Missä ajassa persujen petos unohtuu?

Persut pettivät kansan. Lupasivat olla kyykyttämättä suomalaisia köyhiä ja duunareita mutta tekivät sen silti. Haluaisin nähdä asiallista keskustelua siitä, kuinka kauan arvelette kansalla menevän siihen, että he unohtavat persujen tekemän petoksen. Minä en antaisi persuille koskaan anteeksi. Persujen tekemä petos hakee nimittäin vertaistaan poliittisessa historiassamme.
3688
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 36

Vanhimmat

näin persuna on todettava että vaalikarjalla on lyhyt muisti

Äänestä
  • Persukirjailijalla korkki auki

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Persukirjailijalla korkki auki

    Näkyypi olevan jotain muuta oisko leikkaukset tehny sen että persulta puuttuu lääkitys? Hlitopaikkojakin supistettu.

    Äänestä

  • Esimerkki persukoulun äidinkielen loppututkinnosta.

    Äänestä

  • Taidonnäyte persukoulun loppukokeesta.

    Äänestä

  • Eikä sitä ainostaan persut tiedä vaan muidenkin puolueiden kannattajat.
    Näin se on.

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Esimerkki persukoulun äidinkielen loppututkinnosta.

    Muista piarasta!

    Äänestä

13 -14 % äänestää persuja, tekivät ne mitä tahansa.

1Äänestä

Ei kun muistin väärin.. sehän oli sdp kun petti ja vei rahat ja laittoi vielä omat velkansa duunarin niskaan.

1Äänestä
  • Todella hyvin perusteltu :)))

    1Äänestä

  • Kun kun oikein muistan niin Persut haki natooon mutta demarit vastusti, niin se kohta muutetaan.

    1Äänestä

Miksi täällä on PS-trolleja Venäjältä?

Äänestä
  • Piäre vaan, kyllä se helpottaa!

    Äänestä

  • Että kehtaavat vielä yrittää duunariakin! 😆

    Äänestä

EU'n PETOS!!

1Äänestä

Ne kansalaiset, joita persujen petos kosketti henkilökohtaisesti tai läheisen kautta, eivät unohda koskaan. PS on heille aina pelkkää p..kaa ja valhetta.

Yleisesti ottaen persuilla lienee mahdollisuus pestä kasvonsa vaihtamalla puheenjohtajisto ja antamalla ajan kulua. Purrien ja hallojen on siirryttävä historiaan. He ovat taakka. Jännä nähdä, mitä Helsinki Gardens vielä poikii persuillekin.

Äänestä
  • Kerran voi erehtyä älytettäväksi ,silloin on tullut toisen huijatuksi ,mutta toisen kerran kun antaa samaisen tahon itteään vedättää on syy itsessä .Sillo on yksinkertasesti hölmö.

    Äänestä

Jokseenkin sama aika kuin Neptunus kiertää Auringon, n.164 vuotta.

1Äänestä

Vasemmistolaisten persukiima ei rajoitu kevääseen tai syksyyn, se on ympäri vuotinen vaiva joka äityy ajottain rasismikohuksi, nyt on persupetos stimulointi meneillään. Olisi kiinnostavampaa jutella niistä syistä jotka johtavat vasemmistolaisten häiriintymiseen, suvivirsi ei ehkä yksin selitä Pride priapismia.

1Äänestä
  • Mites ton teidän persujen vihervassarikiiman kanssa? Vieläkö tongitte Marinin roskiksia, persuhaitat?

    1Äänestä

  • Miksi persu aina vaihtaa aihetta ja harhauttaa valheillaan kun hänen haittansa nostetaan esiin?

    Persut tekivät petoksen eikä se siitä miksikään muutu.

    1Äänestä

  • Ai oliko pihalla orava?

    Äänestä

  • Luulen että se että myös muilla on oikeus olla kuin vaan avioseksiä pimeässä peiton alla nauttimatta suorittavilla herroilla jotka tähän asti ovat sanelleet kuka uskoa ja mihin ja sekään mikään mutta pikku poikien esinahan leikkaajat ovat heille joku oikeutussiihen kuin myös sallia sallia kansanmurhaa.
    Nytkin se Tampereella joskus 40 vuotta sitten lääkäriksi valmistunut veti pride teemoista öylätin kurkkuunsa ja lähti lääkäri liitosta,,,menisikö muuten tuollaisen vastaan tolle,,,tai Päivi Räsänen ja pyytäisin klamydian näytteen oton siltä....?

    1Äänestä

Mihinkä persujen petos unohtuisi, kun Rydman pitää persujen tekosia koko ajan pinnalla. Ja omalla hyökkäävällä käytöksellään provosoi ärtymystä koko puoluetta ja sen edustajia kohtaan.

Äänestä
  • Tiedän lähipiiristäni muutaman persuja äänestäneen. Heillä viha persujen tekemää petosta kohtaan kasvaa kasvamistaan. Erityisesti Rydman ärsyttää heitä suunnattomasti. Olen jopa joutunut hieman suitsimaan heidän kielenkäyttöään perhejuhlissa etteivät lapset kuule.

    Äänestä

Persujen maanpetos ei vanhene koskaan. Suomen kansa tietää persujen petoksen syvyyden.

1Äänestä
  • Mikä kansa, tarkoititko vihervasemmiston elättejä?

    Äänestä

Hyppää kiikkuun, unohtuu?

Äänestä
  • Persulla aggressiot pinnassa? Häpeä haittaasi!

    Äänestä

  • Anonyymi00037 kirjoitti:

    Persulla aggressiot pinnassa? Häpeä haittaasi!

    Hyppää vaan, mitään et menetä.

    Äänestä

Kaikkein tyhmin ei ole edes tajunnut kuinka Persut ovat häntä kusettaneet ja samalla kaavalla syötetty populismi uppoaa edelleen.

Äänestä

Peruspersu unohtaa petokset muutamassa minuutissa.

Äänestä

Hallitus on rankka,
kätyrlauma sankka.
ne kauhun tuskaa levittää yl onnettoman maan,
mutta kansa ottaa vallan vastaan ,
hallituksen polkee paskaan,
sotkee sontaan orpopurran,
sekä köörin muun.

Äänestä

Niin on ainutlaatuinen huijaus oikeasti.
Unohtuu puolessa vuodessa kun populistit syyttää muita kaikesta ja muuttavat mieluusti tarinaa.

Äänestä

Eipä kannata huolestua, seuravan sdp:n hallituksen aikana unohtuu kun sdp:n viisain kerma Lindtmannin ja Tuppuraisen johdolla pistää hihat heilumaan.
Taikaseinä avautuu taas ja pian meillä onkin reput täynnä rahaa, kultaa ja mirhamia, 3 päivänen työviikko ja puolen vuoden kesälomat täydellä liksalla, myös henk. kohtaiset lääkärit ja veroprosentti vain 5%.

Myös joulupukki tilattu.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Persut pettivät kansan. Lupasivat olla kyykyttämättä suomalaisia köyhiä ja duunareita mutta tekivät sen silti. Haluaisin nähdä asiallista keskustelua siitä, kuinka kauan arvelette kansalla menevän siihen, että he unohtavat persujen tekemän petoksen. Minä en antaisi persuille koskaan anteeksi. Persujen tekemä petos hakee nimittäin vertaistaan poliittisessa historiassamme.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu