Jumalan seurakunta

”Sentähden eivät jumalattomat kestä tuomiolla eivätkä syntiset vanhurskasten seurakunnassa.”
Psalmi 1:5
18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Sentähden ei jumalattomat kestä tuomiota, eikä syntiset vanhurskasten seuraa.

Äänestä
  • Därför skola de ogudaktiga icke bestå i domen, ej heller syndarna i de rättfärdigas församling.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Därför skola de ogudaktiga icke bestå i domen, ej heller syndarna i de rättfärdigas församling.

    Therefore the ungodly shall not stand in the judgment, nor sinners in the congregation of the righteous.

    Äänestä

”Jolla on korva, se kuulkoon, mitä Henki seurakunnille sanoo.”
Ilm 3:22

Äänestä
  • Jolla korva on, se kuulkaan, mitä Henki seurakunnille sanoo.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Jolla korva on, se kuulkaan, mitä Henki seurakunnille sanoo.

    Den som har öra, han höre vad Anden säger till församlingarna.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Den som har öra, han höre vad Anden säger till församlingarna.

    He that hath an ear, let him hear what the Spirit saith unto the churches.

    Äänestä

  • Henki asuu ihmisen sielussa ja se mitä seurakunnalle sanotaan välittyy Pyhän hengen kasteen saaneen ihmisen kautta seurakuntalaisille.

    Äänestä

  • Monet eivät halua kuulla.

    Äänestä

Hassuja höpäjät, kahdella kielellä vielä.
Asutko kenties hopeavesivyöhykkeellä?

2Äänestä

Seurakunta ovat Jeesukseen uskovat, jotka Jeesusta seuraavat.

Äänestä

Se on totta, siis kummatkin.

Äänestä

Jeesuksen Kristuksen armo on valtava niille, jotka Häneen turvaavat. Se kestää myös viimeisellä tuomiolla pyhän Jumalan edessä!

Äänestä
  • Se on totta.

    Äänestä

Jos oikea jumala vastoin kaikkea todennäköisyyttä onkin olemassa muistakaa syntiset jesusianistit nostaa hetkeksi katseenne kulkiessanne epäjumalanpalvojien häpeäjonossa. Vilkutan teille tuomituille hyvästiksi!

Äänestä
  • Se epäjumala olisi antanut Raamatun johon yksi apostoli on päässyt valehtelemaan sekä olisi murhamies.

    Äänestä

Juurikin noin.

Äänestä

Jumalan seurakunta on Jeesuksen verellä 🩸ostetut. Armosta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

”Sentähden eivät jumalattomat kestä tuomiolla eivätkä syntiset vanhurskasten seurakunnassa.”
Psalmi 1:5

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu