Hyväksyntää hakevat, ja julistavat oikeuksia. Mitä oikeuksia? Laki on kaikille sama. Ei saisi olla eri mieltä näistä asioista tai haukutaan koska ties miksikin, kuten suvaitsemattomaksi. Mutta.. silloinhan he ovat suvaitsemattomia, jos eivät kunnioita meitä, jotka emme homoutta hyväksy.
Mitä setalaisilta puuttuu?
Anonyymi-ap
2156
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Öh...jos ei hyväksy homoutta niin eikä silloin ole suvaitsematon?
Se on persu. Äänestää kyllä innoissaan persuhomoja, muttei hyväksy muita homoja.
Jos haluaa pakottaa normaalin enemmistön aktiivisesti 'kannattamaan' homoilastelua, onko se 'suvaitsevaista' vai tyranniaa?
PRIDE:ssa ei ole enää kysymys tasa-arvosta tai yhdenvertaisuudesta vaan tavallisten ihmisten, ihmisoikeuksien kaventamisesta tai jopa vaientamisesta kokonaan. Eriävä mielipide katsotaan vihapuheeksi tai syrjinnäksi.
Setan, sateenkaari ja pride "huuma ja hullutus" ei olisi sitä tänään, ellei se olisi käyttänyt monenkin mielestä erittäin kyseenalaista tietä, sateenkaariyhteistyöverkoston soluttautumis-strategiaa.
Palanen historiaa, josta edesmennyt kansanedustaja Antero Laukkanen kirjoitti ja lainaus aiheesta:
"MIKSI MEDIA VAIKENEE TÄSTÄ?
Valtioneuvoston sisällä toimii, ammattilobbareiden sateenkaariyhteistyöverkosto. Se on perustettu eduskunnalle kertomatta tammikuussa (2020).
Siinä on mukana kuudesta ministeriöstä korkeita virkamiehiä ja järjestöistä: SETA, Trasek, ISIO, Sateenkaariperheet ja Amnesty. Nämä järjestöt ovat oman asiansa edunajajia, lobbareita. STM:n mukaan verkoston keskeisiä toimintoja on lainsäädäntöön vaikuttaminen."
Moni ihmettelee, missä on avoimuus ja miksi tästä Setan toimista sitten vaietaan kun jokatapauksessa miltei kaikki hämärässä olevat asiat kuitenkin jonakin päivänä tulevat valoon?
Niin, vieläkö tämä verkosto elää ja on voimissaan?
Eduskunnassakin toimii lukuisia erilaisia verkostoja. Aivan samaan tapaan kuin kaikkialla muuallakin. Eihän niiden toiminta ole mitenkään luvatonta tai laitonta.
Siellä missä on ihmisiä on myös erilaisia ryhmiä, kiinteitä tai höllempiä.
Tällainen kuuluu olennaisena osana sananvapauteen ja kokoontumisvapauteen. Tällaisessa ei ole mitään ihmeellistä.
Lähes koko kansa myös on suvaitsevaisia ja rakastaa lähimmäisiään. Kaikki ei kuitenkaan pidä priden vouhotuksesta. Itse en myöskään arvosta poliittisia toimijoita jotka mainostavat itseään somessa kertoen kuinka paljon olen hienompi ihminen kun olen toisiaan perseeseen panevinen homojen kanssa samassa kulkueessa.
Suomi on hyvin sairas maa. Mies voi synnyttää. Nainen voi päättää olla mies,seuraavana vuonna kenties kuitenkin nainen, tai jotain muuta. Ei tässä seta-agendassa ole kyse rakkaudesta, vaan järjestelmällisestä yhteiskunnan kahtiajaosta, poliittisesta teatterista, aikuisten sirkuksesta, johon lapset on vedetty mukaan.
Tulkaa nyt herranjumala järkiinne, aikuiset ihmiset? Itsekkyydessänne ette näe/ymmärrä, mitä teette lapsille ja nuorille. Lasku tulee olemaan kammottava....
Rakkaus on rajoja.
Rajattomat aikuiset rikkovat lapsia ja nuoria.
Jättäkää lapset rauhaan.
Ja sitten ne ihmettelee miksi kansa on jakautunut! Valtionevoston linnassa liehuu Pride lippu, ja presidenttimme somettaa lipputangosta, paikka vähän epäselvä, mutta ”koko kansan” presidentti kuitenkin. Orpo julkaisee jotain lasten ”useammasta kuin kahdesta” vanhemmasta… jne jne.
Pride loukkaa syvästi meitä normaaleja ihmisiä, jotka emme anaaliseksiä hyväksy.
Aivot heiltä puuttuu.
Kuka sitten lapset tekee, kun on vaan miespareja ja naispareja?
No minun mielestä kuka tahansa saa olla mitä vaan.. mutta miksi hitossa tuota pitää tuputtaa kaikille ? Eihän heterotkaan marssi kaduilla julistaen omaa asiaansa 🤔
Oikeudenmukaisemman Suomen saamme äänestämällä Perussuomalaisia. Perussuomalaisessa Suomessa eivät peräröörin rassaajat ja eloapinat tuki katuja marsseillaan.
Heh heh! Hienosti PS ovat Persut edistäneet oikeudenmukaisuutta hallituksessa. Köyhiltä ovat vieneet vähäisetkin rovot ja rikkaille ovat antaneet kahmalo kaupalla.
Tunne historia: Pride on 1969 Stonewallin mellakoista syntynyt liike, jonka kaappasivat Yhdysvaltalaiset vasemmiston ajatushautomot ja -yliopistot, joissa siitä alettiin hiomaan ”Marxismin pääoman” ydinajatukseen pohjautuvaan ideologiaan; hajoittaa porvariston ja oikeiston ydinperheen kasvatusmetodeja, sukupuolirooleja ja perhe käsitystä, uskoen ”yhteiskunnan vapaakasvattavan” lapsia enemmän vasemmiston suuntaan, intersektionaalisen feminismin kehystämänä.
Setalla ei ole mitään tekemistä tasa-arvon tai ihmisoikeuksien kanssa. Edustaa omaa kommunistista ideologiaa.
Seta keksittiin Neuvostoliitossa
Sais loppua tää setan pride hössötys jo vähitellen.. jos on erilainen niin sit on,miksi sitä pitää mainostaa ja mekkaloida ku mielipuoli jatkuvasti...
Miksi helvetissä sen vuoksi pitää marssia ja saada ihmiset vittuuntumaan noihin sateenkaariin. Kyl kaikki saa olla mitä haluaa mut onhaa se vähä outoa jos esim työhaastatteluun tulee tyyppi joka sanoo olevansa Tabiiri,, niin ei se kyllä ikinä sitä työtä saa... Tai no eläintarhassa voi onnistua
Täällä onkin junttien kokoontumisajot
Ite oot juntti