Zeleä ei taida kiinnostaa Kostjantynivkassa olevat

Anonyymi-ap

venäjän armeija uudelleensijoitti siviilit pois sieltä näytti olevan iloisia, ei ihmekkään kun zeleä ei kiinnostanut käydä hakemassa eläviä tai kuolleita. Kuolleiden tilanteessa jos joutuu merkkaamaan 10k sotilaita kuolleiksi niin ei ihmekkään jos haluaa laittaa nämä mielummin kadonneiksi niin ei tarvitse maksaa

3

<50

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Näin on. Ja Zele haettaa puolimädät kropat pois vasta nato kokouksen jälkeen kaikessa hiljaisuudessa.

    • Anonyymi00002

      Tänään allekirjoitin asetuksen, jolla perustetaan puolustusvoimien erityinen johto – pitkän kantaman, käytännössä maailmanlaajuisista vaikutusoperaatioista Venäjää vastaan vastaava johto. Tämän johdon on keskitettävä sataprosenttisesti kaikki käytettävissä olevat voimavarat Venäjän sodankäyntikyvyn entistä tehokkaampaan heikentämiseen. Tätä toimintalinjaa johtamaan tulee vahva ja varmasti erittäin kokenut komentaja.

      Toinen asia. Rynnäkköjoukot käyvät läpi tarvittavan uudistuksen. Moniin ongelmiin on puututtava – ennen kaikkea siihen, miten henkilöstöä kohdellaan. Lainvalvontaviranomaiset toteuttavat tarvittavat tutkinnalliset toimenpiteet. Muutoksia tehdään myös rynnäkköjoukkojen komentorakenteeseen.

      Tänään allekirjoitin myös asetuksen yhteisten nopean toiminnan joukkojen perustamisesta. Niistä tulee uusi puolustushaara Ukrainan asevoimissa, joka yhdistää rynnäkköjoukkojen taistelukyvyn tarvittavaan miehittämättömien järjestelmien komponenttiin, tarvittavaan tykistökomponenttiin sekä muihin suorituskykyihin, jotta rintamalla voidaan reagoida mahdollisimman nopeasti. Niiden on myös oltava nykyaikainen, teknologiaan nojaava rynnäkköjoukko.

      Yhteisiä nopean toiminnan joukkoja johtaa kokenut upseeri ja taistelussa näyttönsä antanut komentaja. Keskustelin tänään Ukrainan sankarin Dmytro Vološynin kanssa ja nimitin hänet tähän tehtävään. Prikaatikenraali Vološyn, joka toimii 8. maahanlaskurynnäkkökunnan komentajana, voi edelleen vahvistaa Ukrainan asevoimien suorituskykyä tällä osa-alueella.

      t.me/V_Zelenskiy_of…

    • Anonyymi00003

      Moi Igori Pietarista. Aloitus jälleen poimittu jostain Pietarista arkistosta klikkaamalla

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      52
      880
    2. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      63
      643
    3. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      55
      640
    4. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      43
      562
    5. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      30
      525
    6. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      4
      502
    7. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      32
      498
    8. Hyvä ihminen

      Koetko olevasi hyvä ihminen ja kohteletko toisia arvostavasti?
      Ikävä
      72
      441
    9. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      33
      425
    10. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      37
      416
    Aihe