuskuopissa) omien komentajiensa sinne heittäminä. He vain istuvat ja mätänevät samalla kun heidän Gestapoksi kutsumana henkilöt kiduttavat ja pahoinpitelevät heitä. Miksi? Koska he kieltäytyvät noudattamasta idioottimaisia, itsemurhakäskyjä. Koska he kieltäytyvät luovuttamasta omia rahojaan. Ja lopulta heidät nollataan (teloitetaan) ja listataan kadonneiksi. Vladimir Vladimirovitš, kiinnitä tähän huomiota, kutsu minut tapaamiseen.
– Seuraukset tulevat olemaan erittäin vakavia. Jos en tule Kremliin lähitulevaisuudessa ja puhu suorassa lähetyksessä rinnallasi, armeija kääntää aseensa Kremliä vastaan – välitän vain viestin"
Verkkouutiset
Ei semmoisella sotilaalla ole mitään virkaa, joka ei tottele esimiesten antamia käskyjä. Sehän on kaikille armeijan käyneille täysin selvää.
"Lunin väittää videolla, että virkamiehet vierailivat hänen luonaan 24. ja 25. kesäkuuta. Kyse oli puolustusministeriön ja turvallisuuspalveluiden edustajista."
"Lunin ei selittänyt, miksi virkamiehet valitsivat juuri hänet tähän tehtävään."
Todella uskottavaa. Ei voi kuin ihmetellä Verkkouutiset juttujen tasoa.
Eikä semmoisilla esimiehillä, jotka jakelevat järjettömiä ja rikollisia käskyjä. Tämäkin on kaikille armeijan käyneille täysin selvää.
Myös aiheutuneet vahingot ovat järjettömän esimiehen kohdalla paljon suuremmat kuin mielipuolisesta käskystä kieltäytyvän sotilaan tapauksessa.
Eli olet sitä mieltä, että 10 miljoonaa katsojaa jo tunteja sitten rikkoneesta videosta ei saisi uutisoida, vaikka jopa Kreml on sitä jo kommentoinut?
No mistäs sitten saisi? 🍿
Kysymyshän oli uutisen uskottavuudesta. Ei videon katsojamäärästä.
Heh,heh.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/695f1845-785d-4fc0-89a3-83dbb34f1d1a
Eikös kaikki viittaa lähestyvään voittoon?
Putirotta alkaa olla pahassa pinteessä.
😁
Kapina nytkö se alkaa? https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000012103879.html
Rintama etenee ja Donbass vapautuu....se on yksi asia.
Fasisteilla alkaa olla viime hetket....toinen asia.
Ukrainan kansalle vapaat vaalit...kolmas asia.
Globalistit kaatuvat omien kansalaisten nujertamina...neljäs suotava asia.
Ei venäläiset mitään donbassia halua se on vain Putinin pakkomielle.
Putin on kohta vainaa.
Taas sanan selitystä, kun tuo ääriuskovaisten kieli on niin omanlaistaan.
Globalisti = Saatanan työkalu maan päällä. Globalismin tyypillinen oire on Venäjän pyrkimysten vastustaminen, mikä on rikos Jumalaa vastaan, koska Hän on siunannut Venäjän ja sen aseet.
Venäjä voittaa se on varmaa 🇷🇺🇷🇺🇷🇺❤️❤️❤️👍👍👍
😂😂😂
https://youtube.com/shorts/upmjsNAIcvw?is=y_khYWgCkh__vJKv
Bunkkerirotta saa kuulla kunniansa.
Ukraina on vielä tämän vuoden puolella vapaa, Putinin rotille tulee lähtö.
Mitä ZPutin tekee kun 10 miljoonaa ihmistä lähtee kaduille ja vaatii vetämään sotilaat kotiin Ukrainan alueelta?
Ei taida poliisin putkakopit riittää.
Tämä tilanne alkaa nyt eskaloitua.
Lapsellista uskoa vastoin todellisuutta. Putinilla on vakaa 70 % kannatus.
Siis oikeesti, eikö tuo hevonpaska yhtään jo kyllästytä?
Hevonpaskaa.
Ymmärräthän, että se on Moskovan patriarkaatin ilmaiseman Jumalan tahdon välittämistä ja sellaisena suurinta, mitä tosi uskova voi tehdä.
Täällä te wokeltajat vaan haaveilette ja kuvittelette sateenkaarikuplissanne teidän mielipiteenne tai ajatuksenne muuttavan maailmaa. Pieni vinkki. Hakekaa töitä!
Venäjän voitto sodassa on jo todellisuutta, te epäilijät opetelkaa hyväksymään tosiasiat.
Igorin usko ei horju.
😂
Ei tarvitse uskoa kun näkee faktat. Venäjä pitää hallussaan 20 % Ukrainan pinta-alasta.
Mitä merkitystä tuolla on, sehän vain kertoo että Venäjä jatkaa sikailua vieraalla maalla.
Kyllä Ukraina vielä alueensa takaisin saa.
Kyllä Ukraina vielä alueensa takaisin saa.>>>>
Elät utopiassa.
Itse elät Putinin aivopestynä zombiena mielikuvitus maailmassa.
Kuten piti jo neljä vuotta sitten. Sen jälkeen on miljoona Venäjän poikaa kaatunut tai vammautunut, ilman tulosta.
Hätä on suuri, Lukashenka sai pikakutsun Moskovaan palaveriin.
Mahtaneeko enää palata hengissä takaisin?
RAHAT POIS VENÄLÄISILTÄ VALTIOLLE
"Venäjän kommunistipuolueen johtaja ja kansanedustaja Gennadi Zjuganov ehdotti puolueensa kokouksessa kansalaisten ja yritysten pankkitileillä olevien varojen takavarikointia valtion budjetti- ja talousvaikeuksien korjaamiseksi.
– 67 biljoonaa ruplaa (1,7 biljoonaa euroa) teidän rahojanne makaa pankeissa. 63 biljoonaa ruplaa (1,6 biljoonaa euroa)yritysten rahoja.
Yhteensä 130 biljoonaa (3,3 biljoonaa euroa). Se vastaa kolmea valtion budjettia"
Verkkouutiset
Kuulostaa ihan Suomenkin kommunistien puheilta. Vasuri nuorethan ehdottivat yksityisten tuotantovälineiden takavarikointia valtiolle.
Toivottavasti tekevät tuon suloisen liikkeen. Rysslands sak är vår och ryssarna behöver inte sina pengar.
Venäjän voitto on varma kuin vanhan luolema.
Kuolema.
Haaveilette? Venäjä voittaa varmasti, ukrainan voitto edellyttäisi minimissään Venäjän miehittämien alueiden takaisinvaltaamista ja siihen ukraina ei koskaan pysty.
Ukraina pystyy vuosia häiritsemään näitä miehitettyjä alueita ettei niille koskaan voi perustaa mitään normaalia ihmisarvoista elämää eikä Venäjällä ole rahkeita pitää siellä vuosikausia isoja miehitysjoukkoja.
niinkö, Venäjä voi häiritä ukrainaa ja Kiovaa satoja vuosia, niin etä siwllä ei voida cviettää ihmisarvoista elämää. Ukrianalla ei ole rahkeita jatkaa sotaa vuosiakusia, kuten
Venäjällä.
Ei voi koskaan siellä on nyt jo polttoaineet ja resurssit loppu ja koko maa on ajautumassa kaaokseen.
Missä kaaos näkyy?
Venäjällä tankataan 80 sentillä per litra, minä maksan täällä 2.20 per litra.
Mielestäni kaaos on täällä.
Oletko siis nähnyt Suomessa kilometrien pituisia jonoja bensa-asemille?
https://x.com/PowerNaShary/status/2070445256206668157
Kohta näkyy.
Venäjä selviää, mutta meillä ongelma on todellinen.
LOL. Kohta, aivan pian, kuten kaikki muukin tiltun elämässä. Joko se Hillary Clinton on vangittu?
Kiovan tiltuselle:
Vesa Keskisen ilmaisbensa sekoitti päät: Autojono jopa 8 kilometrin mittainen, paikalla 4 poliisipartiota sekä kymmeniä järjestysmiehiä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006570636.html
Haha. Juu, kyllä ilmaista bensaa jonotetaan kilometritolkulla, mutta se ei ole sitä kaaosta Suomessa, jota tiltu ennusti. Venäjällä jonotetaan kilometritolkulla olematonta bensaa.
Hillarylla sa stubidolla on paljon yhteisiä harrastuksia.
Tiesitkö siitä?
Tiesin, että tiltu on harvinaisen yksinkertainen, minkä juuri taas todistit.
Arkitodellisuus estää kai haaveilun.
Konkreettisesti Ukraina on nyt todella pahasti tappiolla. Mitä lukuja nyt käytettäisiin suhteessa ns. "itsenäisen maan arvoihin". Olisiko se taloudellinen menestyminen(ei elä kolmea kuukautta ilman ulkomaalaisten apua), olisiko se maan pinta-alan suure menestymiseen( menettänyt 20 % pinta-alastaan), tilasto maan kansalaisten lukumäärästä(tippunut 7-8 miljoonaa kriin alamisajankohdasta).
Millä määritteellä ajattelette nyt Ukrainan olevan se voittaja?
Tiltujen selittely saa aivan uusia piirteitä.
😂
Toki vastauksia voi myös odottaa?
Venäläiset tuntuu jo hyväksyvän tappionsa Ukrainassa, tai he haluavat yhä enemmän irtisanoutua tästä kaikesta. Yhä selvemmin ja suoremmin ne syyttää Puuttinia tästä sodasta, se yksin Putinin aloittama "erikoisoperaatio" eikä tavallinen kansa ole halunnut mitään sotaa eikä tarvitse mitään lisäalueita.
Putin tepastelee mahtailevasti Kremlin lattioilla yhä kiihtyvään tahtiin.
Kaik on mänt!
Kyllä kapinahenki nyt on vahvassa kasvussa Venäjällä, Venäjän viranomaisten valehtelu ja tappioden piilottelu on leviämässä käsiin.
https://youtube.com/shorts/-Q65maIEz84?is=AqD4rAKTma1ytw0N
Kaikkea sinä kuvittelet.🤣
Kaiken tämän keskellä pitää muistaa että kaikki menee suunnitelmien mukaan.
Ja Venäjän johto on elastista. Se voi muuttaa suunnan uudella suunnitelmalla.
Eikä siinä vielä kaikki.....
Niin, pitäisikö Venäjä ryöstää ja paloittaa osiin, eikö se ole vuosikymmenten takainen suunnitelma?
Länsimaat päinvastoin eivät ole halunneet Venäjän hajoamista, mutta nyt on tietysti selvää, ettei rauhaa tule, ennen kuin Venäjän johto vaihtuu.
Ei pidä ryöstää vaan vapauttaa.
Venäläiset on jo Putinin klaani ryöstänyt.
Se on vuosikymmenten takainen suunnitelma.
Ukraina on uhrattu tämän suunnitelman ohessa ja onko seuraavana Suomi ja suomalaiset?
Sinä lauot asioita, joita et kykene perustelemaan.
"Se on vuosikymmenten takainen suunnitelma."
LOL. Eli ei siis tätä päivää. Todellisuudessa länsi auttoi Venäjää ja pyrki saamaan sen mukaan kansainväliseen yhteistyöhön, aseistariisuntaan, kauppaan, kulttuurinvaihtoon jne., mutta se ei Venäjän diktaattorille sopinut, koska hän halusi sotaa ja valloituksia.
"Ukraina on uhrattu tämän suunnitelman ohessa ja onko seuraavana Suomi ja suomalaiset?"
Ukrainalaisia on uhrannut Venäjä, ei länsi.
Mene youtubeen lukemaan venäläisten kommentteja, niihin ei ole Kremlin kopla vielä päässyt väliin.
Ellei tajua ja ymmärrä edes sitä, mitä suunnitelmia on laitettu alulle jo vuosikymmeniä sitten, kannattaako jatkaa jankkaamista?
Nyt jo yleistä tietoa.
Jopa palstalla yksinkertaisimmat apinoivat Venäjän hajoittamisesta.
Putinin asettaminen Venäjän johtoon käynnisti Venäjän hajottamisen, suunnitelmien mukaan edetään, loppusilausta vailla enää.
Haha. Venäjän ei haluttu hajoavan ennen kuin se itse paljasti olevansa natsi-Saksan kaltainen fasistinen ja imperialistinen terroristi- ja rikollisvaltio. Nyt on tietysti selvää, että vähintään Venäjän johdon pitää vaihtua ellei koko Venäjän hajota, jotta rauha voi palata.
Totta. Venäjän johtoon on kärkkymässä pitkä lista todellisia sotahaukkoja. Venäjän kansallakin alkaa olla mitta täynnä Putinin maltilliseen linjaan. Kohta konflikti muuttuu ihan oikeaksi sodaksi.
Haha. Venäjä on jo sotinut kykyjensä äärirajoilla vuosia, tiltunen.
Usan kaveri Putin palkattiin hajottamaan Venäjä.
AInakin hän on tehnyt Venäjästä Kiinan siirtomaan.
Ottaako pattiin Kiinan ja Venäjän väliset hyvät suhteet?
Hyvät suhteet, Putin pyllistää ja Xi panee.
Heh, tästäkin venäläiset puhuu sosiaalisessa mediassa, Kiina käyttää meitä härskisti hyväksi ja Siperia on pian kokonaan Kiinan hallussa.
No jos sinä olet homo, niin se ei ole syy pitää muitakin homoina.
Venäjän häviötä ei estä enää mikään.
Venäjä estää eikä voi hävitä. Se ei vetäydy valtaamiltaan alueilta.
😂😂😂
Kysymys ei ole yksin Ukrainan uusfasistien tappiosta, vaan naton tappiosta.
Siksi kaikki laitetaan peliin, mutta huonisti siinä tulee käymään.
Venäjällä rakastuttiin tyhmyyteen. Tämä rakkaus näkyy kaikissa kansan kerroksissa.