https://www.helsinginuutiset.fi/aihe/garden-helsinki
Kyseessähän on kokoomuksen oma kähmintä, joka on taas vertaansa vailla
Totuus lienee, että Orpo on uponnut tähän sotkuun ja kähmintään kyynerpäitä myöten.
Muuten Orpo on huutanut, että "kertakaikkiaan rahaa ei ole". Kaikki puolueet sai kompensaatiota hyväksyessään Garden sekoilun, tais tuo olla 110 miljoonaa kaikkiasn.
Kyseessähän on kokoomuksen oma kähmintä, joka on taas vertaansa vailla
Totuus lienee, että Orpo on uponnut tähän sotkuun ja kähmintään kyynerpäitä myöten.
Muuten Orpo on huutanut, että "kertakaikkiaan rahaa ei ole". Kaikki puolueet sai kompensaatiota hyväksyessään Garden sekoilun, tais tuo olla 110 miljoonaa kaikkiasn.
Vastaukset 11
Vanhimmat
https://www.suomenmaa.fi/uutiset/kaikkonen-outo-hiljaisuus-gardenin-ymparilla-ottaako-kukaan-vastuuta/
Hiljaisuus on myöntymisen merkki. Kukaan kokoomuksessa ei hiiskahdakaan asiasta, ei edes Lopen räksyttäjä Timo Heinonen tai Sinuhe Wallinheimo. Jos kyseessä olisi ollut Marinin hallitus nuo häirikkökokoomuslaiset olisivat huutaneet kurkku suorana.
Hesarin gallupia odotellessa. Onnistuuko kokoomuksen kannatus painumaan jo alle 17 % Vapaavuoren kähminnän ansiosta ja Orpon kädettömyyden? Orpohan ei nyt ole ollut taas kuin Garden toimijoiden ohjauksessa ja aiksisemnin EK:n Häkämiehen.
Kyllähän jokainen ymmärtää, että nyt korruptio tässä jyllää.
Eikä kyllä hallituskumppani Persut, RKP ja KD:kään pääse käsiään pesemään. Jakoivat tämän tiimoilta 110 miljoonaa euroa, mutta media ei nyt Helsingin Uutisia lukuunottamatta kerro totuutta.
Kyllä tämä on yksinomaan kokoomuksen johdon sotku ja Orpon harjoittamaa korruptiota. Ei ehkä laitonta, mutta äärettömän moraalitonta kaverikapitalismia!
Muut puolueet ovat asian suhteen ns. pakkoraossa. Olennaisempaa kuin yksi 35 miljoonaa on saada hallitusyhteistyö sujumaan, ja siksi tällaistakaan kotiinpäinvetoa ei hallituksessa vastusteta. Vastapainoksi jokainen puolue saa omia tavoitteitaan läpi, mikä heille tärkeää.
Nyt sitten muut puolueet ovat viisaasti hiljaa ja yrittävät olla sotekeutumatta enempää asiaan, joka on taatusti esillä seuraavissa vaaleissa.
TAPAHTUI YLILYÖNTI, NYT LOPPUU YLENSYÖNTI!
KONKURSSI VOITANEEN VÄLTTÄ, KUN TUKIRAHAT NAPSAHTAVAT TILILLE.
VIKUTTAA KORRUPTIOLTA.
OLIKO TÄMÄ TOSIAAN KOKOMUKSEN PROJEKSI VAALIRAHOITUKSEN TURVAAMISEKSI?
Nyt Vapaavuori tuli katuvana julkisuuteen - koska väärät sanavalinnat, ei suinkaan millään tavalla väärä toiminta!
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/15b2f980-f568-4a83-94e6-15adadf63818
Jestas mikä kokoomuspelle! Ettäs Vapaavuori kehtaa...
Rydman: Kela korvaukset pois kalliilta syöpälääkkeiltä.
KAIKKI AJALLAAN
TUOMME KANSALAISILLE UUDEN VERON : TERVEYSVERON
Onko Suomen lakia rikottu ???