Joskus marssi Manna Sarinin kanssa siellä. Vai onko demiaalisosiokraatit lopettaneet lajin?
Oliko Lintti Antman pridessä?
25
<50
Vastaukset
- Anonyymi00001
SDP:n puheenjohtaja Antti Lindtman pitää upeana, että ihmiset ovat lähteneet liikkeelle "tasa-arvon, yhdenvertaisuuden ja rakkauden puolesta". Hän arvelee osallistuneensa Prideille yli kymmenen vuotta.
– Pidän sitä tärkeänä tapana osoittaa tukensa sille, että tässä maassa jokaisella on oikeus rakkauteen ja yhdenvertaisuuteen riippumatta siitä, ketä rakastaa.
Seksuaali- ja sukupuolivähemmistöjen oikeuksien edistämisessä on Lindtmanin mukaan vielä paljon tehtävää.
– Se alkaa siitä, että meillä on päättäjät, jotka selvästi viestivät, että jokainen ihminen on yhtä arvokas. On tärkeää, että kaikessa päätöksenteossa otetaan huomioon ihmiset taustasta riippumatta. Paljon on saatu eteenpäin, mutta paljon on vielä tehtävää.
Tärkeimpänä hän pitää yhteiskunnan ilmapiiriä, jossa jokainen voi turvallisesti kokea olevansa oma itsensä. Siinä päättäjillä on kaikkein tärkein tehtävä.
– Aika on sellainen, että Suomi tarvitsee päättäjiä, jotka puolustavat tasa-arvoa. Tasa-arvo ei ole keneltäkään pois, vaan se hyödyttää kaikkia. Mitä suurempi valta, sitä suurempi vastuu.- Anonyymi00004
Onneksi kokoomuksen Jukka Kopra oli pridessä.
- Anonyymi00002
Kaippa se oli.
- Anonyymi00003
oliko kuvia, ei mitään olettamuksia tähän. Oli vai ei.
Jos käy vain kerran noissa, niin ei oikeasti ole noiden kaveri, Sannakin matkusti pois suomesta tuon ajaksi, ettei tartte osallistua 😭😭😭😭 - Anonyymi00023
Anonyymi00003 kirjoitti:
oliko kuvia, ei mitään olettamuksia tähän. Oli vai ei.
Jos käy vain kerran noissa, niin ei oikeasti ole noiden kaveri, Sannakin matkusti pois suomesta tuon ajaksi, ettei tartte osallistua 😭😭😭😭Antin mummopuoliso ehkä kielsi menemästä.
- Anonyymi00005
Miksi persutia haittaa jos Lindtman ei ollut pridessa?
- Anonyymi00006
Eikö siellä tullut Antin natsiyhteyksien ja Prideväen kanssa tappelun nujakkaa?
- Anonyymi00007
Antti arvelee osallistuneensa Prideille yli kymmenen vuotta.
- Anonyymi00008
Oli se. Jommassa kummassa roskaläpykässä oli haastattelu.
- Anonyymi00009
Aivan oliko tosiaan
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19448761/oliko-antti-lintman-pride-marssilla- Anonyymi00011
hakemaasi sivua ei löytynyt??? Iskikö katumus kun oli Pori Jazzissa innostunut lupaamaan mutta sitten tajusi että Ku Klux Klaanin kaverit naurais päin näköä ja erottais clubista.
https://www.sdp.fi/tapahtumat/antti-lindtman-ja-sdp-marssimassa-helsinki-pridessa/ - Anonyymi00015
Anonyymi00011 kirjoitti:
hakemaasi sivua ei löytynyt??? Iskikö katumus kun oli Pori Jazzissa innostunut lupaamaan mutta sitten tajusi että Ku Klux Klaanin kaverit naurais päin näköä ja erottais clubista.
https://www.sdp.fi/tapahtumat/antti-lindtman-ja-sdp-marssimassa-helsinki-pridessa/Sekoitat Virtaan, joka oli Porissa puheenjohtajatentissä toisin kuin Purra.
- Anonyymi00016
Anonyymi00015 kirjoitti:
Sekoitat Virtaan, joka oli Porissa puheenjohtajatentissä toisin kuin Purra.
En sekoita, viime viikolla Antti oli "Pori Jazziessa", sulta ei tietenkään löydy tippaakaan huumorintajua koska olet kommunisti.
- Anonyymi00020
Anonyymi00016 kirjoitti:
En sekoita, viime viikolla Antti oli "Pori Jazziessa", sulta ei tietenkään löydy tippaakaan huumorintajua koska olet kommunisti.
Sekoitat Virtaan, joka ol Ruisrokissa ja Lindtman oli hänen turvamies, joka suojeli muuta festariväkeä Virran lähentely-yrityksiltä.
- Anonyymi00010
No oliko se siellä? VASTATKAA!
- Anonyymi00013
V A S T A T K A A ! ! !
- Anonyymi00014
Mites perussuomalainen Tynkkynen, jonka aviomies on afrikkalainen. Tai sitten Wigelius? Kovasti noita perussuomalaisissa.
En vihjaa mitään, mutta 1.3.2023 Marinin hallitus sääti eläinsuojelulain, jossa kiellettiin viimeisenä pohjoismaanaeläimiin sekaantuminen. KAIKKI perussuomalaiset äänestivät lakia vastaan.- Anonyymi00017
?????
- Anonyymi00018
Antti on homo.
- Anonyymi00019
Tässä Antti vahvisti osallistumisensa jo hyvissä ajoin
https://www.sdp.fi/tapahtumat/antti-lindtman-ja-sdp-marssimassa-helsinki-pridessa/
Syytä poissaololle ei ole ilmoittanut, veikkaan häpeää, ei vaan kehdannut hetero lähteä tuohon. - Anonyymi00021
Oli kuten on ollut kaikissa viimeisen kymmenen vuoden aikana järjestetyissä marsseissa.
- Anonyymi00022
Oli. Taitaa olla Stubbin tavoin bi
- Anonyymi00024
Ei ollut Antti Lindman pride-marssilla SDP:n puoluekannatuksen laskun pelossa.
- Anonyymi00025
Kyllähän tuo demariosastolla näytti olevan.
- Anonyymi00026
Lindtmanin insta on täynnä Pride-kuvia. Myös Nasima esiintyy niissä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad691265- 42911
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että356744- 116690
- 53673
- 51648
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116646Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38615- 76602
- 56584