Sodan loppu Ukrainassa ei näköpiirissä?

Putin ja Venäjä ei taivu mihinkään kompromisseihin
sodassa.Venäjä jatkaa valitsemallaan tiellä.Ukrainan
iskutkin sen verran köykäisiä,ettei haittaa Venäjää.
Polttoaine ei ole loppumassa?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Taipuu kun taitetaan.

Äänestä

Venäjän yhteiskunta on jo kuollut....pelon henki ei kanna pitkälle ja kaikki elää valheessa.

Äänestä

Varsin totuudenmukainen avaus. Lännen 90 mrd vekkula on suurelta osin jo palanut ja uus-kolonialistien kokouksessa tällä kertaa nato toimii lahjoittajana, 70 mrd "avustus" on luvassa.

Muista, että sinäkin pääset maksumieheksi, tuolle 70 mrd ;lle, leikkauksin ja lopputilein.
Tällä mekanismilla natsimme peliä pyörittävät.

t. haans

Äänestä
  • Kerro nyt haans kerrankin ihan suoraan: onko Venäjä sinusta oikealla asialla? Kyllä vai ei?

    Saatko vastattua vai pitääkö sinulle tehdä oma avaus?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Putin ja Venäjä ei taivu mihinkään kompromisseihin
sodassa.Venäjä jatkaa valitsemallaan tiellä.Ukrainan
iskutkin sen verran köykäisiä,ettei haittaa Venäjää.
Polttoaine ei ole loppumassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu