Älkää nojailko niihin lasiparvekkeisiinne

Anonyymi-ap

LähiTapiola kiinteistövarainhoidolla on 70 asuinkiinteistöä, joissa on lasikaideparvekkeita. Kohteet sijaitsevat Helsingissä, Vantaalla, Espoossa, Kirkkonummella, Keravalla, Järvenpäässä, Tampereella, Turussa, Oulussa, Porissa, Lahdessa, Lappeenrannassa, Kuopiossa ja Jyväskylässä.

Muillakin rakennuttajilla lienee näitä lasiparviketaloja, mutta hiljaisuus on laskeutunut. Hys hys hys. Onhan tätä halpatuotantoa rakennuttu yhtäaikaa tietyille alueille.

8

<50

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Onneksi on kilpailu, kyllä tekivät halvalla!

      • Anonyymi00002

        Juu ja voitot ja osingot kotiutetaan entisestään varakkaille. On se niiiiin onnistunut tuo kilpailu.


    • Anonyymi00003

      Harva sitä nyt parvekkeeseen nojaa. Eiköhän useimmat nojaa parvekkeen kaiteeseen. Onhan toi mullakin parvekelasien lisäksi myös kaiteen alaosa lasia. Mutta tossahan on kuitenkin metallirunkoinen kaide vaikka myös sen alapuolella on lasilevyt. Tuskin muuten missään on koko parvekkeen seinä lasia, koska niiden parvekelasien pitää liukua kaiteen kiskoa pitkin, eli ainahan siinä on se metallirunkoinen kaide, jonka yläpuolella on avautuvat parvekelasit ja mahdollisesti myös alapuolella sumennetusta lasista tehdyt lasilevyt kuten itselläni.

    • Anonyymi00004

      Paine saa lasin taipumaan ja irtoamaan kiinnityksestä.

    • Anonyymi00005

      Ja hiljaisuus vastuussa olevilta senkun jatkuu.

      Riskirakenteisia parvekkeita tunnistettiin 28 Lumo Kotien kiinteistöstä.
      Selvitysten perusteella riskirakenteisia parvekkeita tunnistettiin 28 kiinteistöstä. Käyttökielto napsahti 1125 parvekkeelle.
      Yritys ei kerro tarkemmin, mitä kiinteistöjä käyttökielto koskee. Lumo Kotien viestintäjohtaja Katri Viippola perustelee päätöstä "asumisrauhan suojelemisella".


      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/710104b3-4d31-428f-9fb7-9f48fab0c03b

    • Anonyymi00007

      niin varsinkaan jos on lumon-merkkinen.

    • Anonyymi00008

      Varsinkin jos siihen lasiseen ala-osaan kaiteen alle nojaa, niin lasi ja ihminen tippuvat sieltä alas.

    • Anonyymi00009

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      413
      1819
    2. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      147
      1165
    3. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      90
      1102
    4. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      67
      1093
    5. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      105
      1038
    6. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      156
      893
    7. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      94
      741
    8. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      701
    9. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      50
      689
    10. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      57
      654
    Aihe