Eroon aivopesusta

Lapsesta asti olin aivopesussa helluntai ja vapaa seurakunnissa. https://yle.fi/aihe/a/20-286979 nyt olen vihdoin vapaa.
769
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Osuipa aivopesujuttusi kohdalleen. Katsoin just tätä idioottimaisuutta, jota on monissa maissa jatkettu monien maiden omaksi tuhoksi kun on elättejä tuotu ulkomailta valloittamaan maat orjuuttajille ja murhaajille.

https://www.youtube.com/watch?v=7C0Fv_nvAE4

Äänestä

Missä tuolta loisti Vapaa- ajattelitat.
Vanhempai kuuluivat ko. lahkoon ja koko nuoreuudessani ei ollut uskontoa pätkänvertaa- ei kodissa Raamattua,
Väkivaltaa riitti, äiti hakkasi sähköjohdolla, uhkasi tappaa- ei rakkautta- ei saanut mennä naapureihin, sain selkääni, jne. jne. ja tätä kesti 16- ikävuoteen, jolloin lähdin kodistani pois. Lähdin pakoon sisäoppilaitokseen,

Kun muutimme Etelä-Suomeen niin 15-vuotiaana valehtelin kavereilleni, kun mutto mahdollisti kaverit- työ vei äitini iltatöihin, ... niin kun kaverit näkivät mustelmalenkit ja mustelmat selässäni, mihin sähkökohto oli ne piirtänyt, ... valehtelin, että putosin vintiltä portaissa. Kaverit eivät uskoneet, vaan yksi kertoi vanhemmille ja siitä johdanto tuli, että pitivät äidilleni puhuttelun. Se johti siihen, että kotoa poistuminen kuusitoistavuotiaana tuli mahdolliseksi.

SE siitä vapaa-ajattelijoista ja siiä uskonnottomien saatanallisesta tuloksesta.

Sain elinikäisen henkisen vammaisuuden elämääni.

Olisiko pata kattilaa soimaa- musta kylki kummallakin, eli uskonnon uhrit- ja vapaa-ajattelu

Äänestä
  • onkohan vielä- tuli mieleen tämä erään isän vinkuminen suvivirteen.

    lapsi kärsii sanasta JUMALA.... voi pyhä sylvi tuotakin vinkumista.

    Tuskin se lapsi pilaantuu- muutoinkun sen isänsä omasta ahtaasta mielestä.

    Äänestä

Ajattelun vapaus

Äänestä

Eikö se ollut hyvä kun oli aivot puhtaat kun niitä Herran Sanalla pestiin?

Taitaa pääsi olla likainen nyt?

On olemassa paskapäitä ja kusipäitä kuulemma.

Ettet vaan jompi kumpi ole.

Äänestä

Aloittaja on nyt vapaa valehtelemaan, omatunto on pantu kellariin, nyt olet sitten vapaa !

Voi pyhimmät sylvit pimeyden paksua usvaa !

Äänestä

Säästyitpä ainakin luterilaiselta aivopesulta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Lapsesta asti olin aivopesussa helluntai ja vapaa seurakunnissa. https://yle.fi/aihe/a/20-286979 nyt olen vihdoin vapaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu